Pioli: Myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie

Pioli: Myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie

Stefano Pioli wypowiedział się dla Sky Sport, Milan TV i Milannews.it po meczu z Napoli. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Rozegraliśmy dobre spotkanie. Mierzyliśmy się z zespołem, który nie przeżywa obecnie dobrego momentu, ale wciąż prezentuje wysoką jakość. Byliśmy ostrożni i zdeterminowani. Bardzo ciężko pracowaliśmy na boisku, starając się być kompaktowi i i agresywni. Patrząc na to, ile stworzyliśmy sobie okazji w tym meczu, szkoda, że zdobyliśmy tylko jedną bramkę. Podchodziliśmy do tego spotkania bez kilku ważnych zawodników, ale mimo to udało nam się dobrze zaprezentować na boisku i zagraliśmy z odpowiednim nastawieniem. Z każdym meczem poprawiamy naszą wydajność. Dostałem dzisiaj ważne sygnały od tych, którzy dzisiaj grali. Myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie, z kilkoma błędami, których było za dużo w drugiej połowie. Mogliśmy lepiej zarządzać piłką, ale rozegraliśmy dobry mecz, pomimo wielu nieobecności i wielu trudności. Zespół walczył przez pełne 95 minut.

Musimy zdobyć punkty w następnych meczach.

O Bonaventurze:

 Zagrał dzisiaj z odpowiednią jakością i determinacją. Kiedy kopnął piłkę w kierunku bramki, zaprezentował wielką determinację w tym, co zrobił. Musimy osiągnąć dobre rezultaty chociażby dla naszych fanów, którzy są zawsze po naszej stronie. Nasz zespół ma wielką ochotę wyjść z obecnej sytuacji.

Bonaventura jest inteligentnym zawodnikiem i potrzebuje wokół siebie odpowiednich zawodników, którzy potrafią poruszać się na boisku. Mam nadzieję, że jego kondycja fizyczna pozwoli mu grać z większą ciągłością.

O Biglii:

Biglia ostatecznie zagrał w tym meczu, chociaż w ostatnich dniach miał pewne problemy zdrowotne.

 O postawie zespołu: 

W każdym meczu nie możemy się obejść bez odpowiedniej intensywności na boisku. W każdej akcji musimy grać z odpowiednim nastawieniem i dawać z siebie wszystko. Jestem przekonany, że możemy grać lepiej niż dotychczas.

O problemach zespołu:

 Niestety to nie jest wrzesień, ale prawie grudzień. Jeśli chcemy wrócić do wygrywania, pewne błędy muszą zostać wyeliminowane. Musimy unikać pewnej naiwności na boisku i pewnych złych wyborów.

O zespole:

 Od samego początku zespół wykazał się dużo dyspozycyjnością i był gotów wykonać ciężką pracę. Pewne rzeczy wymagają jednak czasu. Do tej pory pracowaliśmy ze sobą tylko przez 45 dni, wliczając w to dwie przerwy na reprezentacje. Podoba mi się podejście zawodników. Popełniamy coraz mniej błędów, za które moglibyśmy zapłacić wysoką cenę. Z każdym dniem zaczynamy grać bardziej zespołowo.

O ofensywie:

 Coraz częściej znajdujemy się w polu karnym przeciwnika i stwarzamy sobie w nim coraz więcej sytuacji. Myślę, że wkrótce znajdziemy większą skuteczność pod bramką rywali.

 O jakości i równowadze:

 Myślę, że jakość jest bardzo ważna. Nie możemy jednak ignorować odpowiedniej równowagi na boisku. Im więcej zawodników dołącza się do akcji ofensywnych, tym lepiej.

O Piątku:

 Dużo pracował dzisiaj dla zespołu i miał swoje sytuacje do zdobycia bramki. Ważne jest, aby nadal stwarzać mu sytuacje bramkowe. Ogólnie pracuje dobrze, choć musi włożyć trochę więcej wysiłku w to, co robi. Jak na razie jestem zadowolony z jego pracy, którą wykonuje. Każdy napastnik może doświadczyć negatywnych momentów jeśli chodzi o formę strzelecką. Zobaczymy jakich wyborów dokonam w związku z następną niedzielą. 

 O wzmocnieniu ofensywy:

 Do rozpoczęcia mercato pozostały jeszcze 4 spotkania. Ja i mój zespół musimy skupić się tylko na następnych meczach. W klubie trwają rozmowy na temat mercato. Zobaczymy, co się wydarzy w styczniu.

 O sytuacji w tabeli:

 To oczywiste że martwi mnie nasza obecna sytuacja w tabeli. Jesteśmy tego świadomi. Z każdym meczem chcemy poprawić naszą sytuację.

O pozytywach po meczu z Napoli:

 Ten mecz wpływa pozytywnie na nasze morale. Musimy być przekonani co do tego, że praca, którą wykonujemy, jest właściwa. Do tej pory pracowaliśmy wspólnie przez 45 dni. Gdybyśmy wspólnie wykonywali naszą pracę od 10 sierpnia, zapewne wszyscy powiedzieliby, że wykonujemy dobrą robotę. Każdy z nas odczuwa potrzebę wygrywania spotkań i myślę, że zespół ma szansę dobrze się spisać w kolejnych spotkaniach, chociaż nie będą one łatwe. Mam nadzieję, że trudny dla nas cykl dobiegł końca. Najbliższe mecze z Parmą i Bologną nie będą należały do łatwych. Musimy wrócić do wygrywania spotkań i zdobyć jak najwięcej punktów.

O błędach:

 Do tej pory pracowaliśmy wspólnie przez 45 dni. To bardzo niewiele czasu. Jestem zadowolony z dotychczasowej pracy zespołu. Zawodnicy dobrze pracują. Niestety nie jesteśmy w połowie sierpnia, ale prawie na początku grudnia. Stawiliśmy czoła wielu silnym zespołom i dobrze się prezentowaliśmy, choć ostateczne wyniki nie mogły nas zadowolić. Zawodnicy muszą zrozumieć, że posiadamy pewne wartości, którymi musimy się kierować. Ważne jest, abyśmy pracowali jako zespół.

Komentarze

  • avatar
    Tomekp
    Wyglądamy na tyle lepiej o ile Pioli jest lepszym trenerem niż Gattuso.
    Wyglądamy składniej ale wyglądamy jak zespół Piolego, który wygląda poukładany na jego poziom, który jest najwyższy od 4 lat w Milanie. Ale to jest poziom za niski czego można było się spodziewać.
    Potrzebujemy nadal trenera, którego chyba nie możemy mieć, sytuacja Milanu powoli robi się dramatyczna.