Pioli: Mamy swoje zalety, dzięki którym możemy dobrze radzić sobie na boisku

Pioli: Mamy swoje zalety, dzięki którym możemy dobrze radzić sobie na boisku

Stefano Pioli wypowiedział się dla Rai Sport i Milan TV przed jutrzejszym meczem z Juventusem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Czy denerwują Cię pogłoski na temat Twojej przyszłości?

 Nie. Nie przejmuję się takimi rzeczami. Przed nami jest jeszcze wiele spotkań i wiele celów do osiągnięcia. Przyszłość nie jest moim priorytetem.

O znaczeniu Pucharu Włoch

 Puchar Włoch staje się ważny dla wszystkich prestiżowych klubów we Włoszech. Wszystkie kluby chcą dobrze radzić sobie w tych rozgrywkach. Udało nam się awansować do półfinału, ale to nie wystarczy. Chcemy przejść przez całą drogę tych rozgrywek.

 O pierwszej połowie meczu z Interem:

 Podczas pierwszej połowy pokazaliśmy wiele pozytywnych rzeczy. Pokazaliśmy, że potrafimy grać z bardzo silnymi zespołami. Ta połowa musi dać nam pewność siebie i świadomość naszych możliwości. Musimy także zrozumieć, że w niektórych spotkaniach nie możemy się cofnąć i oddać inicjatywy naszym rywalom. Niestety zakończyliśmy to spotkanie z połamanymi kośćmi. Wszyscy chcieliśmy, aby to spotkanie zakończyło się inaczej. Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu i umieć zaprezentować odpowiednią determinację i ciągłość przez pełne 95 minut w jutrzejszym meczu w Pucharze Włoch.

 O popełnionych błędach:

 Są sytuacje, w których uwaga i intensywność muszą być na najwyższym poziomie. Nasz problem polegał na tym, że prezentowaliśmy zbyt dużą intensywność, kiedy piłka była daleko od nas, a zbyt małą, kiedy mieliśmy ją w posiadaniu. Za te błędy zapłaciliśmy wysoko cenę. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i starać się wykonywać naszą pracę jak najlepiej. Mamy przed sobą jeszcze wiele celów do osiągnięcia w tym sezonie. Jutrzejsze spotkanie będzie jednym z nich. Musimy zagrać dobrze w tym meczu.

O kibicach:

 Jest nam bardzo przykro z powodu ostatniej porażki. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i pokazać, że to, co wydarzyło się w pierwszej połowie nie było przypadkiem. Musimy udowodnić, że wciąż możemy się rozwijać i możemy radzić sobie dobrze. Awans do finału Pucharu Włoch byłby ważnym osiągnięciem. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do jutrzejszego spotkania.

 O Juventusie:

 Jutro będziemy mierzyć się z najlepszą zespołem we Włoszech i jednym z najlepszych w Europie. Jest to okazja, aby pokazać, że nie jesteśmy od nich gorsi i możemy z nimi rywalizować na równi z równym.

O meczu z Juventusem w Serie A:

 Od tamtej pory wiele się zmieniło. Radzimy sobie lepiej zarówno na boisku jak i poza nim. Zagraliśmy wtedy świetne spotkanie i mieliśmy okazję objąć w nim nawet prowadzenie. Musimy być świadomi, że do każdego spotkania należy podchodzić z wielką determinacją i przekonaniem. Mamy swoje zalety, dzięki którym możemy dobrze radzić sobie na boisku.

 O dwumeczu:

 Pierwsze spotkanie będzie bardzo ważne. Rewanżowe spotkanie również będzie miało swoje znaczenie. Uzyskanie pozytywnego rezultatu w jutrzejszym meczu oznaczałoby pewną przewagę w kolejnym spotkaniu. Musimy zachować koncentrację, pracować jako zespół i zaprezentować najlepszą możliwość wydajność.

Komentarze

  • avatar
    Szymix
    Idealny scenariusz, aby wszyscy kibice wybaczyli, to przejście Juve i pogrom Interu w finale. Amen.