Pioli: Chcę, aby moi zawodnicy dawali z siebie wszystko

Pioli: Chcę, aby moi zawodnicy dawali z siebie wszystko

Poniżej prezentujemy wypowiedź Stefano Piolego, który został zaprezentowany dzisiaj jako nowy szkoleniowiec Milanu.

 Podchodzę z wielkim entuzjazmem i wielką pasją do swojej pracy, z przekonaniem, że mogę wykonywać świetną robotę. Milan posiada wielki potencjał. Kierownictwo klubu pokazało, że we mnie wierzy. Fani mają prawo do krytyki. Dla mnie osobiście to kolejny bodziec do pracy. Chcę zacząć swoją pracę z głową i pomysłami, które chcę przekazać drużynie. Postaram się wykorzystać każdą chwilę, aby jak najlepiej przygotować się do meczu z Lecce.

 Co powiesz o swoim poprzedniku?

Giampaolo jest świetnym trenerem, ale ma on inne pomysły niż ja. Będę musiał w odpowiedni sposób przekazać moje pomysły zespołowi. Jestem pewien, że zaczynamy od dobrego poziomu. 

Marco działał dobrze i potrafił znaleźć odpowiednią kulturę pracy. Chciałbym, aby zespół dobrze się czuł podczas rozgrywania piłki. Jeśli ktoś jest w Milanie to znaczy, że ma cechy, aby to być. Muszę przekazać zawodnikom odpowiednią siłę, która pozwoli im rozwinąć swoje cechy. Pomysły, intensywność i brak skrupułów - to są moje trzy podstawowe zasady.

 Jak skomentujesz reakcję fanów Milanu na Twoje przyjście do klubu w mediach społecznościowych?

 Każdy może wyrazić swoją opinię. Cenię sobie w szczególności opinię tych, którzy są gotowi powiedzieć pewne rzeczy prosto w oczy. 

Czy jesteś Interistą?

 Byłem nim jako dziecko.

O Milanie:

 Jesteśmy Milanem i będziemy walczyć, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Mamy chwalebną przeszłość i musimy grać na miarę naszych możliwości. Istnieją pewne trudności, ale należy je pokonać, aby stać się zjednoczonym i spójnym zespołem.

 Jakie są Twoje cechy jako trener?

 Osobiście czuję się jak nauczyciel. Staram się ulepszać zawodników na poziomie indywidualnym, aby następnie stworzyć kolektyw. Musimy odpowiednio podchodzić do swojej pracy i ją wykonywać. Są ku temu odpowiednie warunki, struktura, środowisko i wsparcie kierownictwa. Musimy zrobić wszystko, aby odzyskać naszych namiętnych i wymagających fanów.

 Czy czujesz na sobie presję, że szybko musisz zrobić porządek w zespole?

 Do tej pory widziałem wszystkie spotkania z udziałem Milanu w tym sezonie. Interesuje mnie sposób myślenia zawodników, który znajduje się w ich głowach. Chcemy dawać z siebie wszystko. Jestem bardzo wymagający wobec siebie i zawodników. Nie mogę znieść powierzchowności. Przed nami jeszcze cały sezon. Do jego zakończenia pozostało jeszcze 31 spotkań. Czas musi być naszą sojusznikiem.

 Czy Milan ma szansę zająć czwartą pozycję na koniec sezonu?

 Mój musimy walczyć, aby dostać się do Ligi Mistrzów. Będziemy musieli zmierzyć się z silnymi i dobrze przygotowanymi zespołami, które mają na ławce prawdziwych fachowców. Dobrze wiem jaki styl gry chcę wprowadzić do zespołu. Kiedy zawodnik wychodzi na boisko i czuje się dobrze, jest on w stanie dać z siebie wszystko.

 Jak uniknąć brzydoty, która miała miejsce pod koniec Twojej przygody w Interze?

 Nie można porównywać obecnej sytuacji do tamtego okresu. Muszę jak najszybciej poznać zawodników, aby jak najlepiej wykonać swoją pracę.

 Jak przywrócić Piątka do zdobywania bramek?

 On jest prawdziwym bombowcem. Często postawa napastników jest uwarunkowana od pracy zespołu. Im więcej zawodników jest w obrębie pola karnego, tym jest więcej możliwości do zdobycia bramki.

O Lucasie Paqueta:

To mezzala, który ma w sobie wiele jakości i umiejętności. Lubię przesuwać zawodników podczas meczu. Czasami zawodnicy mogą grać w środku pola, a czasem między liniami. Lubię wysokiej jakości pomocników, którzy potrafią wykończyć akcje swojego zespołu.

O Leão:

 Posiada on wielki potencjał. W przyszłości może stać się zawodnikiem na najwyższym poziomie. Na ten moment nie mogę powiedzieć czy będzie on naszym punktem odniesienia. On musi dawać z siebie wszystko każdego dnia, podobnie jak każdy członek tego zespołu.

O Suso:

 On jest dobrym zawodnikiem, ale musi poprawić swoją grę w pojedynkach jeden na jeden. 

 Dla Milanu odpowiednią mieszanką będzie połączenie jakości z intensywnością. Chciałbym interpretować grę Milanu w następujący sposób: agresywne podejście do rywala i jak najszybsze odebranie piłki przeciwnikowi.

 Z jakiego ustawienia zamierzasz korzystać?

 Dobrze wiem, że lubicie liczby. Osobiście interesują mnie tylko zasady gry. Mamy pewne cechy, które zamierzam wykorzystać. Na chwilę obecną chcę myśleć bardziej o najbliższym meczu z Lecce, aniżeli o starych meczach w wykonaniu Milanu. 

Jesteśmy drużyną, która na co dzień gra na San Siro. To wymaga wielkiej determinacji. Musimy rozgrywać świetne zawody i wygrać najbliższe spotkanie.

 Jaki jest Twój slogan, myśl przewodnia?

Zwycięstwo, głowa do góry, a nie w dół. Musimy zwyciężać.

 Jakim jesteś szkoleniowcem?

 Jestem wymagającym trenerem, ale bardzo dbam o indywidualne relacje. Chcę, aby moi zawodnicy dawali z siebie wszystko. Mamy potencjał, aby dobrze wykonywać naszą pracę.

Komentarze

 • avatar
  no coz, zapewne i tak Giampaolo nie uratowalby posady. jesli uparcie robil z Suso trequartiste, Piatkowi dawal zagrac jedynie polowke, a o Rebiciu zapominal, ze istnieje... do tego Musacchio i Biglia, grali czesto pierwsze skrzypce.
  .
  Pioli to dobra opcja, ale zobaczymy na jak wielkie ambicje starczy. moze od nowego sezonu pojawi sie nowy trener, a tymczasem trzeba zyczyc Pioliemu lepszych wynikow i wiekszej konsolidacji w obronie i w ataku.
  .
  w Milanie nie mozna zaczynac sezonu od batow, nawet pomimo ciekawych pomyslow jakie oferowal Giampaolo. moze byly one zbyt skomplikowane albo po prostu nierealne. odszedl zbyt szybko...aby to ostatecznie stwierdzic.
 • avatar
  Oti
  Witam rozgoryczonych Państwa serdecznie, no kurła nie wytrzymie. Czas się zarejestrować, niestety z przykrego względu. "Czas musi być naszym sprzymierzeńcem"... aż się zagotowałem, to dokładnie znaczy to że nie mam pojęcia co robię, ale poczekajmy, może Suso (który wg mnie do Serie C się nadaje) strzeli coś przy 50 próbie, jeśli oczywiście nie straci wcześniej piłki :/ a jak mu nie wejdzie to i tak uważamy go za perspektywicznego gracza, to świetny zawodnik. FORZA KIBICE !! Bo działaczy, większości zawodników i zarządu już od dawna nie uznaję za naszych sprzymierzeńców.
 • avatar
  Slaviio
  Pioli ma na pewno większe jaja niż Marco Giampaolo nie ma co ryczeć a czekac na Lecce i kompet punktów Forza Milan
  • avatar
   Xytras
   Boję się o ten komplet. Zespół jest rozbity niestety
  • avatar
   Slaviio
   Lecce to idealny zespół aby odbudować motywacje ekipy
 • avatar
  Xytras
  Mówi tak każdy trener. Nam potrzeba trenera i selekcjonera. Z krwi i kości. Czemu nie starają się o wielkich trenerów ? Kasa...Jeżeli klub chce sukcesów to potrzebuje wizjonera, prostoplaty!!!! Paolo niech zajmie się trenerką, ma potencjał przecież, doświadczenie. Niech Milan powalczy o trenera pokroju Kloppa !!! Wyciąga brudy i układa taktycznie zespoły perfekcyjnie. Lepiej dać kasę na porawdziwego trenera i dać mu 2 sezony na odbudowę. Myślę, że z wizją do wyników każdy trener chciałby pracować w takim KLUBIE !!!!!!!!!!!!