Pioli: Jutro musimy zagrać z odpowiednim przekonaniem

Pioli: Jutro musimy zagrać z odpowiednim przekonaniem

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Napoli. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O bramkach zdobytych po przerwie:

 Nigdy nie brakowało nam sytuacji bramkowych. Nasz problem polegał na tym, że nie byliśmy konkretni i nie potrafiliśmy wykorzystać naszych sytuacji. Teraz jesteśmy bardziej precyzyjni, dokonujemy lepszych wyborów i potrafimy lepiej wyciągać wnioski w naszej gry.

O Kessie i Bennacerze:

 Gra na środku pomocy jest bardzo ważna i wymagająca. Bennacer i Kessie prezentują wysoki poziom i dzięki nim osiągamy bardzo dobre rezultaty.

O Leão:

 Rafael posiada wrodzony talent. Aby go rozwijać, musi odpowiednio pracować i trenować. Jestem bardzo zadowolony z jego dotychczasowej pracy. Wnosi on istotny wkład w grę zespołu. Jeśli będzie kontynuował swoją pracę, każdy z nas będzie bardziej zadowolony i otrzyma szansę na grę od początku.

O początku sezonu:

 Moim zdaniem nie warto patrzeć wstecz. W tamtym czasie brakowało nam ciągłości. Pod względem taktycznym, technicznym i mentalnym potrzeba czasu, aby móc dokonać pewnych zmian. Chcemy jak najlepiej zakończyć obecny sezon. Do rozegrania jest jeszcze wiele spotkań i wiele punktów do zdobycia. 

O Napoli:

Napoli to świetny zespół, który wygrał niedawno Puchar Włoch. Musimy rozegrać świetne spotkanie i posiadamy odpowiednie cechy, aby to zrobić. Musimy zagrać z odpowiednią świadomością, wykorzystać nasze sytuacje i dać z siebie wszystko.

O poprzednim sezonie:

 Trudno jest dokonywać porównań. Gattuso miał okazję trenować zespół od samego początku sezonu. Obecnie wykonuje świetną robotę w Napoli. Gattuso potrafi sprawić, aby jego zespoły grały dobrze i posiadały odpowiednią mentalność. Obecny sezon powoli dobiega końca, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia. Ciężko mi jest porównać zespół z poprzedniego sezonu, a tym obecnym. Zawodnicy bardzo się zmienili od tego czasu. Jutro będziemy mierzyć się w silnym zespołem i musimy zagrać z odpowiednim przekonaniem. Na razie nikt z nas nie myśli o 3. sierpnia, ale o tym, co się wydarzy w jutrzejszym spotkaniu. Każdy z nas chce dać z siebie wszystko do samego końca.

O Romie:

 Pomimo naszych dobrych rezultatów w ostatnim czasie, wciąż zajmujemy siódmą pozycję w tabeli. Wolelibyśmy zakończyć obecny sezon na wyższej pozycji. Chcemy zbliżyć się do zespołów, które są przed nami. Nasza obecna pozycja w tabeli nie satysfakcjonuje nas i chcemy ją poprawić. 

O przyszłości:

 Nie myślę o tym co się stanie po 3. sierpnia. Tak naprawdę będzie się liczyć tylko końcowa pozycja w tabeli. Dobrze wiem, że ciężko pracowaliśmy i, że mam do dyspozycji grupę zawodników, która chce dobrze wykonywać swoją pracę. Musimy iść w tym samym kierunku do samego końca. Po zakończeniu sezonu, zostaną podjęte konkretne oceny i na ich podstawie zapadną pewne decyzje. 

 Nie wiem, czy klub zdecydował już o mojej przyszłości. Jeśli mam być szczery to nie przejmuję się tym. Myślę jedynie o moich zawodnikach i o ich formie. Wszyscy dobrze pracują w Milanello. Wspólnie wykonujemy naszą pracę od października. Pewne decyzje nie zależą ode mnie. Jesteśmy profesjonalistami i żyjemy z pasji do naszej pracy. Każdy z nas ma pewne ambicje, które można osiągnąć tylko poprzez odpowiednią pracę.

O Saelemaekersie:

 Każdy zawodnik zasługuje na zaufanie i możliwość gry. Mamy możliwość skorzystania z różnych opcji. Dokonuję oceny na podstawie przeciwnika i cech moich zawodników. Ważne jest, aby każdy zawodnik dobrze wykonywał swoją pracę i był gotowy do gry.

Komentarze