Pioli: Jestem wściekły na moich zawodników

Stefano Pioli wypowiedział się dla Sky po wczorajszych derbach. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

W pierwszej połowie wszystko szło po naszej myśli i zasługiwaliśmy na lepszy rezultat niż 2:0. Niestety dwa incydenty, które wydarzyły się na początku pierwszej połowy, wpłynęły negatywnie na naszą mentalność. Strata dwóch bramek w ciągu 3-4 minut miało znaczenie.

Jestem zły na swoich zawodników, ponieważ w takich sytuacjach powinno się przestrzegać swoich obowiązków w defensywie. Kiedy przez chwilę odpuściliśmy, szybko ponosiliśmy tego konsekwencje.

Jest mi bardzo przykro z powodu tego spotkania. Przez pewien czas kontrolowaliśmy przebieg tego meczu i prezentowaliśmy się naprawdę dobrze przeciwko silnej drużynie. Przez pewien czas można było odnieść wrażenie, za różnica między nami wcale nie wynosi 19 punktów. Mieliśmy swoje obowiązki w defensywie i niestety ich nie zrealizowaliśmy.

Pierwsza połowa była absolutnie naszą najlepszą w tym sezonie, ale nie zmienia to faktu, że przegraliśmy derby, które powinniśmy wygrać. Musimy opierać naszą grę na cechach, które zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie. Ten mecz musi zostać w całości przez nas przeanalizowany.

Jestem wściekły na moich zawodników. Muszę ich uświadomić, że są zdolni do osiągnięcia wielkich rzeczy, o ile nie będą popełniać takich błędów jak we wczorajszym spotkaniu.