Pioli: Musimy być bardziej świadomi naszych umiejętności

Pioli: Musimy być bardziej świadomi naszych umiejętności

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Lazio. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O poprzednim meczu:

 W każdym meczu chcemy dominować na boisku. W Ferrarze powinniśmy zdobyć więcej bramek od naszego przeciwnika. Musimy popracować nad naszą skutecznością. Kolejne spotkania będą dla nas trudne i będzie trudniej stworzyć sobie sytuacje bramkowe. Musimy być bardziej konkretni na boisku. 

O defensywie:

Kjaer i Romagnoli to bardzo inteligentna para stoperów, która potrafi umiejętnie komunikować się ze sobą. Ich obecność w składzie jest dla nas ważna.

 Dlaczego Milan ma problemy z mniejszymi zespołami?

 We Włoszech nie ma łatwych spotkań. Nikt nie wychodzi na boisko bez determinacji i chęci osiągnięcia dobrego rezultatu. W każdym spotkaniu musimy myśleć o wygranej. W najbliższych dniach czeka nas wiele spotkań i każde z nich ma swoją wartość. Musimy być świadomi naszych umiejętności i być przekonani co do swojej wartości.

O jutrzejszym meczu:

 Lazio to silny zespół. W jutrzejszym spotkaniu nie zagrają Immobile i Caicedo, którzy są dla nich ważnymi zawodnikami. Z taktycznego punktu widzenia będzie to wymagające i skomplikowane spotkanie.

Co sądzisz o najbliższych trzech meczach?

 Na ten moment myślimy tylko o jutrzejszym meczu.  Chcemy spisać się w nim jak najlepiej i osiągnąć pozytywny rezultat. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby tak się stało. Mamy jeszcze wiele spotkań przed sobą i wiele punktów do zdobycia. Nie możemy stracić naszej mentalności.

Jak czuje się Ibra?

 Z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej na treningach. Mam nadzieję, że uda mu się rozegrać kilka minut przeciwko Lazio.

 Jaka jest różnica pomiędzy Milanem z pierwszej części sezonu, a obecnym zespołem?

 Jesteśmy innym zespołem. Jeśli spojrzy się na obecny zespół to wiele się zmieniło. Musimy być bardziej świadomi naszych umiejętności i lepiej rozumieć pewne sytuacje na boisku. Lazio to kompletny zespół, który walczy o mistrzostwo. 

 Co możesz powiedzieć o kontuzjowanych zawodnikach?

 Pewne trudności, szczególnie w obecnym okresie są czymś normalnym. Dzisiejszy trening będzie ważny i na jego podstawie podejmę decyzję, kto zagra od początku w jutrzejszym meczu. 

Czy Leão otrzyma szansę w jutrzejszym meczu?

 Każdy zawodnik musi walczyć o udział w każdym meczu. Leão czuje się dobrze. Rafael lepiej czuje się jako skrzydłowy. Zobaczymy na jakiej pozycji zagra w jutrzejszym spotkaniu.

Czy Paqueta zagra od początku w jutrzejszym spotkaniu?

 Wszystkie decyzje, których dokonam w najbliższych godzinach, nie będą wynikały tylko i wyłącznie z wcześniejszych spotkań. W każdym spotkaniu potrzebujemy wypoczętych zawodników i świeżości pod względem fizycznym i psychicznym. 

Komentarze