Pioli: Musimy wykorzystać obecną sytuację

Pioli: Musimy wykorzystać obecną sytuację

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Udinese. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Czy Begović jest drugim bramkarzem Milanu?

Begović jest naszym drugim bramkarzem. Asmir to bardzo dobry bramkarz. 

O Antonio Donnarummie:

Jestem zadowolony z ostatniego występu Antonio. Był gotowy do gry. On zawsze pracuje z odpowiednią powagą i dyspozycyjnością. 

 Jak pracowałeś ostatnio nad poprawą zespołu?

 W ostatnim czasie wiele drobnych rzeczy wymagało poprawy. W ostatnim tygodniu pracowaliśmy dobrze.

Ibra daje nam naprawdę wiele, ale zespół również się rozwinął. Odpowiednia praca umożliwia rozwój zespołu. Musimy korzystać z każdej wolnej chwili, aby rozwijać zespół. 

 Czy gra zespołu w defensywie uległa poprawie?

 Sekret ostatnich dobrych występów w obronie tkwi w jasno określonych zasadach gry. Cały zespół musi pracować w fazie defensywnej. Myślę, że możemy grać jeszcze lepiej. Moglibyśmy uniknąć pewnych sytuacji dzięki lepszej komunikacji. Musimy odpowiednio pracować zespołowo. Można to nam dać wiele korzyści, chociażby przy posiadaniu piłki jak i wtedy, kiedy poruszamy się bez niej.

 Jutro czeka was mecz z Udinese...

 Udinese z Gottim na czele ma dobrą średnią zdobywanych punktów na mecz. Ich zespół dobrze sobie radzi i dobrze pracuje. Ich trener wykonał dobrą robotę. Udinese to bardzo fizyczny i trudny do pokonania zespół. W jutrzejszym meczu będziemy musieli bardzo dużo pracować jako zespół i zachować odpowiednią równowagę.

Jak radzą sobie Calhanoglu i Ibra?

Calhanoglu nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry. W ostatnim czasie narzekał na drobny problem mięśniowy i nie chcemy ryzykować. Mamy nadzieję, że będzie dostępny w następnym meczu. 

Ibra radzi sobie dobrze. Musi odpowiednio trenować i zachować ciągłość w grze.

Jak wygląda sytuacja Paquety?

Z Paquetą wszystko jest w porządku. Dobrze radzi sobie na treningach i z pewnością nie może być zadowolony ze swojej obecnej sytuacji. Paqueta może grać na skrzydle, ale nie mogę od niego oczekiwać gry z głębi pola jak od Castillejo. Ważne jest, aby zachować odpowiednią równowagę w zespole. Paqueta jest z pewnością bardzo ważnym zawodnikiem dla nas i doceniamy jego umiejętności.

Czy Suso może w styczniu opuścić klub?

 Krytyka musi nas stymulować i motywować. Suso ma ważne cechy, dzięki którym może stać się ważnym zawodnikiem.

 Czy Ibrahimović podnosi poziom zespołu na treningach?

 Ibra jest wysokiej jakości i bardzo wymagającym zawodnikiem, który denerwuje się, kiedy jego partner z zespołu nie prezentuje odpowiedniej jakości. Z pewnością podnosi on poziom naszych treningów. Ibra jest wartością dodaną. Dotychczasowy poziom treningów nie był niski, ale dzięki Ibrze poszedł on w górę.

 Czy mercato wpływa na Twoich zawodników?

 Napięcie ze strony zawodników nie jest zauważalne, ani odczuwalne. Cała grupa pracuje z odpowiednią uwagą i zaangażowaniem. Mamy przed sobą wiele ważnych spotkań i nie chciałbym rozmawiać o mercato. Wszyscy powołani zawodnicy są gotowi do gry i gotowi pomóc zespołowi.

Czy efekt Zlatana pomaga drużynie?

Ibra udowadnia, że nie jest żadną figurką. Każdego dnia udowadnia, że jest wartością dodaną dla tego zespołu. Posiadanie takiego zawodnika w zespole jest darem niebios. Ibra chce wygrać każde spotkanie, podobnie jak Milan.

 Jak radzi sobie Donnarumma? 

 Wszystko jest z nim w porządku. Od jakiegoś czasu trenuje z resztą zespołu. Myślę, że może zagrać w jutrzejszy mecz.

Czy Castillejo jest zawodnikiem podstawowego składu?

 Każdy zawodnik, który jest zdrowy, może czuć się zawodnikiem wyjściowej jedenastki. Samu musi znaleźć ciągłość w grze i wykorzystywać każdą okazję do gry.

 Jak wygląda sytuacja z kontuzjami w zespole?

 Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się odzyskać kilku zawodników. Nasza obecna sytuacja kadrowa jest trochę niebezpieczna. Zawodnicy, którzy są do mojej dyspozycji są odpowiednio zmotywowani i powinni wystarczyć, aby rozegrać jutro dobre spotkanie.

 Czy obecny moment jest decydujący dla Milanu?

 Musimy zdobywać jak najwięcej punktów. Najbliższe cztery na pięć spotkań, w tym w Pucharze Włoch będziemy rozgrywać na San Siro. Nie będzie to decydujący okres dla nas, ale z pewnością bardzo ważny.

 Czy Milan wyszedł z kryzysu?

 Musimy wykorzystać obecną sytuację. Na razie wszystko jest w porządku. Musimy poprawić naszą sytuację w tabeli. Pierwsza runda nie była równa w naszym wykonaniu. W jutrzejszym meczu będziemy mieli okazję na poprawę naszej sytuacji.

Fani są zawsze blisko zespołu. Co o tym myślisz?

 Fani wykazują się niesamowitym wsparciem. Jutro musimy zyskać ich entuzjazm i wsparcie. Musimy dać z siebie jak najwięcej w jutrzejszym meczu. Musimy sprawić, aby druga część sezonu była lepsza od pierwszej. Musimy odnosić zwycięstwa, szczególnie na własnym terenie.

 W ostatnim czasie zespół poprawił się w defensywie. Co możesz powiedzieć na ten temat?

 Nasz zespół zawsze dużo pracował. W ostatnim czasie znaleźliśmy równowagę nawet w innym systemie gry. Każdy nasz zawodnik jest gotowy wywierać presję na przeciwniku. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że możemy zdobywać bramki i możemy odnosić zwycięstwa.

Komentarze

  • avatar
    swiety33
    Czy Ci włoscy dziennikarze potrafią zadać jakieś trudne pytanie? Te przedmeczowe konferencje to takie pie....e, że szkoda w ogóle to cytować.