Pioli: Chcemy, aby nasz pozytywny okres trwał jak najdłużej

Pioli: Chcemy, aby nasz pozytywny okres trwał jak najdłużej

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Atalantą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 Milan nie pokonał Atalanty na San Siro od stycznia 2014 roku. Czy to dodatkowy bodziec dla zespołu?

Tak. Jesteśmy świadomi wagi tego spotkania i nie potrzebowaliśmy takich statystyk. Chcemy, aby nasz pozytywny okres trwał jak najdłużej. Atalanta zajmuje pierwsze miejsce niemal we wszystkich statystykach w lidze. Nie czujemy się od nich gorsi. Chcemy rozegrać jutro świetne spotkanie. 

 Co się zmieniło w Milanie od pierwszego meczu z Atalantą?

 Bardzo się zmieniliśmy od tamtego czasu. Tamto spotkanie było dla nas bardzo negatywne, zaś dla nich przeciwnie. Zdobyli wtedy wiele pięknych bramek. Wówczas byliśmy na początku procesu naszego rozwoju. Od tamtej pory zmieniła się nasza gra i przybyli ważni zawodnicy. Jesteśmy innym Milanem.

 Jak bardzo będzie odczuwalna nieobecność Theo Hernandeza w jutrzejszym meczu?

Theo posiada wiele ważnych cech i świetnie radzi sobie w obu fazach gry. Jego absencja nie będzie jedyną w jutrzejszym meczu. Jego miejsce powinien zająć Laxalt, który spisał się dobrze w ostatnim meczu.

Jak się czujesz po przedłużeniu umowy z Milanem?

 Jeśli mam być szczery to wciąż walczę z tym, aby o tym nie myśleć. Na ten moment są ważniejsze sprawy, na których powinienem się skupić. Jutro czeka nas ważne spotkanie dla naszej przyszłości. Musimy skupić się na obecnym sezonie. Dopiero wtedy będę myślał o tym, co się stanie w następnym sezonie.

 Czy martwisz się dość licznymi absencjami przed jutrzejszym meczem?

 Pomimo wielu nieobecności, nasz zespół jest gotowy i wciąż funkcjonuje. Jutro będziemy musieli rozegrać świetne spotkanie. Trochę martwię się potencjalnymi zmianami w trakcie meczu, ale wciąż będziemy konkurencyjni. W defensywie mamy wiele nieobecności, ale za to w ofensywie mamy duży wybór. Będziemy musieli posadzić kogoś silnego na ławce, aby w razie potrzeby mógł wejść na boisko.

 Co możesz powiedzieć o mentalności zespołu?

 Atalanta należy do najsilniejszych zespołów we Włoszech. Gdyby wygrała ostatni mecz z Juventusem to mogłaby walczyć o Scudetto. W jutrzejszym meczu nie możemy pozwolić sobie na moment nieuwagi. W tej rundzie mierzyliśmy się z takimi zespołami jak Juventus i Napoli i dobrze poradziliśmy sobie w tych meczach. Nie możemy narzekać na nasze podejście i mentalność. W jutrzejszym spotkaniu musimy zagrać z odpowiednim nastawieniem i zaangażowaniem.

Co możesz powiedzieć o obecnym Milanie? Czy to najlepszy okres dla zespołu?

 Jesteśmy solidnym zespołem i wiemy, jak pozostać w grze. Prezentujemy odpowiednią jakość i zawsze myślimy o zwycięstwie. Pomimo naszej dobrej postawy, nie możemy być w pełni zadowoleni z naszej gry. Nie wiem, na jakiej pozycji zakończymy obecny sezon. Jeśli uda nam się wygrać pozostałe spotkania to wówczas będziemy patrzeć na innych. 

 Czy łatwiej gra się za zamkniętymi drzwiami?

Myślę, że z kibicami na stadionie bylibyśmy jeszcze silniejsi. Oni zawsze nas wspierali, nawet w trudnych sytuacjach. Nie mogę się doczekać, aż kibice wrócą na stadion. Nasza jedenastka jest silna, ale lepiej się gra w dwunastu.

Co myślisz o Atalancie?

 Prezentuje niesamowitą ciągłość w grze. Potrafi utrzymać agresywny i aktywny styl gry przez 95 minut. Ich zespół zdobywa dużo punktów i ma wspaniały atak. Mam wielki szacunek do pracy Gasperiniego. Musimy kontynuować naszą pracę.

Czy Ibra przedłuży umowę z Milanem?

 Jego wkład w grę zespołu jest fundamentalny. Musimy zrozumieć, czy Ibra chce kontynuować współpracę. Na ten moment musimy skupić się na jak najlepszym zakończeniu obecnego sezonu. Po 2.sierpnia zobaczymy, co się wydarzy.


Komentarze