Pioli: Chcemy jak najlepiej wykorzystać obecny moment

Pioli: Chcemy jak najlepiej wykorzystać obecny moment

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O zespole:

Nasz zespół potrafi wykorzystać nadarzające się okazje i zawsze walczy o zwycięstwo. Po raz pierwszy graliśmy bez Kjaera, Ibry i Bennacera, ale mimo wszystko nasz zespół pokazał się z dobrej strony i odnieślimy zwycięstwo z niełatwym rywalem. Zawodnicy wciąż mnie zaskakują swoją dojrzałością. Chcemy jak najlepiej wykorzystać obecny moment. Nie ma sensu zbyt dużo myśleć o przeszłości czy przyszłości. Musimy opierać się na sytuacjach, które mogą dać nam przewagę. 

O bramce Castillejo: 

Myślałem, że zakończyliśmy mecz, ale popełniłem błąd. Niestety stracony gol utrudnił nam życie. Każdego dnia żyjemy po to, aby dawać z siebie wszystko.

O Ibrahimoviciu:

Wszyscy wiemy, jak bardzo rozwinął się zespół dzięki Ibrze. Mamy nadzieję, że wkrótce do nas wróci, podobnie jak Kjaer.

O straconych bramkach: 

Musimy być bardziej ostrożni przy stałych fragmentach. Tracimy zbyt wiele bramek po stałych fragmentach i musimy to zmienić. 

O przeciwnikach w lidze: 

Czekają nas spotkania z bardziej wymagającymi rywalami. Inter, Juve i Napoli są najlepszymi kadrowo zespołami w lidze. Nie musimy jednak o tym myśleć. Musimy dalej robić swoje i odpowiednio pracować. 

O mercato:

Jestem w stałym kontakcie z klubem. Skupiam się na trenowaniu zespołu. Mamy szerokie pole do rozwoju. Moim celem jest, aby piłkarze się rozwijali. Jeśli będzie możliwość to klub dokona w styczniu odpowiednich wzmocnień.  

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Padre Pioli jak zwykle mądrze i rzeczowo się wypowiedział. Piękna była jego radość po bramce Samu :)