Pioli: Jesteśmy odpowiednio skoncentrowani przed jutrzejszym meczem

Pioli: Jesteśmy odpowiednio skoncentrowani przed jutrzejszym meczem

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sampdorią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Atalancie:

 Byłem bardzo zadowolony po meczu. Atalanta to świetny zespół. W tamtym meczu zagraliśmy z odpowiednią fizycznością, jakością i od początku do końca byliśmy zespołem. Teraz musimy pokazać się z jak najlepszej strony w dwóch ostatnich meczach sezonu.

O sezonie:

 Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania. Do każdego meczu podchodzimy z odpowiednim przekonaniem i koncentracją. Szczegóły mogą zrobić różnicę. Do każdego przeciwnika musimy podejść należytym szacunkiem. 

W ostatnim meczu, Sampdoria postawiła Juventus w trudnej sytuacji. Ranieri świetnie wykonuje swoją pracę. Do 2. sierpnia jest coraz mniej czasu. Po tym terminie dokonamy oceny sezonu. W nowym sezonie będziemy musieli potwierdzić wyniki, które osiągnęliśmy od stycznia.

 Co się zmieniło w zespole w porównaniu do pierwszego meczu z Sampdorią?

 W pierwszym spotkaniu stworzyliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Mamy w sobie więcej pewności siebie. Musimy kontynuować naszą pracę.

 Czy nadal wierzysz w piąte miejsce na koniec sezonu?

 Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów. Nie wszystko zależy jednak od nas. Mamy wpływ na nasze wyniki. Jutro musimy rozegrać świetne spotkanie. Jesteśmy odpowiednio skoncentrowani przed jutrzejszym meczem. Zobaczymy, co zrobią nasi przeciwnicy.

 Czy 2 dodatkowe dni odpoczynku mogą coś zmienić?

 W ostatnim czasie rozegraliśmy wiele spotkań. Mierzyliśmy się z przeciwnikami, którzy mieli więcej czasu na regenerację niż my. Mimo wszystko rozegraliśmy dobre spotkania.

Co Ibra dał tej drużynie?

 Nasza gra zmieniła się pod wieloma względami. Dzięki niemu możemy skorzystać z różnych rozwiązań. Ibra jest ważnym zawodnikiem zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym. Ponadto potrafi stworzyć wiele przestrzeni dla swoich kolegów z zespołu. Jego osobowość i charakter są z pewnością decydujące.

 Co myślisz o nowej koszulce Milanu?

 Jest bardzo piękna. Przypomina mi historię klubu i miasta. Zagramy w niej przeciwko Cagliari. Mamy nadzieję, że to w tej koszulce uda nam się nawiązać do sukcesów z lat poprzednich.

O Kjaerze:

 Simon wpływa pozytywnie na grę zespołu. Jego styczniowy transfer był dobrym posunięciem. W ostatnim meczu zaprezentował się bardzo dobrze. 

O przyszłym sezonie:

 Jeśli nie uda się zająć 5. miejsca, nasz wrzesień może się wyraźnie zmienić. Nowy sezon rozpocznie się najprawdopodobniej 12 września. Jeśli zajmiemy 6. miejsce to będziemy musieli zagrać w eliminacjach do Ligi Europy. Niezależnie od sytuacji, będziemy gotowi.

 Co możesz powiedzieć o kontuzjowanych zawodnikach?

Castillejo otrzymał powołanie na mecz z Atalantą i jutro będzie do naszej dyspozycji. Co prawda przegapił kilka spotkań, ale tak naprawdę nie był dostępny tylko przez 2 tygodnie. Paqueta i Duarte również czują się dobrze. Pomimo nieobecności Romagnolego i Contiego, którzy dają nam wiele alternatyw w defensywie, będziemy musieli dobrze sobie poradzić w jutrzejszym meczu.

Czy jest możliwe przedłużenie umów z Ibrahimoviciem, Calhanoglu i Donnarummą przed końcem sezonu?

 Klub chce jak najszybciej rozwiązać te sprawy. Będziemy o tym rozmawiać w przyszłym tygodniu. Teraz musimy myśleć o jak najlepszym zakończeniu sezonu. 

O słowach wsparcia ze strony zawodników:

 Wszyscy jesteśmy zdecydowanie po stronie Milanu.

Komentarze