Pioli: Jutro chcemy odnieść pozytywny rezultat

Pioli: Jutro chcemy odnieść pozytywny rezultat

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV przed meczem z Celticiem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O derbach:

 Nasza podróż rozpoczęła się w zeszłym roku. Zbyt łatwo mówimy o punktach zwrotnych w Milanie. Każde spotkanie jest dla nas ważne. Wiedzieliśmy, że derby są dla nas szczególnym spotkaniem. Wygrana zwiększa naszą świadomość i pewność siebie.

O Lidze Europy:

 Ciężko pracowaliśmy, aby wrócić do europejskich pucharów. Chcemy zostać w nich jak najdłużej. Liga Europy to ważne rozgrywki. Mamy bardzo zrównoważoną i konkurencyjną grupę. Chcemy ją dobrze rozpocząć.

O Hauge i Dalocie:

 Obaj są młodymi zawodnikami, ale od razu wykazali się dużą zdolnością adaptacji. Każdy z nich ma wyjątkowe cechy, jest dostępny i gotowy do gry.

O Calhanoglu:

 Niestety kontuzje są częścią naszej pracy. Jest mi przykro z powodu urazu Hakana. Mam jednak do dyspozycji wielu innych zawodników, którzy posiadają inne cechy. Jutro chcę wystawić konkurencyjny zespół.

O oczekiwaniach:

 Oczekiwania wobec nas są czymś normalnym. Jest to związane z noszeniem bardzo prestiżowej koszulki klubu, który jest przyzwyczajony do odnoszenia sukcesów. Jeśli są wobec nas oczekiwania to znaczy, że dobrze sobie radzimy. Musimy wytrzymać presję i być zadowoleni z naszej pracy. Przed nami jest jeszcze wiele egzaminów, które musimy zdać.

O celach:

 Musimy zawsze myśleć o zwycięstwie i próbować pokonać wszelkie trudności. Nasi przeciwnicy są bardzo silni. Posiadamy jednak cechy, dzięki którym możemy wygrać. Im bardziej jesteśmy zwarci i gotowi do poświęceń, tym mamy większe szanse na odniesienie sukcesu. Jutro chcemy odnieść pozytywny rezultat.


Komentarze

  • avatar
    KAKA22
    Forza Pioli! Bardzo lubie tego gościa, widać ze jest zżyty z drużyna i bardzo dobrze nimi zarządza. Nikt nie strzela fochów, każdy pracuje na 110%. O taki Milan walczyliśmy:))