Pioli: Musimy skupić się na zwycięstwie w jutrzejszym meczu

Pioli: Musimy skupić się na zwycięstwie w jutrzejszym meczu

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV przed meczem ze SPAL. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O kibicach:

Nasi fani zawsze są lojalni wobec klubu. Możemy liczyć na ich wsparcie, szczególnie w najbardziej wymagających momentach. W jutrzejszym meczu chcemy w pełni pokazać nasz potencjał i wyjść zwycięsko z tego spotkania.

 W tym sezonie Milan odniósł mało zwycięstw u siebie...

 W tym sezonie było zbyt wiele spotkań, podczas których nie udało nam się odblokować i zmienić losów spotkania. Gdyby to nam się udało, z pewnością byśmy je wygrali. Być może nie przyszłoby to nam z łatwością. Jednakże musimy się skupić teraz na teraźniejszości, naszej przyszłości i na jutrzejszym meczu, który jest dla nas bardzo ważny.

O meczu z Cagliari:

 Najważniejsze było to, że zagraliśmy jako zespół. Dokonaliśmy właściwych decyzji, dostosowaliśmy się do intensywności naszego przeciwnika, a następnie uderzyliśmy we właściwym momencie. Musimy kroczyć tą ścieżką i na niej budować naszą przyszłość, ponieważ w ostatnim czasie brakowało nam odpowiednich cech na boisku. Musimy opierać naszą pracę na dotychczasowych występach i umieć wyciągać z nich wnioski. 

 Czy nowa formacja zmieni oblicze zespołu?

 Każdego dnia zawodnicy muszą udowodnić, że są gotowi do następnego spotkania. Zawodnicy o różnych cechach mogą zapewnić nam więcej opcji na boisku. Ktokolwiek będzie gotowy do gry, ktokolwiek wykaże się zaangażowaniem i ciężką pracą, zawsze będzie stanowił wartość dodaną dla zespołu.

 Jakie są cele na 2020 rok?

Mamy jeden cel, który jest naszym ostatecznym. W pierwszej części sezonu zdobyliśmy 25 punktów. Taka ilość punktów jest niewystarczająca dla Milanu. W drugiej części sezonu chcemy grać zdecydowanie lepiej i zdobyć więcej punktów. Będziemy starać się spinać w ligowej tabeli poprzez dobrą grę, na miarę Milanu. Musimy grać z odpowiednim zaangażowaniem i determinacją. Do końca sezonu nie zamierzamy dokonywać żadnych osądów. Jeśli jeżeli będziemy grać z odpowiednią determinacją i prezentować odpowiednią jakość, będziemy w stanie zrobić znacznie więcej niż dotychczas.

 Jak ważny jest Puchar Włoch dla Milanu?

 Puchar Włoch są ważnymi rozgrywkami, zawsze tak było. Zwycięstwo w tych rozgrywkach daje możliwość gry w europejskich pucharach. Dowodem na to jest fakt, że wszystkie czołowe zespoły ligi skupiają się na tych rozgrywkach. Jesteśmy wielkim klubem ze wspaniałą historią. Puchar Włoch jest ważnym celem, ale nie zamierzamy zbyt daleko patrzeć w przyszłość. Musimy skupić się na zwycięstwie w jutrzejszym meczu. Jutro stawimy czoła zespołowi, który stara się osiągnąć jak najlepsze rezultaty w lidze. W ostatnim spotkaniu zagrali bardzo dobrze i nie zasłużyli na porażkę. Jutro czeka nas ciężkie i wymagające spotkanie, co jest czymś normalnym we Włoszech.

 Czy będziesz rotować składem?

 Zawsze dokonuję analizy moich zawodników. Mecz z Cagliari wpłynął bardzo pozytywnie na nasze morale, ale kosztował nas wiele wysiłku. Mimo to, nasz zespół będzie wciąż konkurencyjny. Musimy być konkurencyjni. W jutrzejszym meczu postaram się wystawić najmocniejszą jedenastkę, a to może oznaczać pojawienie się najbardziej wypoczętych zawodników, którzy nie grali w niedzielę i mogą być bardziej gotowi do gry pod względem psychicznym jak i fizycznym. Nasz zespół musi być konkurencyjny i musi wygrać to spotkanie.


Komentarze