Pioli: Jesteśmy Milanem i musimy zawsze prezentować wysoki poziom

Pioli: Jesteśmy Milanem i musimy zawsze prezentować wysoki poziom

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Sky Sport i Milan TV po meczu z Shamrock. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Jestem bardzo zadowolony z awansu, choć nie było to łatwe spotkanie. Pierwsze oficjalne spotkanie niesie ze sobą wiele pułapek. Nasi przeciwnicy byli lepsi od nas pod wieloma względami, ale zagraliśmy z odpowiednią jakością, nawet jeśli w trakcie pierwszej połowy graliśmy niepewnie. 

Naszym celem było zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. Osiągnęliśmy to, grając dobrą piłkę. Mierzyliśmy się dzisiaj z silnym zespołem. Rozegranie tak ważnego spotkania po trzech tygodniach przerwy nie było łatwe. Nasz zespół był gotowy i udowodniliśmy to poprzez naszą przewagę na boisku. Musimy się rozwijać. To był dobry mecz.

 Nie martwiłem się o ciągłość zespołu. Bałem się jednak o to, jak zespół poradzi sobie w pierwszym meczu po tak długiej przerwie. Nasz zespół udowadnił, że jest na wysokim poziomie, ale wciąż się musi rozwijać i poprawiać.

O Shamrock:

 Dla naszego rywala, dzisiejsze spotkanie było meczem życia. Nasze podejście było właściwe i optymistycznie rozpoczynamy nowy sezon. Podobało mi się zaangażowanie ze strony zespołu i jego zjednoczenie. Jestem bardzo zadowolony. Ten mecz był bardzo zdradliwy i dobrze sobie w nim poradziliśmy.

O kolejnych meczach:

W kolejnej rundzie zagramy z norweskim zespołem, który jest bardzo silny. Następny mecz będzie jeszcze trudniejszy i będziemy musieli zagrać na jeszcze wyższym poziomie. Teraz musimy się odpowiednio zregenerować i myśleć o starciu z Bologną.

O Ibrahimoviciu:

 Ibra jest inteligentnym zawodnikiem i wie, gdzie najlepiej się ustawić na boisku. Na początku spotkania grał nisko, ale z czasem zaczęliśmy grać wyżej. Zlatan jest prawdziwym mistrzem.

 O Tonalim i Brahimie Diazie:

 Z nimi wszystko jest w porządku. Zagrali kilka minut w dzisiejszym spotkaniu. Potrzebują czasu na adaptację. To poważni i inteligentni zawodnicy. Potrzebują trochę czasu, zwłaszcza w kolejnych spotkaniach. W najbliższym czasie będziemy grali co 3 dni, więc z pewnością otrzymają swoje szanse na grę.

O zespole:

Musimy dalej się rozwijać. Nasi kolejni przeciwnicy będą jeszcze bardziej wymagający. Jesteśmy Milanem i musimy zawsze prezentować wysoki poziom. Teraz musimy myśleć o wygrywaniu z meczu na mecz.

Komentarze