Pioli: Chcemy spróbować wygrać jutrzejsze spotkanie

Pioli: Chcemy spróbować wygrać jutrzejsze spotkanie

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem ze Spartą Praga. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Co myślisz, kiedy słyszysz o podziale Milanu na Milan 1 i Milan 2?

 W naszym zespole jest duża konkurencja. Poprosiłem klub o stworzenie odpowiedniej grupy i moja prośba została spełniona. Chcemy dać z siebie wszystko i spróbować wygrać jutrzejsze spotkanie.

 Czy zamierzasz wykorzystać wszystkich dostępnych zawodników?

 Każdy zawodnik jest częścią naszego projektu. Jest nas naprawdę wielu i przed nami jest jeszcze wiele spotkań. Jutrzejsze spotkanie będzie okazją dla tych, którzy do tej pory grali mniej.

O Sampdorii:

 Do każdego spotkania staramy się przygotować jak najlepiej. To normalne, że świętujemy zwycięstwa, ale następnego dnia musimy myśleć o kolejnym meczu. Nie ma euforii, ale jest ogromna satysfakcja.

O zespole:

 Nigdy nie da się osiągnąć maksimum. W piłce nożnej nie ma czegoś takiego, jak doskonałość. Trudno jest określić wartość zespołu w procentach, ale nadal uważam, że jesteśmy bardzo młodym zespołem, który wciąż może się rozwinąć pod wieloma względami.

O Ibrahimoviciu:

 Z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej. Ibra kontynuuje swoje leczenie i powrót do zdrowia. Zobaczymy, kiedy do nas wróci.

O Leão:

 Rafael radzi sobie coraz lepiej i powinien być dostępny na jutrzejsze spotkanie. Chciałbym, aby rozegrał kilka minut, tym bardziej, że nie było go z nami przez kilka tygodni. Mam nadzieję, że jutro pojawi się na boisku i pokaże się z dobrej strony.

O Tonalim:

Sandro rozegrał dobre spotkanie w Genui, ale nie powinien spoczywać na laurach.

O Gabbii:

 Jego rozwój jest zauważalny i każdego dnia udowadnia, że jest ważną częścią naszego zespołu. Pomimo swojego młodego wieku prezentuje wielką osobowość.

O Bennacerze:

 W ostatnich dniach narzekał na pewne problemy. Bennacer nie będzie dostępny na jutrzejsze spotkanie, ale myślę, że powinien wrócić do treningów z resztą zespołu w piątek i i być dostępny na niedzielny mecz z Parmą.

Komentarze

  • avatar
    UEFA
    Bez 2 zdań trzeba oszczędzać siły na ligę. Jutro juniorzy i ci którzy mało grają