Pioli: Musimy zachować ducha z ostatnich spotkań

Pioli: Musimy zachować ducha z ostatnich spotkań

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczu z Parmą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Jak Leão radzi sobie na treningach?

Leão posiada wiele ważnych cech. Nie jest on środkowym napastnikiem, który całkowicie wypełnia swój obszar na boisku. Możesz on zrobić coś więcej na boisku. Ma on szansę stać się ważnym zawodnikiem w przyszłości.

Jak się mają Caldara i Gabbia?

Z Caldarą jest wszystko w porządku, ale pod względem kondycyjnym wciąż ma pewne braki. W najbliższym czasie będzie on grał z Primaverą, aby odzyskać odpowiedni rytm i intensywność.

Gabbia radzi sobie bardzo dobrze w drużynach młodzieżowych Włoch. To młody i niezawodny zawodnik, który zawsze czeka na powołanie.

 Czy Milan stać na odnoszenie kolejnych zwycięstw?

 Jestem pozytywnie nastawiony do pracy i słucham uważnie tego, co zawodnicy mają mi do powiedzenia. W jutrzejszym meczu nie możemy myśleć o niczym innym niż o zwycięstwie. Jutro czeka nas ważne spotkanie. Musimy podejść do niego z odpowiednią determinacją i duchem zespołu.

 Czy przyszłość Piątka i Leão jest uwarunkowana od przybycia Ibrahimovicia?

 Nie wiem czy Piątek i Leão czytają gazety sportowe. W szatni nie poruszaliśmy tego tematu. Skupiamy się tylko i wyłącznie na wykonywanej pracy. Do rozpoczęcia styczniowego mercato jest jeszcze czas.

 Ilu masz wysokiej jakości zawodników?

 Mam ich wielu. Wyniki mogą pomóc nam rozwijać się nawet pod względem jakościowym.

 Jutro wracasz do Parmy...

 Jestem w stu procentach Parmeńczykiem, to moje miasto. Ten zespół sprawił, że dorastałem jako zawodnik. Jako trener przybyłem w niewłaściwym momencie. Na ten moment nie mogę pozwolić sobie na sentymenty. Teraz jestem w stu procentach Milanistą i z uwagą podchodzę do naszej obecnej sytuacji.

 Czy celem Milanu na ten sezon jest Liga Mistrzów?

 Celem Milanu jest myślenie o jutrzejszym meczu. Jesteśmy świadomi naszej pozycji w tabeli. Koncentrujemy się na tym, aby dawać z siebie wszystko i poprawić naszą sytuację w tabeli.

 Jaka jest najlepsza pozycja dla Bonaventury?

Inteligentni i silni zawodnicy tacy jak Bonaventura mogą grać na każdej pozycji. Cieszę się, że mam możliwość wyboru. Brakuje nam obecnie pewnej wydajności na poziomie technicznym. Jack może pomóc nam ją zwiększyć. Wykazał się on wielką dostępnością i musimy wspólnie iść dalej.

Jak oceniasz Piątka?

Piątek radzi sobie dobrze i dobrze wypełnia przestrzeń na boisku. W ostatnim meczu miał wiele okazji do zdobycia bramki, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Podobnie jak inni zawodnicy, może on grać lepiej niż dotychczas.

Czy Piątek zagra w jutrzejszym meczu od samego początku?

 Jutro dowiecie się, kto zagra od samego początku. Niemal wszyscy są dostępni na jutrzejszy mecz, za wyjątkiem Paquety i Duarte, których chciałbym pozdrowić. Do tej pory wykazali się wielkim przywiązaniem do barw klubowych i prezentowali odpowiednią jakość na boisku. Życzę im powrotu do zdrowia. Potrzebujemy w zespole zawodników o ich cechach. Od początku tego tygodnia, Paqueta zmaga się z drobnym urazem.

 Czy widzisz ogień wśród tych, którzy wezmą udział w jutrzejszym spotkaniu?

 Każdy, kto zagra jutro od samego początku, musi mieć w sobie ogień, podobnie jak Ci, którzy udadzą się z nami do Parmy. Musimy podkładać jak najwięcej drewna do ognia, aby rozpalić jak największy ogień. Jesteśmy zespołem i wszyscy gramy dla dobra Milanu. Jako zespół musimy zaprezentować odpowiedniego ducha na boisku i poza nim. Wiemy, jaki jest nasz cel i wszyscy podążamy tą samą drogą.

 Czy jutrzejsze spotkanie jest wart więcej niż 3 punkty?

 W trakcie sezonu są spotkania, które "ważą" więcej niż 3 punkty. Musimy skorzystać z nadarzającej się okazji i zdobyć jutro 3 punkty. 

 Czego spodziewasz się po jutrzejszym spotkaniu?

 Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie. Parma to świetny zespół. Musimy zachować ducha z ostatnich spotkań, ale także podnieść naszą jakość na poziomie technicznym. Musimy tracić jak najmniej piłek w czasie spotkania i podnieść naszą jakość gry.

 Czy Rodriguez może zagrać na środku defensywy?

Nawet Ricardo zgrzyta zębami. Wciąż narzeka na pewne problemy zdrowotne, ale wykazał się dyspozycyjnością. Może on grać jako środkowy obrońca. Potrafi on czytać zamiary rywala i budować akcje od tyłu.

 Co myślisz o swoim zespole?

 Uważam, że wciąż czegoś nam brakuje. Nie ma idealnych spotkań. Chciałbym, aby w każdym spotkaniu były widoczne efekty naszej pracy wykonanej w ciągu tygodnia. Musimy sprawdzić, aby czas był naszym sprzymierzeńcem. W naszym zawodzie nigdy nie ma cierpliwości i czasu na czekanie. W tak ambitnym klubie jak Milan liczy się tylko piękna gra i wyniki.

 Czy cierpisz z powodu absencji w europejskich pucharach?

 Jesteśmy Milanem. Europa jest domem dla Milanu. Nasz cel musi być jasny i konkretny, ale na ten moment nie możemy rozmawiać o europejskich pucharach. Nasz zespół walczy od początku do końca. Jeśli chcemy wrócić do europejskich pucharów, musimy dokonać skoku jakościowego i zdobywać punkty. Nie jest to łatwe zadanie, ale musimy szukać sobie okazji ku temu, aby poprawić naszą sytuację.

Co masz na myśli, mówiąc o poprawie wydajności?

W meczu z Napoli byliśmy zmuszeni do wykonywania wymuszonych podań, przez co niejednokrotnie ryzykowaliśmy. W jutrzejszym meczu będziemy mierzyć się z bardzo silnym przeciwnikiem, który potrafi wykorzystać tego typu sytuacje. Jeśli dobrze poruszamy się na boisku, szczególnie mając piłkę przy nodze, możemy skorzystać z pewnych rozwiązań. Patrząc na liczbę oddanych strzałów, zdobywamy niewiele bramek. Musimy poprawić naszą jakość.

Komentarze

  • avatar
    UEFA
    Zobaczymy co tydzień to samo. Musza spiąć dupe i grac
  • avatar
    KAKA22
    Pioli wydaje się mówić tak jak jest. Spoko chłop, a gra tez lepiej wyglada. Życzę mu jak najlepiej.