Pioli: Nasz zespół ma odpowiednią mentalność i idzie we własnym kierunku

Pioli: Nasz zespół ma odpowiednią mentalność i idzie we własnym kierunku

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV i Sky Sport. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Nasz zespół ma odpowiednią mentalność i idzie we własnym kierunku. Zespół jest świadomy swoich umiejętności i wie, jak dobrze się czuć na boisku. Podeszliśmy do tego spotkania w odpowiedni sposób. Stworzyliśmy sobie kilka okazji i za bardzo nie cierpieliśmy na boisku.

Nasz przeciwnik grał agresywnie i stworzył nam wiele problemów. Byliśmy zespołem od początku do końca. Druga bramka miała swój urok i podobała się wszystkim. Potem obniżyliśmy noty i wynik meczu mógł ulec zmianie. Musimy kontynuować naszą grę.  Musimy się jednak poprawić pod wieloma względami. 

O Ibrahimoviciu:

Nasz zespół ma wiele ważnych indywidualności, nie tylko Ibrę. Nie ma wątpliwości, że to prawdziwy mistrz. 

O zespole:

Nasz zespół jest gotowy do poświęcenia i wie, jak się rozwijać. Nasz zespół ma własną tożsamość, ma w sobie pewność siebie i jakość. Jesteśmy świadomi naszych możliwości i umiejętności. Nasz zespół może się wciąż rozwijać. 

O Bodø-Glimt:

W czwartek mamy bardzo ważny mecz przeciwko młodemu i szybkiemu zespołowi, który nie przegrał od 9 miesięcy. Teraz musimy się zregenerować i przygotować do czwartkowego spotkania.

O Calhanoglu:

Nie był zadowolony podczas zmiany. Potem wszystko sobie wyjaśniliśmy. Każdy wielki zawodnik chce zdobywać bramki. Trener musi jednak podejmować decyzje. Kiedy się szanujemy to wszystko jest w porządku i nie ma problemu. 

O celach:

Musimy być ambitni, dobrze pracować i się rozwijać. Szóste miejsce nie jest odpowiednim celem dla tego zespołu i musimy w tym sezonie to poprawić.

O mercato:

Myślę tylko o absencjach w defensywie i następnych meczach. Milan musi sprowadzać dobrych zawodników. Mam nadzieję, że od teraz do 4. października będziemy mogli wygrać wszystkie zaplanowane mecze, a klub zainterweniuje podczas mercato, o ile nadarzy się okazja. 

O Calabrii: 

Zagrał dzisiaj dobre spotkania. Davide niejednokrotnie cierpiał z powodu moich decyzji, ale nigdy nie stracił chęci do pracy. Cieszę się, że radzi sobie coraz lepiej. 

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Podobało mi się, jak przez 90 minut Pioli zagrzewał wszystkich do walki o piłkę oraz nagradzał brawami udane interwencje i zagrania. Ponadto bardzo przytomnie zareagował na kiepską grę Castillejo w pierwszej połowie. Widać, że piłkarze są zgrani z trenerem i w klubie wszyscy wierzą w to, co robią, no i dlatego w końcu ten nasz Milan ogląda się z przyjemnością. Oby też nie zwątpili w siebie, jak przyjdą jakieś słabsze mecze, bo ta piękna seria bez porażki musi się kiedyś skończyć.
 • avatar
  Bartol
  Z Bologną zagrali dobrze. Zobaczymy jak na tle silniejszych rywali wypadnie obrona. Gabbia solidnie zastępuje Romka. Zaciekawił mnie Diaz, dobry jest gościu, warunki fizyczne ma słabe ale technik wyborny. Mercato dóbr w tym sezonie, czekam na więcej :-)
 • avatar
  Krzychu
  Fajny mecz na rozpoczęcie sezonu, cieszą 3 punkty na inaugurację oraz czyste konto. Co prawda początkowo było dużo niedbałości w zagraniach ale na początku sezonu to normalne i ważne, ze w drugiej połowie się to poprawiło.
  Cieszy dobra forma środkowych pomocników i pozytywnie zaskoczył Calabria - zobaczymy jak będzie dalej w sezon. Diaz bardzo zaintrygował swoim wejściem i chyba dawno nie było u nas zawodnika z takim klejem w nodze, póki co nie warto go z nikim porównywać ale miło byłoby zobaczyć go w dłuższym wymiarze czasowym.
  • avatar
   tornado22
   Calabria już pod koniec zeszłego sezonu zaczął lepiej grać. Myśle, że bramki i dobre mecze w czasie okresu przygotowawczego podbudowały go psychicznie. Myślę równiez, że ciągłość w grze daje mu pewność i to uczucie, że jeden błąd nie skreśli go ze składu wyjściowego w następnym meczu.
  • avatar
   Krzychu
   Słuszna uwaga, ciągłość w grze i zaufanie trenera jest bardzo istotne, każdy młody zawodnik może popełnić błąd i trzeba się z tym liczyć. Nie każdy wchodzi na najwyższy poziom w wieku 21-22 lat, a wielu zawodników potrzebuje też odpowiedniego prowadzenia (jak chociażby Klich w Leeds który zaczął grać dopiero za Bielsy). Na ten moment dla Davide jest idealna sytuacja do rozwoju ponieważ nie ma presji z trybun które nie wybaczają błędów nikomu, a dzięki temu może dawać z siebie wszystko i budować swoją pozycję.