Pioli: Jesteśmy świadomi naszych cech i zalet

Pioli: Jesteśmy świadomi naszych cech i zalet

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sassuolo. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O straconych bramkach:

 W ostatnich meczach traciliśmy bramki przeważnie po stracie piłki. Ponadto zostawiliśmy zbyt wiele miejsca naszym przeciwnikom. Jako zespół musimy pracować nad poprawą naszej gry. 

O Kjaerze:

 Minęło dopiero 15 dni od jego kontuzji. Simon nie będzie dostępny na jutrzejsze spotkanie i jest mało prawdopodobne, aby był gotowy na środę. Simon czuje się coraz lepiej i to jest najważniejsze.

O Calhanoglu:

Hakan jest jednym z naszych liderów w zespole. To inteligentny zawodnik. W ostatnim czasie mierzyliśmy się z zespołami,  które ograniczały nam przestrzeń na boisku, co spowodowało, że Hakan musiał grać bliżej własnej bramki. Mam do niego wielki szacunek. Dzięki inteligentnym zawodnikom możemy rozgrywać wielkie spotkania. Hakan ma odpowiednie cechy i umiejętności, dzięki którym może zdobyć więcej bramek.

O Leão:

 W ostatnim czasie nie potrafi utrzymać formy. Przed kontuzją wykazywał się progresem. Teraz musi włożyć więcej energii i wysiłku, aby wrócić do właściwej dyspozycji. On nie jest jeszcze gotowy na 100%. Kiedy wróci do swojej dyspozycji, będzie mógł nam bardziej pomóc.

O mercato:

Zmiennik dla Ibry? Nowy pomocnik? Myślę, że jeśli będzie możliwość wzmocnienia naszego zespołu to klub poczyni w tym kierunku odpowiednie kroki. Ważne jest, aby mieć w swoim zespole wszechstronnych zawodników. Kontuzja Ibry raczej nie zmieni naszej strategii na zimowe mercato.

O Rebiciu:

 W ostatnim czasie nie zdobył żadnej bramki, ale to nie oznacza, że jest słabym zawodnikiem. W środę został zmieniony podczas spotkania, ponieważ zgłosił problem ze stopą. W ostatnim czasie trenuje on niestandardowo, ponieważ wciąż odczuwa ból w łokciu. Mam nadzieję, że Ante wkrótce wróci do swojej najlepszej dyspozycji.

O Ibrahimoviciu:

 Wczorajszy dzień był dziwny. Byliśmy przekonani, że Ibra będzie gotowy na jutrzejsze spotkanie i zagra kilka minut. Jest mi przykro z powodu jego urazu, tym bardziej, że Ibra bardzo chciał wrócić na boisko. Takie rzeczy się zdarzają. Ibra wróci jeszcze silniejszy.

O Tonalim:

 Jego rozwój jest ciągły i wstały. Sandro ma szerokie pole do rozwoju, ponieważ jest jeszcze młodym zawodnikiem i musi się jeszcze wiele nauczyć. Niezależnie od okoliczności, on zawsze pracuje z wielkim zaangażowaniem.

O Sassuolo:

 Z technicznego punktu widzenia jutrzejsze spotkanie będzie dla nas bardzo wymagające. Sassuolo to jakościowy i dobrze wyszkolony zespół. Będziemy musieli zachować koncentrację i trzeźwość umysłu. Musimy z szacunkiem podejść do naszych najbliższych rywali. Jesteśmy świadomi naszych cech i zalet, nawet jeśli w naszym zespole jest tak wiele kontuzji. Jesteśmy jakościowym zespołem i będziemy chcieli to udowodnić w jutrzejszym spotkaniu.

O zmianach w zespole w ciągu roku:

 Jesteśmy świadomi naszej pracy i wiemy, w jakim kierunku chcemy iść. Od stycznia osiągamy dobre rezultaty. W porównaniu do poprzedniego roku, mamy teraz o 15 punktów więcej, co świadczy tylko o rozwoju naszego zespołu. Musimy kontynuować naszą pracę i myśleć z meczu na mecz. 

Komentarze