Pioli: Najbliższe 6 spotkań powie nam, jakim jesteśmy zespołem

Pioli: Najbliższe 6 spotkań powie nam, jakim jesteśmy zespołem

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Parmą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O koncentracji:

 Jeśli chcemy wrócić do europejskich pucharów, musimy nadal zdobywać punkty. Jutro będziemy mierzyć się z trudnym zespołem i musimy być przygotowani do tego spotkania pod każdym względem.

 O tożsamości zespołu:

 Stworzyliśmy naszą osobowość na boisku i odpowiednią mentalność. Jutro nie zaczynamy od zera. Mamy swoją filozofię gry i mentalność, które doprowadziły nas do uzyskania ważnych wyników. Musimy kontynuować naszą pracę. Najbliższe 6 spotkań powie nam, jakim jesteśmy zespołem.

 Na czym polega problem Milanu z małymi zespołami? czy jest to spowodowane mentalnością?

 Mentalność ma swoje znaczenie. Gdybyśmy grali ze SPAL następne 100 spotkań, myślę, że wygralibyśmy 99 z nich. Pomimo wielu stworzonych sytuacji, nie byliśmy w stanie zdobyć bramki. Jutro musimy za graćz odpowiednią koncentracją.

 Czego oczekujesz od Milanu w kolejnych meczach pod względem fizycznym?

 Nasza filozofia gry wymaga dużej intensywności. Jutro będę musiał podjąć decyzję, kto jest odpowiednio przygotowany do meczu. Dokonanie rotacji nie oznacza zmiany naszej filozofii. Niezależnie od tego, kto rozpocznie jutrzejsze spotkanie od początku, a kto wejdzie z ławki, będzie ważny dla zespołu. 

O Ibrahimoviciu:

 Ostatnia kontuzja wpłynęła na jego kondycję. Tak jak już wspomniałem, jutro podejmę decyzję odnośnie pierwszego składu. Ibra jest prawdziwym zwycięzcą. On jest zawsze niezadowolony, kiedy przegrywamy. To wynika z jego mentalności.

 O Bonaventurze:

Jack jest bardzo dobrym zawodnikiem, który dobrze sobie radzi zarówno wtedy, kiedy rozpoczyna spotkanie od początku jak i wchodząc z ławki. 

Wszyscy pracowaliśmy dobrze w ostatnich tygodniach. Ostatnie spotkania sezonu będą kosztowały nas sporo wysiłku i każdy zawodnik jest nam potrzebny. Wszyscy zawodnicy muszą być gotowi na poświęcenie.

O Napoli:

To nie było łatwe spotkanie. Pokazaliśmy, że potrafimy cierpieć na boisku i poradzić sobie w skomplikowanym spotkaniu. Napoli to silny zespół, z którym nie jest łatwo grać. 

O Theo Hernandezie:

 Jego wydajność utrzymuje się na stałym poziomie. Z każdym meczem radzi sobie coraz lepiej pod względem fizycznym. W Neapolu nie miał on łatwego zadania, ponieważ musiał zmierzyć się z Callejonem, ale był bardzo ostrożny. Udało mu się zdobyć bramkę w ostatnim meczu. Pod względem defensywnym również bardzo się poprawił. Theo może stać się jednym z najlepszych obrońców na świecie. 

O Leão:

 Rafael ma w sobie niesamowity potencjał i wciąż może się jeszcze rozwijać. Podoba mi się jego podejście do pracy. Rafael może grać jako skrzydłowy lub drugi napastnik. Ważne jest, aby kontynuował swoją pracę w odpowiedni sposób. Myślę, że prawdziwego Leão ujrzymy w przyszłym roku. Młodzi zawodnicy, szczególnie z zagranicy potrzebują czas na aklimatyzację.

O Donnarummie:

Gigio to świetny bramkarz, który potrafi zachować równowagę, nie przejmuje się krytyką i nie wywyższa się, kiedy radzi sobie dobrze. Osobiście nie winię go za bramki stracone przeciwko Napoli. Jego wydajność utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Gigio ma szerokie pole do rozwoju.

Komentarze

  • avatar
    UEFA
    Baliśmy się meczy z top 6, a na to wychodzi ze teraz dopiero trzeba się bać, z Parma i Bologna przydały by się zebrać po 3 punkty a Sassuolo tam będzie wojna