Pioli: Mogę śmiało powiedzieć, że tworzymy piękną rodzinę

Pioli: Mogę śmiało powiedzieć, że tworzymy piękną rodzinę

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Cagliari. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Czy spodziewałeś się takiej ciągłości ze strony zespołu?

 Chcemy kontynuować naszą dobrą pracę także w przyszłym sezonie. Ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć tą ciągłość i wypracować sobie odpowiednią filozofię grę.

 Czy chciałbyś komuś podziękować za ten sezon?

 Jest wiele takich osób. Tak naprawdę chciałbym podziękować wszystkim moim pracownikom, którzy tak bardzo nam pomogli. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pracują w Milanello. 

 Czy jesteś zadowolony z mentalności zespołu?

 Tworzenie mentalności jest najważniejszym i najbardziej skomplikowanym aspektem. Odnieśliśmy w tym aspekcie sukces i to w niełatwym czasie.  Nasza mentalność musi być podstawą na przyszły sezon.

 Czy żałujesz, że obecny sezon się kończy?

Tak. Jest mi przykro z tego powodu. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i potrzebują odpoczynku. W naszym zespole panuje wielka harmonia, wszyscy wykazują się chęcią do pracy i to daje nam wielką satysfakcję. Jestem przekonany, że wraz z nowym sezonem odnajdę w drużynie tę samą atmosferę.

 Kto zagra w jutrzejszym meczu?

 Podobnie jak w każdym meczu, chcemy zagrać w najlepszym możliwym składzie. Nie wiem, kto jutro zagra. Muszę ocenić kilka rzeczy. Z powodu zawieszenia, Rebić nie będzie dostępny, więc jego miejsce zajmie Leão. Zapewne pojawiają się zmiany w składzie. Wszyscy zawodnicy są gotowi do gry.

 Co możesz powiedzieć na temat atmosfery w klubie?

 Mogę śmiało powiedzieć, że tworzymy piękną rodzinę. Może o tym świadczyć chociażby wczorajsza kolacja. Zrobiliśmy naprawdę dużo w tym sezonie. Wszyscy oczekujemy jednak więcej od Milanu i dlatego musimy się poprawić. Milan zawsze musi walczyć o czołowe pozycje.

 Co myślisz na temat rozwoju Rebicia, Kessie i Calhanoglu?

 Wielu naszych zawodników odnotowało progres i zaprezentowało swoje umiejętności. Od samego początku byłem pewien, że posiadamy dobry zespół. Potrzebowaliśmy tylko czasu i pewności siebie. Zaczęliśmy grać coraz lepiej i pozwoliło to zawodnikom rozwinąć się i vice versa.

 Czy w Twojej opinii Milan zasłużył na więcej niż na 6. miejsce?

 Rok 2020 był dla nas znakomity, ale to jeszcze nie koniec. Chcemy jak najlepiej zakończyć obecny sezon i zdobyć jutro komplet punktów. Jesteśmy zmęczeni pod względem psychicznym i fizycznym. Niestety nie możemy już poprawić naszej pozycji w tabeli. Mimo wszystko naszym obowiązkiem jest zagrać jutro dobre spotkanie. Skoro nie udało nam się osiągnąć pewnych rzeczy w tym roku to musimy to zrobić w przyszłym. Szóste miejsce nie będzie naszym celem na kolejny sezon.

 Czy w Milanie są młodzi zawodnicy z perspektywami?

Tak. Część z nich dołączy do pierwszej drużyny w przyszłym sezonie. To oznacza, że będą musieli być gotowi do gry. Jeśli będziemy mieli do dyspozycji silnych, dobrych i młodych zawodników to będziemy z nich korzystać. W przyszłym roku będziemy stawiać na młodych zawodników.

 Czy obecny Milan to prawdziwy Milan?

 Milan musi walczyć o powrót do Ligi Mistrzów. Czeka nas naprawdę trudne zadanie. Będziemy musieli ciężko pracować i udowodnić, że posiadamy odpowiednie cechy, aby tam zagrać.

 Czy masz nadzieję, że jutrzejsze spotkanie nie będzie ostatnim meczem Ibrahimovicia w Milanie?

Tak.

 Jakie znaczenie ma jutrzejszy mecz?

 Rozegraliśmy wspólnie 30 spotkań. Jutro czeka nas spotkanie numer 31. Ciężko pracowaliśmy i musimy zacisnąć zęby, aby jutro pokazać się z jak najlepszej strony. Kilka dni temu Cagliari pokonało Juventus. Z pewnością pojawią się trudności, ale naszym obowiązkiem jest jak najlepiej zakończyć obecny sezon.

 Czego oczekujesz od zespołu w przyszłym sezonie?

 Musimy odpowiednio pracować, myśleć o rozwoju i poprawie naszych umiejętności. Dotychczasowa praca wystarczyła na osiągnięcie tylko niektórych naszych celów. Mamy zdecydowanie większe ambicje. Będziemy musieli rozegrać 3 mecze, aby zagrać w fazie grupowej Ligi Europy. To będzie dla nas ważny cel na przyszły sezon.

 Co chciałbyś powiedzieć kibicom Milanu?

 Pozdrawiam wszystkich kibiców Milanu we Włoszech i na całym świecie. Dziękuję im za otrzymane wsparcie. Jest mi przykro, że nie mogliśmy świętować ostatnich pięknych momentów wspólnie na stadionie. Nowa koszulka Milanu wzbudziła duże zainteresowanie. Dzięki naszym kibicom będziemy jeszcze silniejsi. Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy. Gdyby byli obecni na stadionie, bylibyśmy jeszcze silniejsi.

Komentarze

  • avatar
    KAKA22
    Forza Pioli!