Pioli: Jutro czeka nas trudne i wymagające spotkanie

Pioli: Jutro czeka nas trudne i wymagające spotkanie

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Torino. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Co sądzisz o VAR?

 Osobiście nie jestem zadowolony z tego, w jaki sposób ta technologia jest wykorzystywana. VAR musi pozwalać sędziemu wykonywać jego pracę z większym spokojem. W ostatnich spotkaniach nie widziałem, aby taka technologia pomagała sędziom.

Jak się odniesiesz do ostatnich słów Maldiniego na Twój temat?

 Zawsze odczuwałem wsparcie klubu. Zawsze jest miło usłyszeć coś pozytywnego na swój temat. Wiem, jaką rolę pełnię w klubie i wiem, że zawsze mam coś do udowodnienia. Posiadanie zaufania bliskich współpracowników jest bardzo ważne. Moja praca jest oceniana na podstawie wyników, które będą determinować moją dalszą przyszłość.

 Czy obecny okres jest decydujący dla Pucharu Włoch i rozgrywek ligowych?

 Pomijając wszelkie trudności, które czekają nas w półfinale, awans do finału jest kwestią otwartą. W lidze jest jeszcze wiele punktów do zdobycia i nie możemy spocząć na laurach. Najbliższe spotkanie będzie dla nas bardzo ważne.

 Czy istnieje ryzyko, że zespół straci czujność z powodu braku bramek?

 Musimy być w pełni skoncentrowani na naszej pracy. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby finał rozgrywek był dla nas wielką niewiadomą. Do końca sezonu pozostało 15 spotkań i nie możemy tracić czasu. Zespół nie może pozwolić sobie na spadek koncentracji. Musimy zbudować coś ważnego w kontekście tego roku i na przyszłość.

Gdzie byłby Milan, gdyby Ibra dołączył do zespołu latem?

 To dobre pytanie, ale nie można na nie odpowiedzieć.

 Czy Milan wciąż ma twarz Ibry?

Milan to nie tylko Ibra. W naszych szeregach jest wielu wartościowych zawodników. Ibra z pewnością stanowi dla nas wartość dodaną. Jeśli gramy z odpowiednią intensywnością, jesteśmy w stanie osiągnąć dobre rezultaty. Musimy dobrze przygotować się do nadchodzącego meczu. W ostatnich meczach pokazaliśmy, że potrafimy mierzyć się z silnymi zespołami i możemy funkcjonować jako zespół.

 Czy martwisz się plotkami dotyczącymi Twojej przyszłości?

 Bardzo dobrze wiem, jaka jest moja rola w zespole. Musimy skupić się jedynie na wykonywanej pracy. Nie ma sensu przejmować się plotkami. Jesteśmy częścią wielkiego klubu, więc plotki są czymś normalnym. Do końca sezonu pozostało jeszcze 15 spotkań i do zdobycia jest 45 punktów. Nie martwię się o swoją przyszłość i nawet o tym nie myślę. Chcę jak najlepiej wykonywać swoją pracę z tym zespołem. 

 Czy w zespole wszystko funkcjonuje jak należy?

 Wszystko funkcjonuje dobrze, o ile wie się jak wykorzystać potencjał zawodników. Posiadamy odpowiednie cechy, aby grać w obecnej formacji. Da się zauważyć, zespół czuje się dobrze w tym ustawieniu, jest zwarty i zrównoważony, a także jeszcze bardziej niebezpieczny pod bramką rywala. 

Jak się ma Ibra?

 Od samego początku Ibra wykazuje się wielką dostępnością dla zespołu. Niezależnie od sytuacji zawsze można na nim polegać. Jestem zadowolony z dotychczas wykonywanej przez niego pracy.

 Jakim przeciwnikiem jest Torino?

 Torino jest zespołem, z którym ciężko jest wygrać. Torino jest silnym zespołem pod względem technicznym i fizycznym. Z pewnością będą chcieli poprawić swoją pozycję w tabeli. Jutro czeka nas trudne i wymagające spotkanie. Niedawno mierzyliśmy się z nimi w Pucharze Włoch. To spotkanie kosztowało nas wiele energii i wysiłku. Ważne jest to, aby podejść do tego spotkania z odpowiednim nastawieniem i zaangażowaniem.

Castillejo staje się coraz silniejszym punktem zespołu. Skąd wziął się pomysł na to, aby grał na prawym skrzydle?

 Zawsze staram się wycisnąć z zawodników to, co najlepsze. Castillejo zaliczył dobry początek sezonu, ale potem doznał kontuzji i musiał odpocząć od gry. Zmiana ustawienia nastąpiła wraz z przybyciem Ibrahimovicia. To sprawiło, że mogłem pomyśleć o nowych pozycjach i obstawieniu ich. Samu posiada odpowiednie cechy, aby grać w tym ustawieniu. Prezentuje on odpowiednią jakość i determinację. Jestem zadowolony z jego pracy i zaangażowania.

Komentarze