Pioli: Musimy się skupić na obecnej chwili i zachować koncentrację

Pioli: Musimy się skupić na obecnej chwili i zachować koncentrację

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Hellasem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Czy Milan nie potrafi wykonywać rzutów rożnych?

 To nieprawda. Co prawda nie zdobywamy bramek po rzutach rożnych, ale zawsze staramy się być coraz bardziej niebezpieczni w polu karnym rywala. W ostatnich spotkaniach kilkakrotnie byliśmy blisko zdobycia bramki po stałych fragmentach gry.

 Jak oceniasz mercato w wykonaniu Milanu? Czy brakuje Ci zawodników w pomocy i w ofensywie?

 Jestem zadowolony z tego mercato. Wkrótce odzyskamy Biglię. W naszych szeregach mamy wielu zawodników, którzy dają mi wiele rozwiązań. Piątek został zastąpiony przez Ibrę.

 Od niedawna zespół wrócił do regularnego wygrywania? Co myślisz na ten temat?

 Dałem jasno do zrozumienia naszym zawodnikom, że posiadamy odpowiednie cechy i zespół, który potrafi przeciwstawić się wszelkim trudnościom i wie, jak odnosić zwycięstwa. Zachowanie ciągłości w wynikach potrafi wpłynąć pozytywnie na morale zespołu. Styczeń jest już za nami. To, co było, nie ma już znaczenia. Musimy się skupić na obecnej chwili i zachować koncentrację.

Milan prawie w ogóle nie zdobywa bramek w pierwszej połowie. Jak to wytłumaczysz?

 Ważne jest to, aby zdobyć przynajmniej jedną bramkę więcej od naszego przeciwnika. Prawdą jest, że druga część spotkań liczy się dla nas bardziej. Nie oznacza to, że możemy pozwolić sobie na zignorowanie wydarzeń w pierwszej połowie. Jednym z naszych celów jest bycie agresywnym pod bramką rywala i potrzeba kroczenia do przodu.

Conti, Musacchio i Romagnoli ryzykują zawieszeniem. Czy martwisz się o sytuację kadrową przed derbami?

 Kjaer nie będzie dostępny w jutrzejszym meczu. Na ten moment musimy skupić się na jutrzejszym spotkaniu. Nie ma sensu myśleć o tym, co się wydarzy za tydzień lub dwa .

Czy bez Ibry, Milan może grać ustawieniem 4-4-2?

Zobaczymy. Mamy wiele opcji do gry i możliwości zmiany. Uważam, że gra daną formacją nie decyduje o tym czy wygrasz dane spotkanie czy nie.

Jak przebiegło pożegnanie z Suso i Piątkiem?

Suso pożegnał się z nami po wtorkowym meczu. Nie było widać w nim jakikolwiek złości. Pożegnaliśmy się w miłej atmosferze. Nie miałem kontaktu z Krisem, ponieważ odszedł niemal natychmiast. Nie mieliśmy z nim problemów. Zawsze wykazywał się wielkim profesjonalizmem.

 Czy Milan może myśleć realnie o Lidze Mistrzów?

 Jesteśmy obecnie w dobrej formie i staramy się osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Wspinaczka w górę jest bardzo trudna i bardzo stroma, ale czy wiecie jak piękny jest krajobraz na samym szczycie? Musimy grać bardzo ostrożnie, klarownie i być świadomi swoich możliwości.

 Jakie obecnie problemy ma Milan?

Kjaer i Ibra przez ostatnie 2-3 dni mieli grypę. Trudno spodziewać się powołania ich na jutrzejsze spotkanie. Mamy także problemy z Kruniciem. Dzisiaj zobaczymy, kogo będę mógł powołać na jutrzejsze spotkanie.

Czy Rebić może się dalej rozwijać?

 Zawsze należy dążyć do doskonalenia się i rozwoju. Wciąż może radzić sobie lepiej na boisku i być decydujący w spotkaniach.

 Milan przechodzi obecnie przez dobry okres. Co możesz powiedzieć na ten temat?

 Musimy kontynuować naszą pracę i być jeszcze bardziej zwarci. Musimy mieć w sobie duże pokłady koncentracji i prezentować odpowiednią intensywność. Często spotkania wygrywa się poprzez umiejętne odzyskiwanie piłki i wygrywanie poprzez kontrasty.

 Zlatan podniósł poprzeczkę w zespole. Czy można realnie myśleć o Lidze Mistrzów?

 Musimy myśleć tylko jutrzejszym spotkaniu i potraktować je jak najważniejsze spotkanie w sezonie.

 Czy możesz nam wyjaśnić co się stało z Paquetą?

 W tej historii nie ma żadnej fabuły. Paqueta jest zawodnikiem AC Milan i musi dużo pracować, aby zapewnić pełną dostępność dla zespołu. Lucas to bardzo dobry zawodnik. Podobnie jak jego koledzy z zespołu, musi pracować, aby być gotowym do gry.

 Co myślisz o zimowych zabytkach? 

 Chcieliśmy pozyskać jakościowych zawodników, którzy dadzą nam coś więcej z punktu widzenia osobowości. Mam tutaj na myśli Zlatana, Kjaera i Begovicia. Dokonaliśmy wzmocnień na odpowiednich pozycjach.

Hellas zdobył co najmniej jedną bramkę w ostatnich 11 spotkaniach. Czy obawiasz się jutrzejszego spotkania?

Jurić wykonuje bardzo dobrą pracę w Weronie. Jego zespół prezentuje wielką determinację i lubi kontrolować przebieg spotkania. Nadchodzący tydzień będzie dla nas szczególny, ponieważ mam do rozwiązania więcej niż jeden problem. Musimy podejść do jutrzejszego spotkania z odpowiednią koncentracją.

 Z technicznego punktu widzenia zachowano równowagę podczas styczniowego mercato. Jak oceniasz swoje pierwsze mercato w Milanie?

 Cieszę się, że mercato dobiegło końca. Uważam, że dobrze sobie radziliśmy w tym okresie i byliśmy skoncentrowali na naszej pracy. Oczekiwałem, że pewne rzeczy zostaną zrobione. Teraz tworzymy spójną i zwartą grupę.

Komentarze

  • avatar
    Na 99,9% któryś ze stoperów złapie żółtko i będziemy mieli ogromny problem w derbach. Brak Ibry jeszcze do przebolenia.