Pioli: Musimy być agresywni i grać naszą piłkę

Pioli: Musimy być agresywni i grać naszą piłkę

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Rio Ave. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Już jutro ważny mecz Milanu, sprawdź: Zakłady sportowe online w Polsce – co można obstawiać?

Jak radzi sobie zespół? 

 Byliśmy dobrze przygotowani do dwóch ostatnich spotkań, ale liczy się odpowiednie podejście i mentalność. Mamy przed sobą 95 minut, w czasie których musimy dać z siebie wszystko. Ostatnie dwa spotkania w eliminacjach były dla nas dobrym przygotowaniem. Nasi najbliżsi przeciwnicy również zrobili postępy. Musimy wykorzystać nasze sytuacje i z dużym szacunkiem podejść do naszych najbliższych przeciwników. 

Czy ten zespół może się dalej rozwijać?

Tak. W jutrzejszym spotkaniu będziemy musieli zademonstrować nasze umiejętności przed zespołem, który wygrał dwa spotkania wyjazdowe i pokonał Besiktas, który nie jest łatwym przeciwnikiem. Rio Ave to zespół dobrze przygotowany pod względem technicznym. W jutrzejszym spotkaniu będziemy musieli zagrać na odpowiednim poziomie, z odpowiednią agresją i być gotowi na atak w odpowiednim momencie.

Jakim zespołem jest Rio Ave?

 Ich zespół lubi kontrolować mecz i cechuje się wysokim posiadaniem piłki. Nie możemy dać się im zdominować. Musimy być agresywni i grać naszą piłkę. Chcemy jutro zapewnić sobie awans do fazy grupowej, zamknąć pewien cykl i rozpocząć długą podróż w europejskich pucharach.

 Co możesz powiedzieć na temat kontuzjowanych?

Romagnoli wraca powoli do treningów z zespołem. Przerwa na reprezentacje będzie dla niego ważna. Mam nadzieję, że z Conti będzie podobnie. Musacchio radzi sobie coraz lepiej. Nie wiem, czy będzie gotowy po przerwie.

Czy Leão i Colombo zagrają jutro?

Decyzja zapadnie jutro. Wszystko będzie zależeć od przebiegu spotkania. Jestem zadowolony z dyspozycji Leão, które od jakiegoś czasu trenuje z zespołem. Rafael radzi sobie coraz lepiej, ale ma za sobą tylko 6 sesji treningowych Musi poprawić swoją kondycję. Jutro powinien otrzymać swoją szansę. 

Czy jest możliwość, że Kessie zagra jako środkowy obrońca, a przed nim zagrają Tonali i Bennacer?

Mam nadzieję, że Kessie nie będzie musiał grać jako obrońca. Taka decyzja będzie oznaczać, że mamy problemy na środku obrony.

 Jak oceniasz występ Diaza przeciwko Crotone?

 To był jego pierwszy mecz od początku. Być może mógł zagrać lepiej, ale z każdym dniem bardzo się rozwija. Diaz musi być bardziej zdecydowany na boisku. Będzie dostępny na jutrzejsze spotkanie. Jutro podejmę decyzję, kto zagra na skrzydle.

Co możesz powiedzieć o presji wobec zespołu?

 Musimy myśleć o grze zespołowej i dać z siebie wszystko. To oczywiste, że gra dla Milanu zawsze wiąże się z wielką odpowiedzialnością.

 Co możesz nam powiedzieć na temat Lucasa Paquety?

 Dziękuję mu za jego dyspozycyjność. Życzę mu dużo szczęścia. W Milanie napotkał na pewne trudności. Lucas ma cechy, aby dobrze sobie radzić na boisku. On musi wierzyć w siebie.

Czy Kessie jest przywódcą w szatni?

 Najważniejsza jest grupa. To grupa wyznacza swojego lidera. Kessie jest pozytywnie nastawionym chłopakiem, który zawsze jest skupiony i chętnie pomaga swoim kolegom z zespołu, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Ja i jego koledzy z zespołu doceniamy jego pracę.

 Jak radził sobie zespół w ciągu tygodnia?

 Musimy myśleć tylko jutrzejszym meczu. Potem będziemy myśleć o Spezii. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy większą ilość kibiców na stadionie. 

 Jak ważny jest jutrzejszy mecz dla włoskiej piłki nożnej?

 Nigdy nie ma łatwych spotkań. Rio Ave jest silniejsze od naszych poprzednich przeciwników. Musimy jutro rozegrać świetne spotkanie i je wygrać.

O Ibrahimoviciu:

Ibra utożsamia się z tą grupą. Pomimo obecnej sytuacji, stara się być z nią w ciągłym kontakcie i stymuluje ją do działania. Każdy zawodnik czuje się częścią tego zespołu i chce cieszyć się grą. 

Komentarze