Pioli: Musimy się dobrze przygotować na jutrzejszy mecz

Pioli: Musimy się dobrze przygotować na jutrzejszy mecz

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Crotone. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Colombo:

 Jego dotychczasowe podejście jest właściwe. Jeśli chcesz wyjść na boisko to musisz to zrobić z odpowiednim spokojem i ze świadomością, że jesteś gotowy do gry. Lorenzo to bardzo dojrzały chłopak, który jest bardzo zaangażowany w swoją pracę i nasz zespół.

O Calhanoglu:

W ostatnim meczu zrobił różnicę. Jest zawodnikiem, który gra na wysokim poziomie. Jego gra w ostatnim meczu była na bardzo wysokim poziomie.

 Czy Rebić może być wiodąca postacią w zespole?

Ante najlepiej się czuje jako lewy napastnik i na tej pozycji radzi sobie najlepiej. Myślę, że Ante posiada odpowiednie cechy, aby grać jako środkowy napastnik. Jest silnym zawodnikiem, który posiada wiele jakości. Rebić może grać na wielu pozycjach i nie oznacza to, że straci na swoim potencjale.

O Crotone:

Crotone wie, jak grać w piłkę. Stroppa wykonuje świetną robotę. Jest trenerem, który daje drużynie tożsamość. Ponadto posiada odpowiednie kompetencje i jakość. Jego drużyny grają ofensywną piłkę. To trener na najwyższym poziomie. Crotone ma wiele zalet i należy im się szacunek. Oni dobrze wiedzą, że będą musieli walczyć na boisku. Musimy się dobrze przygotować na jutrzejsze spotkanie.

Co należy poprawić?

 W czwartek musieliśmy dużo pracować bez piłki. Kiedy gramy nisko, musimy być lepiej zorganizowani i bardziej ostrożni. Musimy się poprawić pod wieloma względami. Pracujemy nad tym, abyśmy się dalej rozwijali.

 Milan nie przegrał od 16 spotkań. Po raz ostatni taka seria miała miejsce w 2008 roku za kadencji Carlo Ancelottiego. Co możesz powiedzieć na ten temat?

 Nie musimy patrzeć na liczby. Ważne jest, abyśmy wiedzieli, jaką ścieżką musimy podążać, aby dalej się rozwijać i stawić czoła każdemu przeciwnikowi w każdym meczu. Każde spotkanie jest skomplikowane. Czwartkowy mecz był tego najlepszym przykładem. Nasi najbliżsi rywale są przygotowani i odpowiednio zmotywowani. Musimy zachować koncentrację. 

 Czy cierpienie jest częścią piłki nożnej?

 Jeśli nie ma możliwości zakończenia spotkania w sposób, jaki chciałbyś osiągnąć to musisz cierpieć. Nasi przeciwnicy z pewnością nam nie odpuszczą. Nie można myśleć o tym, że każde spotkanie zakończy się różnicą dwóch lub trzech bramek. 

 Jak się czuje Ibrahimović?

 Rozmawiałem z nim po meczu i wczoraj. Na razie wszystko jest z nim w porządku. Trenuje w domu, jest bardzo zmotywowany i w kontakcie z kolegami z zespołu. Jego nieobecność jest odczuwalna, ale musimy dać sobie radę w najbliższym czasie bez niego. To szansa na nasz dalszy rozwój. Musimy osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Kiedy wróci, będziemy jeszcze silniejsi.

O Donnarummie:

 Opaska kapitana jest z pewnością powodem do dumy. Myślę, że Gigio rozwija się z każdym dniem. Oglądanie go przez tyle lat na najwyższym poziomie sprawia, że niektórzy zapominają o jego wieku. Gigio bardzo poprawił swoją grę nogami. On jest punktem odniesienia dla wielu zawodników. Posiadanie w zespole takiego bramkarza jak on jest z pewnością wartością dodaną.

Czy dużo brakuje Milanowi do poziomu Juventusu i Interu?

 Musimy się dalej rozwijać. Wciąż popełniamy błędy. Musimy być bardziej konkretni na boisku. To część naszego rozwoju. Musimy się rozwijać zarówno pod względem zespołowym jak i indywidualnym.

O Calabrii:

 Pokonywanie trudności jest częścią rozwoju. Każdy z nas musi utrzymać równowagę i być gotowym do gry. Tak właśnie pracuje Calabria

Czy Diaz będzie zmiennikiem Calhanoglu?

Diaz może grać na jego pozycji. Myślę, że Brahim może grać na wszystkich trzech pozycjach za napastnikiem. To inteligentny chłopak i myślę, że może dobrze się prezentować na kilku pozycjach.

Czy Kessie może grać jako obrońca?

 Rozmawiałem z nim na ten temat i wyraził swoją gotowość. Jest jedynym zawodnikiem, który nie jest obrońcą i może pełnić rolę defensora. Mam nadzieję, że nie będę zmuszony do korzystania z niego jako obrońca.

 Kto według Ciebie byłby najlepszym partnerem do gry dla Tonalego?

 Każdy z naszych czterech pomocników może grać ze sobą. Nie ma z tym żadnego problemu. Potrzebujemy pomocników, którzy potrafią grać w obu faza gry. Sandro to młody, inteligentny i dojrzały chłopak. Dawno nie trenował regularnie. Nasze mechanizmy gry różnią się od tych z Brescii. Trzeba dać mu czas na zrozumienie naszej filozofii gry.

O nadchodzących spotkaniach:

 Jestem bardzo zadowolony z dotychczas wykonanej pracy. Najbliższe 7 dni będą dla nas bardzo ważne. Czekają nas bardzo ważne i trudne spotkania, do których musimy się przygotować i zdobyć możliwie jak największą liczbę punktów. Początek sezonu jest z pewnością bardzo ważny. W najbliższych dniach musimy zachować odpowiednią koncentrację i intensywność. W ciągu 7 dni rozegramy 3 bardzo ważne spotkania.

 Czy tęsknisz za kibicami?

Wszyscy za nimi tęsknią. Piłka nożna jest stworzona dla kibiców. Musimy wziąć pod uwagę obecną sytuację na świecie i stopniowo przywracać kibiców na stadiony. Nie jest łatwo grać bez kibiców. Kibice to źródło dodatkowej adrenaliny. W najbliższym spotkaniu kibice nie będą mogli przyjść na trybuny, więc będziemy musieli dalej sobie radzić bez nich.

Komentarze