Pioli: Ibra z pewnością będzie punktem odniesienia dla naszej ofensywy

Pioli: Ibra z pewnością będzie punktem odniesienia dla naszej ofensywy

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Corriere della Sera. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Ibrahimoviciu:

Ibra jest wojownikiem i liderem. To charyzmatyczny zawodnik, który ma w sobie wielkie poczucie odpowiedzialności i wielką chęć wygrywania. Z pewnością będzie on stymulować cały zespół i jego wkład będzie fundamentalny. Jako najmłodsza drużyna w lidze napotkaliśmy pewne trudności. Ibra jest zawodnikiem, osobą i liderem, który może pomóc nam wypełnić pewne luki. Dziękuję klubowi za ten transfer. Podczas minionej przerwy, Gazidis, Maldini, Boban i Massara wykonali naprawdę sporo pracy.

Ibra jest w stanie zrobić wszystko. Potrafi zdobywać bramki dla swojego zespołu jak i stwarzać więcej przestrzeni na boisku swoim kolegom z zespołu. Ibra z pewnością będzie punktem odniesienia dla naszej ofensywy. Rozmawiałem z nim przez telefon i powiedział mi, że nie może się doczekać treningów z nami. Spytałem go m.in. o jego kondycję fizyczną i obecną formę. On odpowiedział mi:

Trenerze, wszystko jest w porządku, nie martw się

Jak przezwyciężyć porażkę w Bergamo?

 Musimy mieć w sobie pragnienie odkupienia, ponieważ zakończyliśmy rok 2019 w najgorszy możliwy sposób. Z pewnością Ibra będzie dla nas wartością dodaną. Musimy stać się bardziej konkretni. Jesteśmy jedną z drużyn, która w najmniejszym stopniu wykorzystuje stworzone przez siebie okazje. W ten sposób straciliśmy co najmniej 3-4 punkty.

Czego można się spodziewać po Milanie pod koniec sezonu? Do czego aspiruje klub w tym sezonie?

 Klub poprosił mnie, abym zrobił wszystko, co możliwe, aby osiągnąć jak najwyższe cele. Niekoniecznie prosili mnie o awans do Ligi Mistrzów, ale prosili, aby wykorzystał zawodników, którzy są gotowi dawać z siebie wszystko i są świadomi gry w tej drużynie.

O przyszłości:

Chciałbym rozpocząć nowy cykl z Milanem.

Co się zmieni wraz z przyjściem Ibry?

Jeśli grasz w Milanie i dołącza do zespołu wysokiej jakości zawodnik, musisz być dodatkowo zmotywowany i zadowolony. Im więcej takich zawodników będzie w zespole, tym masz większą szansę na wygraną.

O Lucasie Paqueta:

Bez wątpienia jest to mezzala. Lucas pracuje z odpowiednim zaangażowaniem i wydajnością, ale musi być bardziej zdecydowany. To oznacza, że albo zdobędzie bramkę albo będzie musiał zrobić wszystko, aby inni to zrobili.

O swojej pracy:

 Jestem zadowolony z tego, jak mnie tutaj przywitano i z dostępności, jaką wykazali się zawodnicy. Dołączyłem do drużyny podczas przerwy na reprezentacje. W Milanello było niewielu zawodników. Kiedy nadszedł czas debiutu przeciwko Lecce, czułem się tak, jakbym był tutaj od dłuższego czasu.

O swoim doświadczeniu w Interze i Milanie:

Inter to zdecydowanie bardziej doświadczony zespół, o określonej dynamice. Tutaj znalazłem młodszy i bardziej otwarty zespół. Mogę wręcz powiedzieć, że Milan jest bardziej plastyczny.

Komentarze

  • avatar
    MARCO VAN BASTEN
    Ciekawe czy Zlatan dostanie opaskę kapitana?
  • avatar
    MK92
    Pioli ma teraz twardy orzech do zgryzienia, czy dalej katować ustawienie 4-3-3 z nieefektywnymi skrzydłami, czy może spróbować grać 3-5-2, co jest bardziej naturalne po przyjściu Zlatana.