Pioli: Musimy odpowiednio wykorzystać ich słabe punkty

Pioli: Musimy odpowiednio wykorzystać ich słabe punkty

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Juventusem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia

 Jak zatrzymać Cristiano Ronaldo?

 To trudne zadanie.  Może on zranić zespół na różne sposoby. Mówimy o prawdziwym fenomenie i mistrzu. Musimy być bardzo ostrożni. Ktokolwiek będzie obok Ronaldo, musi być zdeterminowany, aby dać mu jak najmniej miejsca na boisku i powstrzymać jego zamiary. Ronaldo jest wielkim mistrzem, jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów. Jego średnia liczba bramek w sezonie jest równie imponująca jak jego ambicje.

 Jak odzyskać Contiego?

 Pod względem fizycznym i kondycyjnym radzi sobie dobrze. Kiedy przybyłem do Milanu, był jednym z tych, którzy prezentowali się najlepiej pod względem kondycyjnym. W meczu z Lecce do momentu przyznania rzutu karnego, radził sobie dobrze. Nasi obrońcy muszą być skoncentrowani przez 90 minut i wykazywać się odpowiednim charakterem i jakością, aby dobrze radzić sobie na boisku.

 Czego brakuje Piątkowi?

Przede wszystkim musimy ustawić go na pozycji, która umożliwi mu zaprezentowanie swoich najlepszych cech. 

 Jak będzie wyglądać jutrzejsze spotkanie z Juventusem?

 Z pewnością będzie to wielkie wyzwanie i świetna okazja do poprawy naszej sytuacji. Musimy podejść do tego spotkania z odpowiednim nastawieniem. Z pewnością będzie to trudne spotkanie. Musimy być uważni i skupieni przez pełne 95 minut.

 Czy rozmawiałeś w tym tygodniu z Leão?

 Rozmawiałem z nim i pokazałem mu, co zrobił, a czego nie zrobił przeciwko Lazio. Jest świadomy tego, że nie wszedł w to spotkanie z odpowiednim duchem. Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski z tej lekcji i, że jego następny występ będzie na innym poziomie.

 Czy ten zespół ma wystarczającą jakość, aby osiągnąć ustalone wcześniej cele?

 Wierzę w swoich zawodników. Muszę odpowiednio ustawić zawodników na boisku, aby mogli jak najlepiej wyrażać swoje cechy. Odpowiednią intensywność można osiągnąć tylko poprzez krótkie i intensywne sesje treningowe.

 Czy Milanowi brakuje doświadczenia?

 Jesteśmy młodym, ale nie niedojrzałym i niedoświadczonym zespołem. W naszym zespole są profesjonaliści, którzy posiadają pewne doświadczenie. Suso jest bardzo dobrym zawodnikiem, podobnie jak Romagnoli. Donnarumma ma 20 lat, ale wykazuje się dojrzałością i jest świadomy swoich umiejętności. Biglia ma za sobą wiele spotkań w drużynie narodowej, podobnie jak Reina. Musimy osiągać wyniki z odpowiednią energią, aby pomóc zespołowi w rozwoju. Dzięki temu zespół będzie w stanie zdać sobie sprawę ze swoich zalet.

Capello powiedział, że tylko Leão i Hernandez są zawodnikami na miarę Milanu. Jak się odniesiesz do tych słów?

 Capello jest wielkim koneserem piłki nożnej i trenerem. Jeśli chcesz dokonywać oceny zawodników, musisz ich trenować. Mamy więcej niż jednego zawodnika, który może być wielki.

 Dlaczego Milan nie gra na miarę swoich możliwości?

 Intensywność potrafi zrobić różnicę.  Nie uważam, aby zagranicą zawodnicy biegali więcej. Na przykład w Anglii kibice mniej gwiżdżą na zawodników i dochodzi do mniejszej ilości protestów. Jakość również ma znaczenie. Liverpool nie wygrał Ligi Mistrzów tylko poprzez dobrą grę w jednym spotkaniu. Jeśli uda Ci się połączyć poświęcenie i jakość, masz większą szansę na wygraną. Odpowiednia postawa ma pierwszeństwo przed cechami technicznymi. Jeśli uda nam się połączyć ze sobą odpowiednie aspekty, możemy osiągnąć dobre wyniki.

Jaki wpływ na Juventus ma Sarri?

 Miałem okazję zobaczyć na żywo pierwsze dwa spotkania Juventusu w tym sezonie. Myślę, że były to jedyne spotkania, w których to zespół nie był dominujący na boisku. Juventus jest obecnie kompletnym zespołem, który ma jednak kilka słabych punktów. Juventus potrafi czytać wydarzenia na boisku, jest fizycznym zespołem, ale jak każda drużyna posiada też słabości. Musimy odpowiednio wykorzystać ich słabe punkty.

 Czy strach został przez zwyciężony w zespole?

 Zawodnicy, którzy są ze mną, muszą myśleć o wygrywaniu. Idąc razem, jesteśmy silniejsi. Zawodnicy dobrze trenują i odpowiednio się przygotowują do spotkań. Jeśli będą na mnie naciskać, będą musieli równie mocno naciskać na swoją grę na boisku.

 Jakie korzyści może przynieść zespołowi gra trójką obrońców?

 Kiedy dokonuję pewnych wyborów, szukam z tego korzyści. W drugiej połowie meczu z Lazio graliśmy trójką z tyłu. Musimy dobrze sobie radzić na boisku i być agresywni. Juventus niemal zawsze dokonuje właściwych wyborów. Musimy umiejętnie czytać wszelkie wydarzenia na boisku. Nie sądzę, aby jakiekolwiek ustawienie było lepsze od drugiego.

 Czego oczekujesz od fanów?

 Proszę ich, aby nadal wspierali nasz zespół. Przeciwko Lazio byli z nami do końca i próbowali nam pomóc nawet w trudnych momentach. Jeśli jest ktoś, kto nie ponosi winy za obecną sytuację Milanu to są to kibice.

 Czy Ibra trafi do Milanu?

 Jest wielkim zawodnikiem i profesjonalistą. Do styczniowego okienka transferowego jest jeszcze bardzo daleko. Będzie jeszcze czas na dokonanie pewnych ocen.

Jak się ma Suso?

 W tym tygodniu dobrze pracował i może zagrać w jutrzejszym meczu. 

 Czy jutro Milan zagra trójką w obronie?

 Wczoraj testowaliśmy taki wariant. Zobaczymy czy wdrożymy ten pomysł w jutrzejszym meczu.

 Jak ważny byłby sukces osiągnięty jutro w Turynie?

 Potrzebujemy zdobyć jak najwięcej punktów. Gdybanie zawsze jest trudne. Dla nas liczy się tylko ostateczne miejsce w tabeli. Po drodze straciliśmy wiele punktów i musimy zdobyć ich jak najwięcej. Dobry występ w jutrzejszym meczu oznaczałby dla nas naprawdę wiele. To będzie bardzo trudne spotkanie, ale musimy być gotowi do walki i nie poddawać się.

 W ostatnich latach powstała luka pomiędzy Juventusem, a Milanem. Czy można coś z tym zrobić na boisku?

 Ufam moim zawodnikom. Oni są świadomi całej obecnej sytuacji i mają wiele do udowodnienia. Każde spotkanie zaczyna się od rezultatu 0:0. Jutro będziemy mierzyć się z najsilniejszym zespołem we Włoszech i jednym z najsilniejszych w Europie. Czeka nas wielkie wyzwanie. Musimy stawić mu czoła.

Komentarze