Pioli: Jesteśmy zdeterminowani, aby odnieść zwycięstwo w jutrzejszym meczu

Pioli: Jesteśmy zdeterminowani, aby odnieść zwycięstwo w jutrzejszym meczu

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV przed jutrzejszym meczem z Juventusem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O wznowieniu sezonu:

 Powrót do gry jest bardzo ważny, ale wciąż musimy zachować niezbędne środki ostrożności. To jest jasne dla wszystkich. W Milanie wszyscy jesteśmy ostrożni i zawsze stosujemy się do wszelkich zasad. Cieszymy się z możliwości wznowienia sezonu. Brak kibiców na stadionie z pewnością będzie dla nas ciosem, ale w ten sposób wybieramy mniejsze zło. Na ten moment nie ma innej alternatywy. Przez pierwsze 2 tygodnie wszyscy byliśmy w domach, byliśmy rozdzieleni i staraliśmy się nie ingerować w życie zawodników. Mimo wszystko wszyscy staraliśmy się wykonywać swoją pracę. Po tym wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli wrócić do gry, uda nam się wszystkich zmotywować i zrealizować nasze cele. Jesteśmy w stałym kontakcie z zawodnikami i przedstawicielami klubu. 

O napiętym terminarzu:

 Rozegranie tylu spotkań w dość krótkim czasie jest dla nas wszystkim nowością. To wyjątkowa sytuacja dla wszystkich zespołów. W najbliższych tygodniach będziemy musieli się zmierzyć z wysokimi temperaturami, być bardzo ostrożni i zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły, szczególnie na regenerację zawodników i odżywianie. To będzie dla nas bardzo wymagający czas i będziemy musieli być ostrożni, aby ograniczyć ryzyko do minimum.

O przyszłości:

 W przeszłości, patrząc na moje wcześniejsze doświadczenia, rzadko się zdarzało, aby ostatnie 14 spotkań sezonu decydowały o mojej przyszłości. Moim jedynym celem jest dać z siebie wszystko i jak najlepiej zakończyć obecny sezon. Wciąż mamy ustalone cele do osiągnięcia. To najlepszy sposób na radzenie sobie z wszelkimi przeciwnościami, nawet jeśli wokół pojawiają się różne opinie. 

O zespole:

 Skupiamy się na naszym obecnym celu, jakim jest powrót Milanu do europejskich pucharów. Mamy dwie możliwości, aby to osiągnąć: poprzez ligę lub Puchar Włoch. Jeśli spojrzy się na nasz obecny terminarz to Puchar Włoch jest naszym pierwszym celem. Tym samym wiadomo, że skupiamy się obecnie na tych rozgrywkach. Zawsze mówię zawodnikom, że nie ma sensu patrzeć się wstecz. Dla nas liczy się tylko logo, który nosimy na naszych piersiach.

 Jeśli spojrzy się na tak długą przerwę w grze to zachowanie odpowiedniej formy i dostosowanie się do pewnych zasad jest czymś normalnym. Jeśli spojrzy się na nasz terminarz to będziemy rozgrywać spotkania co 3 dni. Będziemy potrzebować wszystkich zawodników. Muszę powiedzieć, że wszyscy zawodnicy są w dobrej formie, dobrze pracowali w domach i ciężko pracują w naszym ośrodku treningowym. Żaden zawodnik nie będzie w perfekcyjnej dyspozycji w jutrzejszym meczu. To samo tyczy się naszych przeciwników. 

O Lucasie Paqueta:

Paqueta jest jednym z zawodników, który jest w najlepszej formie. 

O Bennacerze:

Bennacer zawsze prezentował wspaniałe cechy, zarówno na boisku jak i poza nim. Pomimo swojego młodego wieku i pozycji, przez cały sezon był w dobrej dyspozycji i mamy nadzieję, że będzie tak samo w dalszej części sezonu. On wciąż ma szerokie pole do rozwoju i wielki potencjał. To pracowity i wymagający od siebie zawodnik. 

O Juventusie:

 W tym sezonie dwukrotnie mierzyliśmy się z Juventusem. Oba spotkania były dla nas trudne, podobnie jak dla nich. Muszę powiedzieć, że mieliśmy swoje okazje w obu spotkaniach i żałujemy pewnych rzeczy, zwłaszcza końcowych wyników. Wyciągnęliśmy wnioski z tych spotkań i mamy nadzieję, że jutro uda nam się to pokazać na boisku i osiągnąć zamierzony cel. 

 Jutrzejsze spotkanie rozpoczniemy od remisowego rezultatu. Niestety wynik pierwszego spotkania jest dla nas niekorzystny i jutro będziemy musieli zaprezentować odpowiednie umiejętności i wykorzystać nasze sytuacje.

 Jako trener i były zawodnik mogę powiedzieć, że kibice są bardzo ważni dla zespołu. Szkoda, że nasi kibice nie pojadą z nami do Turynu, ponieważ niezależnie od okoliczności zawsze dostarczali nam wiele energii i motywacji. W podobnej sytuacji będą nasi przeciwnicy. Musimy dostosować się do obecnej sytuacji i być gotowi zapłacić wysoką cenę za chęć zmiany naszej sytuacji w lidze. Mecz z Genoą przy pustym San Siro był dla nas czymś nowym. Będziemy musieli wyciągnąć wnioski z tego meczu i skorzystać z tego doświadczenia podczas jutrzejszego spotkania. 

 Jesteśmy zdeterminowani, aby odnieść zwycięstwo w jutrzejszym meczu. Osiągnięcie tego celu byłoby czymś wspaniałym dla nas wszystkim: dla mnie, zespołu, klubu i fanów. Zamierzamy dać z siebie wszystko. 

O tęsknocie za futbolem:

Jako osoby, które kochają ten sport, naprawdę brakowało nam boiska i zapachu murawy. Na szczęście mamy szansę wznowić ten sezon. Mamy w sobie wiele pasji i entuzjazmu. Pomimo braku obecności kibiców na stadionie, musimy ich prosić o wsparcie i zachowanie rozsądku w niełatwym dla nas wszystkim okresie.

Komentarze