Pioli: Musimy położyć fundamenty na przyszłość

Pioli: Musimy położyć fundamenty na przyszłość

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O nowym sezonie:

Wszystkie zespoły zaczynają teraz od zera. Musimy pamiętać o tym, co zbudowaliśmy w poprzednim sezonie: nasze pomysły, filozofię, dobrą atmosferę w Milanello. Jesteśmy młodym zespołem, który dawno nie był tak zjednoczony jak teraz. Musimy położyć fundamenty na przyszłość. 

O pierwszym sezonie w Milanie od początku:

Doświadczenia z ostatnich miesięcy z pewnością się przydadzą. Znam drużynę i jest to zaleta, którą muszę wykorzystać. Wiem, że zawodnicy mogą mi wiele dać i wiem, że mogę wiele od nich oczekiwać. To jest szczególne lato, ponieważ mamy mało czasu na przygotowanie się do nowego sezonu. Musimy jak najlepiej wykorzystać dostępny czas.

O kierownictwie:

Panuje wielka harmonia. Wszyscy staramy się myśleć o dobro zespołu. Wiemy, co należy zrobić, aby wzmocnić zespół. Klub nieustannie pracuje nad doskonaleniem drużyny. Najbliższe mercato będzie niestety długie. Mamy jednak nadzieję, że po wszystkim będziemy funkcjonować jak należy.

O celach na nowy sezon:

Nasi kibice chcą, abyśmy wywalczyli awans do Ligi Mistrzów. Milan zbyt długo tęskni za tymi rozgrywkami. Będziemy musieli odpowiednio pracować i rozpocząć sezon w najlepszy możliwy sposób, aby poprawić naszą sytuację w tabeli w porównaniu do poprzedniego sezonu. 

O ostatnich miesiącach pracy:

Przygotowania do tego sezonu nie będą się różnić od tych z maja. Musimy zachować odpowiednie nastawienie i ciągłość wyników w tym niełatwym czasie. Mamy swój własny styl gry, który wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego, a także odpowiedniej wiedzy, jak poruszać na na boisku i zdominować rywala. 

O progresie zawodników: 

Wielkim szczęściem dla trenera jest spotkanie profesjonalistów, którzy wykazują się powagą, dostępnością i oddaniem wobec zespołu. Jestem zadowolony z rozwoju niektórych zawodników, ale nie mogą spocząć na laurach. 

O początku sezonu:

Dnia 17 września rozegramy pierwsze, oficjalne spotkanie. Będzie dla nas ważne, ponieważ rozegramy je u siebie lub na wyjeździe. Niektórzy zawodnicy udadzą się wkrótce na zgrupowania swoich drużyn narodowych. Mimo wszystko, spotkania towarzyskie będą okazją do pokazania swoich umiejętności. Każdy w Milanello musi myśleć o tym, aby w każdej minucie dawać z siebie wszystko. To będzie wymagający sezon i musimy się do niego odpowiednio przygotować. 


O ostatnich sezonach w Serie A:

W ostatnich latach Milan radził sobie lepiej w drugiej rundzie, aniżeli w pierwszej. Musimy zmienić tę sytuację. Często bywa tak, że zespoły, które zaliczają dobry start, osiągają wysokie pozycje na koniec sezonu. Przed nami jest wymagający początek sezonu. Czekają nas eliminacje w Lidze Europy. Będziemy musieli rozegrać 6 spotkań w 18 dni. Dobry start oznaczałby kontynuację naszej pracy z poprzedniego sezonu. To byłoby dla nas bardzo ważne. 

O zespole:

Ważne jest, aby mieć jak najwięcej zawodników, którzy będą walczyć o pierwszy skład: nie 12-13 zawodników, ale 17-18. To bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli awansujemy do fazy grupowej Ligi Europy i innych rozgrywek. Chcemy mieć kompletny zespół do końca sezonu. To będzie wymagający sezon i naturalne jest, że chcę mieć silnych zawodników i podnosić poziom zespołu.

Komentarze