Pioli: Jeszcze nie osiągnęliśmy naszego celu

Pioli: Jeszcze nie osiągnęliśmy naszego celu

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Bologną. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia. 

Czy w Milanello znowu zawiśnie ligowa tabela?

 Nie ma takiej potrzeby. Nasz zespół dobrze wie, gdzie jesteśmy w tabeli i, że dobrze sobie radzimy. Musimy kontynuować naszą pracę i zdobyć jak najwięcej punktów. Jeszcze nie osiągnęliśmy naszego celu.

Jak oceniasz występy Kessie i Calhanoglu?

 Nowoczesna piłka wymaga posiadania odpowiednich cech i umiejętności, zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Franck i Hakan są inteligentnymi zawodnikami, którzy dobrze wiedzą, jak interpretować grę. Są uważni i skoncentrowani i potrafią czytać grę.

 Co się zmieniło w zespole po dłuższej przerwie?

 Każda praca wymaga czasu. Nie można osiągnąć natychmiastowych rezultatów po krótkim czasie. Podczas przerwy staraliśmy się zrealizować to, co stworzyliśmy wcześniej. Dużo pracowaliśmy, wprowadzaliśmy nowe pomysły i zajęło nam to trochę czasu. Teraz staliśmy się zespołem.

Media zbyt wiele mówią o przyszłości. Teraz ważne jest, aby żyć i myśleć o teraźniejszości. Jutro będziemy mierzyć się z wymagającym przeciwnikiem, który rozegrał niedawno wielki mecz przeciwko Napoli. Bologna wykonuje bardzo dobrą pracę i teraz musimy przeciwstawić się im na boisku. 

O pracy:

Jestem zadowolony ze swojej pracy z Milanello i z drużyny. Zastałem tutaj niezwykłą strukturę i wyjątkowo grupę. Najbliższe dni będą bardzo ważne i nie będziemy mieli czasu na myślenie o niczym innym. Musimy myśleć z meczu na mecz. Najbliższe 5 spotkań będzie dla nas decydujące. Wtedy zobaczymy, co się stanie.

 Czy celem jest osiągnięcie 5. pozycji w tabeli?

 Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów. Po zakończeniu sezonu będziemy podsumowywać naszą pracę. Bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Europy byłby bardzo ważnym osiągnięciem, ale teraz musimy myśleć o zdobywaniu punktów.

O Romie:

 Roma jest przed nami w tabeli i musimy ją gonić. Musimy być świadomi naszych możliwości. 

O Bolognie:

Jutro czeka nas trudne spotkanie. Z technicznego punktu widzenia musimy rozegrać doskonałe spotkanie. Będzie to wymagało od nas dużej precyzji i wydajności. Mihajlović tworzy arcydzieło i chce kontynuować swoją dobrą pracę. Jego zespół z pewnością będzie chciał sprawić nam wiele kłopotów.

O zmiennikach:

 Kiedy mówię o zespole, mam na myśli także ducha i chęć współpracy. Każdy z nas chce dawać w siebie wszystko dla dobra zespołu. Chciałbym, aby wszyscy nasi zawodnicy byli dostępni. W tym wyjątkowym czasie jest to szczególnie ważne. W ostatnim czasie pokazaliśmy, że dzięki wspólnej pracy możemy przeciwstawić się wielu trudnościom. 

O Ibrahimoviciu:

 Dzisiejszy i jutrzejszy trening będą decydujące. Ibra czuje się dobrze i myślę, że dam mu szansę od początku. 

Co myślisz o Mihajloviciu?

 Pracowaliśmy w tych samych zespołach. Dzięki swojej pracy i determinacji, Sinisa potrafi wydobyć z zawodników to, co najlepsze.

 Co myślisz o ponownym otwarciu stadionów?

 To byłoby coś naprawdę pięknego. Mamy fantastycznych kibiców, którzy wspierają nas niezależnie od okoliczności. Potrafię sobie wyobrazić, że kibice pojawią się w ostatnim meczu sezonu na San Siro. Nie sądzę, aby w tym sezonie było to jednak możliwe. Mam nadzieję, że kibice wrócą na stadiony na początku przyszłego sezonu.


Komentarze