Pioli: Dobrze wiemy, że czeka nas trudne spotkanie

Pioli: Dobrze wiemy, że czeka nas trudne spotkanie

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV przed meczem z Juventusem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O jutrzejszym meczu:

 W jutrzejszym meczu z pewnością będziemy zdeterminowani. Wynik pierwszego spotkania z pewnością daje naszym przeciwnikom niewielką przewagę. Mimo wszystko był to dobry mecz, w którym pokazaliśmy, że możemy grać na równi z silnymi przeciwnikami. W jutrzejszym meczu musimy zagrać z identyczną mentalnością jak w pierwszym spotkaniu. Musimy pokazać, że posiadamy odpowiednie cechy i środki, dzięki którym możemy postawić się naszym przeciwnikom w trudnej sytuacji i, że możemy awansować do finału.

O rozwoju zespołu:

Myślę, że wykonujemy dobrą robotę nie tylko w Pucharze Włoch, ale także w lidze. Wraz z nowym rokiem zaczęliśmy osiągać coraz lepsze rezultaty, które pokazały, że możemy rywalizować nawet z najsilniejszymi drużynami w lidze. Musimy stawić czoła pewnym przeciwnościom, wiedząc, że zaczynamy od niekorzystnego rezultatu. W jutrzejszym meczu będziemy mieli okazję zmienić niekorzystny dla siebie rezultat.

 O absencjach:

 Nie możemy myśleć o tym, kto będzie nieobecny w tym meczu. Musimy skupić się na naszych celach, cechach i starać się być zespołem niezależnie od okoliczności. Obecni zawodnicy mają się dobrze i są przekonani, że jutro mogą awansować do finału.

 O Pucharze Włoch:

 Puchar Włoch jest dla nas bardzo ważnym celem. Wygrana tych rozgrywek gwarantuje awans do europejskich pucharów. To bardzo ważne trofeum. Zobaczcie, kto jest wśród półfinalistów. Każda z drużyn chce awansować do finału. Chcemy awansować do finału i wykonać najważniejszy w tym celu krok.

O nieobecności Ibrahimovicia:

 Jego brak z pewnością będzie dla nas dodatkowym bodźcem do działania. Ibra stanowi dla nas wartość dodaną. Jego cechy sprawiają, że nasi przeciwnicy mają z nami wiele trudności. Jutrzejsze spotkanie będzie wymagało od nas determinacji, przekonania we własne umiejętności oraz pewności siebie. Chcemy jak najlepiej przygotować się do jutrzejszego spotkania. Myślimy o zwycięstwie w jutrzejszym meczu.

O Juventusie:

 W ostatnim meczu nie byliśmy od nich gorsi. W takich spotkaniach liczy się dbałość o każdy szczegół, ponieważ może on zrobić różnicę. W przypadku naszego najbliższego przeciwnika, jeśli odpuścisz chociaż przez chwilę, możesz zapłacić wysoką cenę. W tym sezonie rozegraliśmy dwa ważne spotkania przeciwko Juventusowi. Każde z tych spotkań sprawiło, że uwierzyliśmy w siebie i dało to nam dodatkowy impuls do działania.

 O przygotowaniach do meczu:

 Puchar Włoch sam w sobie jest konkurencyjny. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jutrzejsze spotkanie będzie dla nas bardzo ważne. Wszyscy przygotowujemy się do tego meczu z odpowiednią determinacją i wolą zwycięstwa. Dobrze wiemy, że czeka nas trudne spotkanie i będziemy mierzyć się z wymagającym przeciwnikiem. Posiadamy jednak odpowiednie cechy, aby dobrze wypaść w tym meczu.

 O koncentracji w drużynie:

 W każdym meczu koncentracja musi być obecna. Do końca sezonu pozostało co najmniej 14 spotkań, które określą naszą pozycję w tabeli i przyszłość następnego sezonu. Nie możemy przejmować się sprawami niezwiązanymi z naszą grą, ponieważ na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Musimy skupić się na naszej pracy i wynikach. Musimy być absolutnie skoncentrowani. 

 O przełożeniu spotkania z Genoą:

 Ostatnie dni z pewnością nie były dla nas łatwe. Byliśmy skoncentrowani i przygotowani na mecz z Genoą i myśleliśmy o tym, aby rozegrać to spotkanie bez udziału kibiców. W ostatniej chwili spotkanie to ostatecznie przełożono. Zmiana trybu przygotowań nie jest czymś łatwym. Musimy być gotowi na takie ewentualności, ponieważ są one częścią naszej gry i pracy. Mamy nadzieję, że pewne rzeczy wkrótce wrócą do normy i uda nam się rozegrać dobre rozgrywki wraz z naszymi kibicami.

Komentarze