Pioli: Derby to spotkanie, które rządzi się swoimi prawami

Pioli: Derby to spotkanie, które rządzi się swoimi prawami

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 O niedzielnych derbach:

 Myślimy o nadchodzących derbach. Ten tydzień będzie ważny w kontekście naszych przygotowań. Niestety nie udało nam się wczoraj wygrać, ale teraz pracujemy nad jak najlepszym przygotowaniem się do ważnego i zarazem trudnego spotkania.

 O wczorajszym meczu:

 Powinniśmy wykorzystać nasze sytuacje w pierwszej połowie. Nie żałuję, że tak potoczyło się wczorajsze spotkanie. Powinniśmy zaprezentować się lepiej w ostatnich 30 minutach meczu. W tym czasie stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, dzięki którym mogliśmy wygrać. 

O Interze:

 Inter jest solidnym i zwartym zespołem, który jest silny na wszystkich pozycjach. W tym sezonie osiągają bardzo dobre rezultaty w lidze. Musimy dobrze się przygotować do niedzielnego spotkania, ponieważ Inter jest kompletnym zespołem. Derby to spotkanie, które rządzi się swoimi prawami. Różnica punktowa czy dyspozycja zespołu w danym momencie nie mają znaczenia. Uważam, że nasz zespół posiada umiejętności, dzięki którym możesz dobrze sobie poradzić w nadchodzących derbach.

O Ibrahimoviciu:

 Oczywiste jest, że im mniej jesteś uzależniony od jednego zawodnika, tym masz większą szansę utrzymania właściwej równowagi w zespole i na odnoszenie korzyści w różnych sytuacjach. Nie ulega wątpliwości, że ważni zawodnicy zwiększają wydajność zespołu. Takimi przykładami są chociażby Lukaku w Interze, Dzeko w Romie, Immobile w Lazio czy Cristiano Ronaldo w Juventusie. To oczywiste, że Zlatan jest dla nas wartością dodaną. Nasz zespół pracuje nad rozwojem i poprawą swojej sytuacji. W ostatnim czasie Ibra przechodził grypę, która już minęła. Mam nadzieję, że będzie do mojej dyspozycji na niedzielne spotkanie.

O Danielu Maldinim:

 To utalentowany zawodnik, obunożny i z dobrą techniką. To młody mężczyzna, który może być nadzieją dla włoskiej piłki. Uznałem, że wprowadzenie go na boisko będzie właściwą decyzją.

 O europejskich pucharach:

 Gra europejskich pucharach musi być celem dla tak prestiżowego klubu jak Milan. Jedynie, co musimy zrobić i na czym musimy się skupić to nasza codzienna praca i stawianie czoła kolejnym spotkaniom i traktowanie ich jak najważniejsze w sezonie. Rozgrywki ligowe są skomplikowane i konkurencyjne. Wygrywanie spotkań z pewnością będzie trudne. Musimy dobrze się przygotować i musimy być gotowi na rozegranie ważnych spotkań.

Komentarze