Pioli: Nasza obecna gra to sygnał, że zespół ma perspektywy na przyszłość

Pioli: Nasza obecna gra to sygnał, że zespół ma perspektywy na przyszłość

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sassuolo.  Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O wpływie przerwy na rozgrywki na grę zespołu:

 Znamy się coraz lepiej i jesteśmy bardziej świadomi naszych możliwości. Łatwiej przychodzi nam stwarzanie sobie sytuacji, które dają nam przewagę na boisku. Prawdą jest, że gra niektórych zawodników uległa poprawie, a to pociągnęło za sobą grupę i wpłynęło na nasze wyniki. 

O Sassuolo:

 Sassuolo to ofensywnie grający zespół, któremu należy się szacuenk. To drużyna, której należy stawić czoła z wielkim szacunkiem. 

O kalendarzu rozgrywek:

 Czeka nas kilka spotkań w dość krótkim odstępie czasu i każde z nich będzie bardzo trudne. Będzie to dotyczyć szczególnie dwóch najbliższych spotkań przeciwko Sassuolo i Atalancie. Ostatni mecz z Bologną, który udało nam się zamknąć wystarczająco wcześnie, pozwolił niektórym zawodnikom na złapanie oddechu. Na poziomie mentalnym, przechodzimy przez pozytywny okres, co pozwala na szybszą regenerację pomiędzy spotkaniami. Podczas wczorajszego treningu można było odnieść wrażenie, że zespół czuje się dobrze.

 O różnicach między pierwszą, a drugą częścią sezonu:

 Jesteśmy bardziej pewni siebie i wiemy, jak przeciwstawić się wszelkim trudnościom podczas meczu, ponieważ jesteśmy bardziej świadomi naszych umiejętności.

O sezonie:

 Zależy mi na tym, abyśmy grali jak najlepiej do 2. sierpnia. Pomiędzy spotkaniami jest mało czasu, przez co nie mieliśmy zbyt wielu okazji, aby cieszyć się z niektórych zdobyczy punktowych, które jeszcze nie tak dawno byłyby dla wielu trudne do przewidzenia. W najbliższych dwóch spotkaniach będziemy musieli udowodnić, że jesteśmy wielkim zespołem. Po tych dwóch spotkaniach będziemy mieli trochę czasu na regenerację przed kolejnymi meczami.

 Czy obecny Milan skorzysta z pewnych aspektów także w przyszłym sezonie?

 Według mnie nie ma sensu rozmawiać teraz o przyszłości. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Od początku stycznia pokazuję zawodnikom naszą pozycję w tabeli. Jeśli spojrzy się na nasz dorobek punktowy od momentu wznowienia rozgrywek, zajmujemy czwarte miejsce w tabeli. Być może wskoczymy na trzecie miejsce po jutrzejszym meczu. Nasza obecna gra to sygnał, że zespół ma perspektywy na przyszłość. Wielu zawodników pokazuje, że potrafi grać w tak ważnym klubie i zakładać tę prestiżową koszulkę.

O Calhanoglu:

 Jego progres nie jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ tego właśnie od niego oczekiwałem. Posiada on odpowiednie cechy na poziomie technicznym, fizycznym i mentalnym. Ma on wszystko, aby stać się czołowym zawodnikiem. Hakan wciąż może się rozwijać i stać się punktem odniesienia dla zespołu.

O Bennacerze:

 To kompletny pomocnik, który radzi sobie dobrze w obu fazach gry. Ismael jest jednym z zawodników, który najbardziej skorzystał  na zmianie formacji. Na obecnej pozycji może w pełni wykorzystywać swoje cechy.

O ofensywie:

 Musimy być niebezpieczni w fazie ofensywnej i grać w niej z jak największą liczbą zawodników. Obecność Ibry na boisku daje nam wiele możliwości, ponieważ potrafi wykorzystać przestrzeń do boisku i stworzyć sytuacje dla swoich kolegów z zespołu. Nasze ostatnie statystyki są bardzo dobre i nie ma sensu temu zaprzeczać. Jutro czeka nas bardzo ważne spotkanie i musimy zagrać na odpowiednim poziomie. Do 2. sierpnia musimy zdobyć jak najwięcej punktów.

O Ibrahimoviciu:

 Kiedy zdjąłem go z boiska podczas ostatniego spotkania, był zły, ponieważ chciał grać do samego końca i zdobywać bramki. Ostatnie dwa występy w jego wykonaniu były na bardzo wysokim poziomie i był punktem odniesienia dla swoich kolegów z zespołu. Drużyna potrzebuje Ibry od początku, więc musi być odpowiednio przygotowany i wypoczęty. 

O zespole:

 Największą satysfakcję trenerowi daje odpowiednie przygotowanie zawodnika. Możliwość skorzystania z 5 zmian podczas meczu jest ważne, szczególnie w tak niełatwym okresie. Ważne jest, aby wszyscy zawodnicy byli gotowi do gry i dawali z siebie wszystko dla zespołu.

Jutro Donnarumma rozegra spotkanie numer 200 w barwach Milanu. Jak to skomentujesz?

 To ważne osiągnięcie. Gigio musi mieć ambicje i pracować tak, jak to robi obecnie. Ma potencjał, aby stać się najlepszym bramkarzem na świecie. Donnarumma posiada wszystkie cechy na poziomie technicznym i mentalnym, aby stać się naprawdę wielkim zawodnikiem.

Komentarze