Pioli: Nasz zespół musi zawsze być zmotywowany i czerpać satysfakcję

Pioli: Nasz zespół musi zawsze być zmotywowany i czerpać satysfakcję

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Udinese. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Dalot powiedział, że jest szczęśliwy w Milanie. Co to oznacza dla trenera?

 To oznacza wszystko. Z pewnością jest to powód do satysfakcji.

O zespole:

Wiemy, że mamy jeszcze dużo do zrobienia. Musimy być odpowiedzialni i gotowi do gry. Przechodzimy obecnie przez dobry moment i musimy zachować nasz entuzjazm. Cieszę się, że coraz więcej zawodników jest do mojej dyspozycji. Pracujemy z entuzjazmem i ze spokojem. Każdy z nas daje z siebie wszystko i musimy to kontynuować. Nasz zespół musi zawsze być zmotywowany i czerpać satysfakcję.

O pomocnikach:

 Duża konkurencyjność w zespole nie pozwala zawodnikom na relaks. Szeroka kadra będzie dla nas ważna, zwłaszcza w najbliższym czasie. Konkurencyjność zwiększa zaangażowanie wśród zawodników i zapewnia im rozwój. 

Mam do swojej dyspozycji czterech środkowych pomocników i każdy może grać ze sobą. Nie mamy ustalonej dwójki pomocników. Ważne jest, aby zawodnicy uzupełniali się między sobą i potrafili dobrze radzić sobie w obu fazach gry. 

O Bennacerze:

Bennacer ma wiele zalet. W ostatnim czasie bardzo się rozwinął. To zmotywowany i pozytywnie nastawiony zawodnik. Mam nadzieję, że dalej będzie się rozwijał, tym bardziej, że może jeszcze wiele poprawić w swojej grze.

 Czy obecna forma Milanu jest dla Ciebie zaskoczeniem?

Nie. Zawsze wierzyłem w swoich zawodników. Oczekiwałem i wciąż oczekuję od nich rozwoju i dobrych występów. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do naszej pracy, co z pewnością wpływa na nasze wyniki. 

O Udinese:

 Jutro czeka nas spotkanie pełne pułapek. Jutrzejsze spotkanie będzie dla nas bardzo ważne i nie myślimy o niczym innym. Udinese to silny zespół i nie możemy ich zlekceważyć.

 Pomimo dobrych statystyk, nie brakuje krytyki wobec Milanu. Co możesz powiedzieć na ten temat?

 Myślimy tylko o sobie. Chcemy w każdym meczu dawać z siebie maksimum. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w piłce nożnej trudniej jest zachować równowagę, ale musimy starać się ją osiągnąć. Piłka nożna ma to do siebie, że każdy może powiedzieć to, co chce. W każdym meczu musimy pokazać swoją wartość i, że jesteśmy konkurencyjni. 

 Wcześniej czy później pozytywna passa się skończy. Czy myślałeś już nad jakimś środkami zaradczymi?

 Wiele zależy od mentalności zespołu. Dlaczego powinniśmy myśleć o przegranej? Powinniśmy myśleć tylko o dawaniu z siebie wszystkiego, co najlepsze i o wygrywaniu spotkań. Mamy odpowiednie cechy, dzięki którym możemy osiągnąć pozytywne rezultaty. Jeśli odniesiemy porażkę to będziemy musieli przeanalizować pewne rzeczy.

O Leão:

 Rafael cały czas się rozwija. Z pewnością nie może być w pełni usatysfakcjonowany, ponieważ może dać z siebie jeszcze więcej. Jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie i analizujemy to, co wymaga poprawy. Od każdego należy oczekiwać rozwoju, ale pewne rzeczy wymagają cierpliwości. Leão dobrze wykonuje swoją pracę.

Czy Rebić zagra kilka minut w jutrzejszym spotkaniu?

Podczas ostatnich dwóch sesji treningowych radził sobie całkiem dobrze. Jutrzejsze spotkanie rozpocznie z ławki rezerwowych. Być może otrzyma kilka minut w trakcie spotkania.

O obrońcach:

Gabbia nie będzie dostępny na jutrzejsze spotkanie. Mam jednak nadzieję, że wróci na mecz z Lille. Cieszę się, że mam coraz więcej dostępnych zawodników. 

Musacchio cały czas pracuje nad powrotem. Będziemy musieli jeszcze na niego trochę poczekać.

O Scudetto:

 Nasi zawodnicy wierzą we własne umiejętności. Jutrzejsze spotkanie będzie okazją ku temu, aby to udowodnić. Liczą się czyny, a nie słowa. Musimy zachować nasz entuzjazm, myśleć o wygraniu każdego spotkania i cieszyć się grą. Nasi zawodnicy zawsze muszą myśleć pozytywnie

O Castillejo:

 Dziś rano zgłosił zmęczenie mięśni. Wolimy nie ryzykować, zwłaszcza, że mamy przed sobą jeszcze wiele spotkań.

O Brahimie Diazie:

Brahim bardzo się rozwija. Jestem zadowolony z jego dotychczasowej formy. Mam nadzieję, że będzie to kontynuował.

O Saelemaekersie:

Nie wiem, czy jego dotychczasowa forma to największa niespodzianka, ale z pewnością nie można odmówić mu dobrej gry. Alexis bardzo się rozwija. W niektórych sytuacjach powinien być jeszcze bardziej konkretny. Alexis posiada odpowiednie cechy, aby stać się lepszym zawodnikiem.

Czy obecny Milan przypomina bardziej film "Licencja na zabijanie" czy "Nigdy nie mów nigdy"?

Jest mi przykro z powodu Seana Connery'ego. Uwielbiam jego filmy. Musimy być zespołem, który nigdy się nie poddaje. "Nigdy nie mów nigdy". 

O Gabbii:

Matteo jest dla nas ważnym zawodnikiem. Zawsze prezentował odpowiedni poziom na boisku. Mam nadzieję, że wkrótce wróci to naszej dyspozycji.

O Duarte:

Jestem zadowolony z Duarte. Posiada on wiele cech, które mogą nam się przydać.

O Ibrahimoviciu:

Zlatan czuje się dobrze. On zawsze jest gotowy do gry.

Komentarze