Pioli: Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki

Pioli: Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV i Sky Sport. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

To nie był najlepszy Milan z tego sezonu. Mierzyliśmy się z silnym zespołem, który skomplikował nam życie. Całkiem dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, ale nie byliśmy wystarczająco niebezpieczni pod bramką rywala. Z czasem oddaliśmy im zbyt dużo miejsca na boisku i to się na nas zemściło. Pod względem technicznym nie zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki. Z każdego spotkania można się czegoś nauczyć. Jesteśmy świadomi tego, że wiele rzeczy wymaga poprawy. Teraz musimy się odpowiednio zregenerować i myśleć o kolejnym spotkaniu. Potem będzie więcej czasu na regenerację. 

O zawodnikach:

 Widziałem na ich twarzach żal i rozczarowanie. Chcieliśmy kontynuować naszą dobrą passę. Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu. W tym meczu było więcej negatywnych aniżeli pozytywnych aspektów, co z pewnością wymaga głębszej analizy.

O zespole:

 Nie zignorowaliśmy naszego przeciwnika. Każdy zespół popełniał błędy w tym meczu, ale to my odnieśliśmy porażkę, która nie jest dla nas czymś łatwym. Nasz przeciwnik karał nas za prawie każdy błąd. Dysponujemy młodym i ambitnym zespołem. Dojrzałe zespoły wiedzą, jak zareagować po takim spotkaniu. Teraz czekają nas trzy skomplikowane spotkania i musimy się do nich odpowiednio przygotować. 

O Ibrahimoviciu:

Ibra nie był zadowolony ze swojego występu oraz zespołu. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki.

Komentarze

 • avatar
  KAKA22
  Może wyjdzie nam na dobre takie otrząśniecie się z tego pięknego snu. Kolejny plus widzę w tym, ze taki mecz przydarzył się w LE a nie w lidze. Pioli na pewno wyciągnie wnioski i na Hellas wrócimy już do swojej normalnej dyspozycji, z Bennacerem, Hakanem i Leao w składzie. I zle moce oddajcie nam Romagnoliego z przed kontuzji!!!
 • avatar
  Cleaver
  Oby Pioli wyciągnął wniosek, żeby do pierwszego składu na LE nie wystawiać Castillejo. Krunić też nie błyszczał.
 • avatar
  Krzychu
  Porażka kiedyś musiała przyjść, w Udine już graliśmy na zaciągniętym hamulcu, a wczoraj był w zasadzie jedyny mecz który mogliśmy sobie odpuścić żeby wyjść z grupy w LE. Nie oszukujmy się, zawodnicy Lille w tym roku mają przynajmniej 10 spotkań w nogach mniej, a sama liga francuska jest bardziej fizyczna niż Serie A, stąd choćby biorą się bezpośrednie transfery do Anglii. Widząc oznaki zmęczenia po naszej stronie trudno było oczekiwać zaciętej walki.
  Celem nadrzędnym dla Milanu jest w tym sezonie awans do LM i tego się trzymamy, musimy punktować w krajowych rozgrywkach, Liga Europejska nie jest dla nas priorytetem, a raczej takim dodatkowym smaczkiem i szansą na częstszą grę dla wszystkich.