Pioli: Jesteśmy rozgoryczeni z powodu braku wygranej

Pioli: Jesteśmy rozgoryczeni z powodu braku wygranej

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milannews.it, Milan TV i Sky Sport po meczu z Sassuolo. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Jesteśmy rozgoryczeni z powodu braku wygranej. Nie możemy w taki sposób tracić zwycięstwa z rąk. Mogliśmy zrobić coś więcej w pierwszej połowie, z nieco większą precyzją. W drugiej połowie zrobiliśmy wszystko, aby zdobyć bramkę, ale nie potrafiliśmy umieścić piłki w siatce. Mieliśmy 9 lub 10 świetnych sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich zamienić na bramkę. Chcieliśmy wygrać to spotkanie, ale to nam się nie udało. To znaczy, że w najbliższym czasie będziemy musieli zrobić więcej niż dotychczas. Być może popełniliśmy zbyt wiele błędów na poziomie technicznym. Z powodu zaangażowania i chęci wygrania tego meczu, nie mogę nic zarzucić moim zawodnikom. Powinniśmy wygrać to spotkanie, aby podwyższyć nasze morale, poprawić na sytuację w tabeli i dla historycznego dnia dla tego klubu.

 Dlaczego Milan nie wygrał tego meczu?

Brakowało nam precyzji i jakości.

O stracie dwóch punktów:

 Sassuolo jest niebezpieczną drużyną, która potrafi wykorzystywać błędy przeciwników. Myślę, że zmiana formacji nie wpłynęłaby na wydarzenia na boisku. Moim zdaniem nie było to konieczne. Zobaczymy, co się stanie w przyszłości.

O zespole:

 Gramy jako zespół i prezentujemy dobrą jakość. Musimy prezentować na boisku coś więcej niż dotychczas, szczególnie w meczach u siebie. Jestem zadowolony z dotychczasowej pracy zespołu. 

O zmiennikach:

 Każdy zawodnik, który jest częścią tego zespołu, jest nam potrzebny. Nie mam tylko 11 zawodników podstawowej jedenastki. Zespół tworzy więcej zawodników. Jest mi przykro, że nie wygraliśmy w dzisiejszym meczu. Musimy kontynuować naszą pracę jako zespół i starać się poprawić naszą sytuację w tabeli.

O najbliższych planach:

 Musimy zrobić coś więcej. W dzisiejszym meczu byliśmy niebezpieczni pod bramką rywala. Ogólnie rzecz biorąc, musimy być w stanie wykorzystać więcej takich sytuacji jak dziś.

 O anulowanej bramce:

 Nie widziałem dokładnie tej sytuacji. Nie ma sensu o tym rozmawiać i patrzeć się wstecz.

O Piątku:

W ostatnich meczach Kris bardzo się rozwinął. Nie można powiedzieć, że nie wygraliśmy tego meczu z jego powodu. Wszyscy powinniśmy lepiej zaprezentować się w polu karnym przeciwnika. 

O Bonaventurze:

 Wielu zawodników w naszym zespole potrafi czytać grę i analizować sytuacje na boisku. W dzisiejszym meczu brakowało nam jakości i precyzji. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać.

O Leão:

 Każdy musi być gotowy do gry i czekać na swoją kolej.  Mamy wielu dobrych zawodników. Dzisiaj rozegrał dobre spotkanie i zagrał bardzo profesjonalnie. Gdybyśmy byli bardziej zdeterminowani, być może udałoby się nam zdobyć 3 punkty. Musimy myśleć o kolejnym meczu i być bardziej precyzyjni na poziomie technicznym. W dzisiejszym meczu popełniliśmy błędy, które mogły nas kosztować stratę bramki.

 O poziomie sędziowania w dzisiejszy meczu:

 Nie chcę komentować poziomu sędziowania, ponieważ nie chcę szukać sobie alibi. Myślę, że ktokolwiek widział to spotkanie, może sam ocenić poziom sędziowania.

O Bennacerze:

 Myślę, że gra na San Siro nie sprawia mu problemów. Myślę, że rozegrał dobre spotkanie w defensywie. Gra na San Siro z pewnością go nie przytłacza.

Czy w zimie dołączy do klubu nowy napastnik?

 Jestem w stałym kontakcie z kierownictwem i dokonujemy różnych ocen. W odpowiednim czasie dowiecie się, jakie są moje sugestie.

O Contim:

Boga jest jednym z zawodników ligi włoskiej, który wygrywa wiele pojedynków indywidualnych. Staraliśmy się zbytnio nie ustępować przeciwnikowi, ale ciężko jest powstrzymać takich zawodników jak Berardi, Caputo i Boga.

O Atalancie:

 Musimy myśleć pozytywnie i postarać się wygrać to spotkanie. Liga włoska jest bardzo wyrównana tym sezonie. Dołożymy wszelkich starań, aby w następnym meczu przywieźć do domu 3 punkty.

Komentarze