Pioli: Czeka nas skomplikowany i wymagający sezon

Pioli: Czeka nas skomplikowany i wymagający sezon

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem ze Spezią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Ibrahimoviciu:

 Dzisiaj ma urodziny. Rozmawiałem z nim i złożyłem mu życzenia. Wszystko jest z nim w porządku. Jest mu przykro, że nie może spędzić tego dnia z rodziną. Życzymy mu wszystkiego najlepszego.

 Jakie są Twoje przemyślenia po czwartkowym meczu?

 To był dla nas bardzo ważny mecz. Przez jakiś czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Potem straciliśmy na koncentracji i mieliśmy wiele problemów. Teraz musimy myśleć o teraźniejszości i zbudować coś pozytywnego na przyszłość. Po takich meczach zespół staje się bardziej dojrzały. Po tym meczu jesteśmy silniejsi i lepiej przygotowani na nadchodzące wyzwania.

 Czy zespół jest zmęczony?

 Nawet jeśli jesteśmy zmęczeni to mamy przed sobą jeszcze długą drogę. Musimy się do tego przyzwyczaić. Poprosiłem niektórych zawodników o większe zaangażowanie i dostępność. Ostatni mecz kosztował nas bardzo dużo energii pod względem psychicznym jak i fizycznym. Pod względem psychicznym i fizycznym czujemy się dobrze. Nie jesteśmy gotowi na 100%, ale wkrótce to się zmieni. Wkrótce czeka nas przerwa na reprezentację i mamy nadzieję, że wszyscy nasi kontuzjowani zawodnicy będą dostępni po przerwie. Do rotacji składem trzeba się przyzwyczaić. Jutro czeka nas trudne spotkanie. Spezia wygrała ostatnio z Udinese i z pewnością będzie bardzo zmotywowana.

Colombo czy Leão - kto radzi sobie lepiej jako środkowy napastnik? Który z nich zagra w jutrzejszym meczu?

 Każdy z nich ma pewne cechy i umiejętności. Zobaczymy jutro.

Czy Hauge zagra w jutrzejszym meczu?

 Jest taka możliwość. Pod względem fizycznym prezentuje się naprawdę dobrze i być może prezentuje się nawet lepiej od nas. Prawdą jest, że będzie musiał zrozumieć naszą filozofię gry. Z pewnością otrzyma powołanie na jutrzejsze spotkaniem. Potem zobaczymy. 

O Tonalim:

Tonali jest młodym i utalentowanym zawodnikiem, ale także piłkarzem z perspektywami na wyjściowa jedenastkę. W ostatnim meczu zaprezentował się z dobrej strony.

O Kessie:

 Dzisiaj ocenimy jego dyspozycyjność. W ostatnim meczu doznał drobnego urazu. Zobaczymy.

O Dalocie:

 Jeśli do nas dołączy to będziemy o nim rozmawiać.

O mercato:

Środkowy obrońca? Zostało jeszcze kilka dni mercato. Zobaczymy, co się wydarzy.

 Jak dobrze zarządzać siłami?

 Wiedzieliśmy, że początek sezonu będzie dla nas wymagający. Na niektórych pozycjach nie mam zbyt wielkiego wyboru. Musimy zakończyć pierwszą część sezonu z zaciśniętymi zębami i z wielką determinacją.

Dlaczego Maldini zagrał od początku przeciwko Rio Ave?

 Zdecydowałem się na taki krok, ponieważ nie mogliśmy sobie pozwolić na grę dwoma napastnikami. Momentami radził sobie nawet dobrze, a czasem nieco gorzej. Jutro będziemy myśleć o wyborach.

Czy Hauge może radzić sobie dobrze w Milanie?

 Rozmawiałem z nim wczoraj. Widziałem wiele spotkań z jego udziałem. Najczęściej grał jako lewy skrzydłowy, czasem jako prawy skrzydłowy. Jutro podejmiemy decyzję, gdzie zagra. To młody zawodnik, który ma wiele ważnych cech i daje wiele rozwiązań na boisku. Hauge pochodzi z innej ligi i będziemy musieli dać mu czas na adaptację. Myślę, że Hauge może dać nam wiele powodów do satysfakcji.

W ostatnim czasie Castillejo nie radzi sobie najlepiej. Co możesz powiedzieć na temat jego dyspozycji?

 Wie, że musi wrócić do jak najlepszej dyspozycji. Kiedy to zrobi, będzie dla nas wartością dodaną.

O Spezii:

 Musimy rozegrać bardzo dobre spotkanie pod względem technicznym. Każde spotkanie niesie ze sobą pułapki, którym trzeba stawić czoła. Spezia rozegrała dobrą pierwszą połowę przeciwko Sassuolo. W ciągu roku dokonano tam 15-16 transferów. Ostatnio wygrali przeciwko z Udinese w dobrym stylu i z pewnością będą zmotywowani. W jutrzejszym meczu będziemy musieli być bardziej zdeterminowani niż oni.

O zespole:

Klub robi wszystko, aby podnieść poziom zespołu. Liczę na to, że od połowy października będę miał do dyspozycji jak najwięcej zawodników. Czeka nas skomplikowany i wymagający sezon. Musimy stawić czoła wszelkim trudnościom i spróbować odnieść jutro dobry rezultat.

O Leão:

Trenuje z nami od tygodnia bez żadnych problemów. Dałbym mu więcej czasu na boisku, ale nie jest jeszcze gotowy na 100%. Rafael musi się rozwijać i dużo pracować. Nie trenował prawie od dwóch miesięcy. Nie zmienia to faktu, że Leão jest ważną częścią dla naszego zespołu i posiada wiele ważnych cech.

O Brahimie Diazie:

 Daje nam wiele rozwiązań na boisku. Brahim może poprawić swoją grę między strefami i lepiej radzić sobie w ataku.


Komentarze

 • avatar
  MK92
  Nie lada wyzwanie przed Piolim, żeby jakoś sensownie rozegrać jutrzejszy mecz przy tych wszystkich problemach kadrowych oraz po tak intensywnym i ciężkim spotkaniu w Portugalii.
  • avatar
   lukas4991
   Wróci trener Ibra i będzie dobrze bo asystent Pioli średnio sam sobie da rade