Pioli: Nasi zawodnicy byli wyjątkowi

Pioli: Nasi zawodnicy byli wyjątkowi

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV i Milannews.it po meczu z Cagliari. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia 

 O punktach zdobytych w tym roku:

 Od początku roku zdobyliśmy 42 punkty. Nasi zawodnicy byli wyjątkowi. Tworzymy fantastyczną grupę, która powoli nawiązuje do świetnych występów z przeszłości. Poza pozytywnymi występami i naszą mentalnością, musimy stworzyć odpowiednie podstawy do bardziej satysfakcjonującej w przyszłości.

O sezonie:

Pokazaliśmy, że dzięki odpowiedniej równowadze i mentalności, możemy w siebie uwierzyć i realizować nasze pragnienia. Spodziewałem się, że dzięki naszej pracy i wysiłkowi może grać na odpowiednim poziomie. 

O Bonaventurze:

Jack był bardzo ważnym zawodnikiem dla nas. To prawdziwy profesjonalista, który przywiązuje wagę do swojej pracy i do Milanu. Dziękuję mu za wszystko, co dla nas zrobił. 

O Ibrahimoviciu i Kjarze:

Przybycie Ibry i Kjaera podniosło poziom zespołu. 

O Leao:

Posiada wielki talent i niesamowity potencjał. Jeśli będzie wykonywał odpowiednio swoją pracę to może odnieść sukces. 

O zmiennikach dla Kessiego i Bennacera:

Oceniamy różne opcje i możliwości. Pomoc nie może składać się tylko z dwóch zawodników pierwszej jedenastki, ale czterech zawodników. Każdy zawodnik musi być gotowy, aby podnieść poziom zespołu. 

 O ofensywie:

 Mamy pewność siebie i przekonanie co do własnych umiejętności. Prezentujemy także odpowiednią jakość, które wciąż musimy rozwijać. Możemy z dumą zamknąć ten sezon. Mieliśmy nadzieję, że nie będziemy musieli przyśpieszać naszego powrotu przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Mimo wszystko jesteśmy gotowi na kolejną kampanię.

 O celach na przyszły sezon:

 Naszym celem jest rozwój, ulepszanie zespołu oraz świadomość bycia częścią wielkiego klubu. Nie możemy się doczekać ponownego spotkania naszych kibiców na stadionie. 

 O tym, co należy poprawić:

 Możemy poprawić się pod wieloma względami. Musimy przeanalizować naszą grę w tym roku i wyciągnąć z niej wnioski. Musimy myśleć o poprawie i rozwoju. Znamy się lepiej, więc teoretycznie będzie nam łatwiej dokonać pewnych zmian. Ten zespół musi się poprawić. Naszym celem na przyszły sezon nie jest szóste miejsce. Wątpię, aby ktokolwiek był z nas zadowolony, jeśli osiągnęli taki rezultat w przyszłym sezonie.

 O Ibrahimoviciu:

 Nie mówcie mu o tym, że jest najstarszym zawodnikiem w Serie A, który zdobył 10 bramek (śmiech). On jest prawdziwym mistrzem pod każdym względem. Jego wkład w zespół jest bardzo ważny. 

O przyszłym sezonie:

 Nasi zawodnicy zasłużyli na odpoczynek. Już niedługo będziemy musieli wznowić nasze treningi, które będą przebiegać w podobny sposób jak na początku pandemii.

Komentarze