Pioli: Musimy być ambitni i dalej się rozwijać

Pioli: Musimy być ambitni i dalej się rozwijać

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Bologną. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O jutrzejszym meczu:

 Nasz przeciwnik z pewnością będzie bardzo zmotywowany, podobnie jak my. Ich zespół wciąż jest na etapie budowy, ale zachował agresywność, która może wprawić innych w zakłopotanie. Bologna ma wiele ważnych cech i trzeba stawić im czoła. Musimy wierzyć we własne umiejętności.

O Calhanoglu:

 To zawodnik, który wie, jak czuć się bardzo komfortowo na boisku. Jego współpraca z Ibrahimoviciem wygląda bardzo dobrze. Oboje wiedzą, Jak atakować strefami i z głębi pola. Hakan ma w sobie wiele jakości. Ma wszystko, aby wciąż dobrze grać i być punktem odniesienia dla innych.

O Shamrock:

Uważam, że dobrze przygotowałem zespół do tego spotkania. Pierwsze spotkania nowego sezonu są nieprzewidywalne. W pierwszych spotkaniach często pojawiają się pułapki, które mogą wynikać z przerwy w grze i kilku dobrych sparingów. Nie mam wątpliwości wobec mojego zespołu. Nasza podróż rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Stworzyliśmy sobie własną tożsamość i gramy ustawieniem, w którym zawodnicy czują się najlepiej. Musimy być świadomi naszych zalet i z wielkim szacunkiem podchodzić do naszych przeciwników

 Czy Milan podniósł poprzeczkę?

 Jeśli inni wywierają na Ciebie presję to znaczy, że osiągnąłeś odpowiedni poziom. Naszym celem jest poprawa naszej sytuacji w porównaniu do poprzedniego sezonu. Nie zamierzamy jednak myśleć o terminarzu. Jesteśmy Milanem. Musimy być ambitni i dalej się rozwijać. Jesteśmy bardzo młodym zespołem, który wciąż musi się rozwijać.

 Co możesz powiedzieć o nowych zawodnikach? Jak się czują?

 Było nieco łatwiej włączyć ich do zespołu, ponieważ tworzymy zgraną grupę, która dobrze funkcjonuje i jest gotowa do poświęceń. Tatarusanu ma ogromne doświadczenie. Tonali i Diaz mają wielki talent i perspektywy na przyszłość. Z pewnością każdy z nich będzie gotowy nam pomóc.

O Rebiciu:

 Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Posiada odpowiednią siłę fizyczną i charakter. Uzupełnia naszą ofensywę i z pewnością cierpi z powodu braku możliwości gry w europejskich pucharach. Mimo wszystko jest gotowy, przygotowany do gry i wspierania zespołu.

 Czy w tym sezonie będzie więcej rotacji niż w zeszłym roku?

 Najważniejsze jest podjęcie decyzji, która pod względem fizycznym da najwięcej gwarancji. Jeśli w ciągu najbliższych 2 tygodni będziemy radzić sobie bardzo dobrze i będziemy grać często to z pewnością dokonamy jakiejś rotacji. Niektórzy zawodnicy mieli pewne problemy, ale wciąż się rozwijają. Posiadanie 5 zmian jest zaletą, z której będzie trzeba skorzystać w najbliższych meczach.

 Milan może powalczyć w tym sezonie o Scudetto?

 Tego nie wiem. Trudno jest teraz odpowiedzieć na takie pytanie. Musimy się nadal rozwijać i potwierdzić, że jesteśmy silnym zespołem. Prognozy często okazują się błędne. W ciągu ostatnich dwóch lat, Milan nie potrafił wygrać pierwszego spotkania w lidze. Chcemy to zmienić. Musimy zawsze myśleć o zwycięstwie. 

Jak się ma Paqueta?

 Ma pewne trudności związane z pozycją, którą zajmuje na boisku. Jest zawodnikiem o szczególnych cechach. Zobaczymy, co się wydarzy podczas mercato.

 Jak ważne jest dobre rozpoczęcie sezonu?

 Jeśli chcemy myśleć o Top 4, musimy dobrze rozpocząć ten sezon. Nie zawsze jest możliwość dogonienia przeciwników. Dobry start jest niezbędny. Musimy zachować koncentrację przed jutrzejszym meczem.

 W ostatnim czasie Milan nie zdobywa zbyt wielu bramek w lidze. Co możesz powiedzieć na ten temat?

 Ważne jest, aby stwarzać sobie jak najwięcej sytuacji do zdobycia bramki. Im więcej pojawi się takich okazji, tym będziemy mieli większe szanse na wygraną.

 Jaki jest motto zespołu na ten sezon?

 Nigdy się nie poddawaj i zawsze myśl o rozwoju. 

 Czy głównym celem Milanu będzie zajęcie 3. miejsca?

 Milan musi być ambitny i zawsze dawać z siebie maksimum. W każdym spotkaniu zespół musi grać z odpowiednią pewnością siebie i myśleć o zwycięstwie.

O Calabrii:

 Na ten moment udaje mu się utrzymać formę z końcówki poprzedniego sezonu. Davide radzi sobie dobrze na boisku. W ostatnim czasie bardzo się rozwinął i musi to kontynuować.

Kiedy Tonali i Diaz otrzymają swoje szanse w lidze?

 Z każdym dniem coraz lepiej rozumieją się z zespołem. Mam nadzieję, że będę mógł z nich skorzystać, jak najszybciej się da. Będę musiał im dać jednak trochę czasu. Z pewnością pojawią się okazję do gry.

 Wczoraj podjęto decyzję o wpuszczeniu 1000 kibiców na stadiony. Co możesz powiedzieć na ten temat?

 To ważna decyzja, ale to dopiero pierwszy krok. Nie możemy się doczekać widoku pełnego stadionu. Potrzebujemy naszych kibiców. Ich powrót oznaczałby wygranie z COVID-em.

 Czy zespół jest gotowy na nadchodzące spotkania?

 Nasza drużyna jest dobrze przygotowana i gotowa na najbliższe spotkania. Musimy pokazać nasz profesjonalizm. Nasi zawodnicy są profesjonalistami. Mają w sobie wielką chęć do gry i wyrażają gotowość do rozegrania wielu spotkań.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Pioli będzie miał do dyspozycji silniejszy zespół niż w poprzednim sezonie, który w dodatku zdaje się stać murem za swoim trenerem. Ponadto jesteśmy zbudowani świetnymi występami podczas minionego lata. Wierzę, że ten sezon przyniesie w końcu dla Milanu przełom, czyli awans do Ligi Mistrzów.