Pioli: Byliśmy zespołem od początku do końca

Pioli: Byliśmy zespołem od początku do końca

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV i DAZN po meczu z Lazio. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Dzisiaj byliśmy zespołem od początku do końca. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, ale czeka nas jeszcze 8 spotkań, który zadecydują o losach tego sezonu. Mecz z Juventusem będzie czymś stymulującym. Musimy zaprezentować wszystkie nasze najlepsze cechy i umiejętności. 

O obecnej chwili:

 Teraz myślimy o meczu z Juventusem. Cieszymy się z powodu dzisiejszego zwycięstwa. Nasz zespół rozegrał dzisiaj dobre spotkanie i zasłużył na zwycięstwo. Następne spotkanie będzie trudne i ważne. Znamy wartość naszych przeciwników i ich umiejętności. Będziemy chcieli odnieść pozytywny rezultat w najbliższym spotkaniu.

O zespole:

 Nasze poczucie własnej wartości wzrosło wraz z ostatnimi wynikami i zwycięstwami. Każdy z naszych zawodników odnotował progres.

 W tym sezonie mieliśmy problem ze zdobywaniem punktów przeciwko ważnym zespołom w lidze, ale w ostatnim czasie nasza sytuacja uległa poprawie dzięki większej uwadze i determinacji. Teraz nie możemy się poddawać i spoczywać na laurach. Nadszedł czas, aby przekształcić negatywne rzeczy w coś pozytywnego. Każdy zawodnik naszego zespołu daje z siebie naprawdę wiele, ale nie jest łatwo grać co 3 dni.

O pomocnikach:

 Przygotowując się do każdego spotkania, staramy się ograniczyć naszych przeciwników. W dzisiejszym meczu nasi pomocnicy musieli ciężko pracować i wykonali dobrą robotę. Dokonaliśmy właściwych wyborów i niemal zawsze stwarzaliśmy niebezpieczeństwo pod bramką rywali. Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo dobry, ale nie mamy za bardzo czasu, aby się tym cieszyć. Teraz myślę o wyborach, jakich dokonam przed wtorkowym meczem. 

O Ibrahimoviciu:

 Wpłynął pozytywnie na naszą mentalność, osobowość i jakość. Pomimo swojego wieku wciąż robi różnicę. Miło jest widzieć, jak pracuje codziennie na treningach. Rozmawiałem z nim przed meczem i on dobrze wiedział, że zejdzie z boiska przed końcem meczu. Po tak długiej przerwie nie jest łatwo grać przez pełne 90 minut. Ibrahimović będzie potrzebował trochę czasu, aby móc liczyć na dłuższe występy, ale z każdym meczem jego sytuacja będzie się poprawiać. Ważne jest to, że wszystko jest z nim w porządku i dobrze sobie poradził na boisku.

O Calhanoglu:

 Na ten moment nie wiem, jak poważny jest jego uraz. Mam nadzieję, że uda mu się zagrać przeciwko Juventusowi. Hakan jest fantastycznym zawodnikiem, który ma świetną technikę i jakość. On musi uwierzyć w to, że jest ważnym zawodnikiem dla zespołu i może być bardziej decydujący. 

O Rebiciu:

Rebić rozegrał dzisiaj dobre spotkanie. Wszedł dopiero z ławki rezerwowych, ponieważ potrzebował trochę przerwy. Każdy zawodnik potrzebuje czas na regenerację.

O sezonie:

Do końca rozgrywek pozostał niecały miesiąc. Musimy zacisnąć zęby i przywieźć do domu jak najwięcej punktów. Chcemy jak najlepiej zakończyć obecny sezon.

O pracy w klubie:

W Milanello pracujemy bardzo dobrze. Nasze zespół jest odpowiedzialny i świadomy znaczenia tej koszulki. Nie wiem jaka czeka mnie oraz zespołu przyszłość, ale staramy się pracować bardzo dobrze. Klub nie informował nas o żadnych zmianach. Wszyscy jesteśmy skoncentrowani i uważamy, że zasługujemy na lepszą pozycję w tabeli i, że Milan musi awansować co najmniej do Ligi Europy. Na ten moment awans do Ligi Mistrzów jest niemożliwy, ale musimy przynajmniej spróbować awansować do europejskich pucharów. Jestem pewien, że zawodnicy dadzą z siebie110%.

Mamy pewne trudności na poziomie indywidualnym. Mamy kilku zawodników, którzy przedłużyli swoje umowy, ale najprawdopodobniej nie zostaną potwierdzeni na kolejny sezon. Musimy korzystać z ich nastawienia i umiejętności. Na ostateczne podsumowanie trzeba poczekać do końca sezonu. 

O Juventusie:

Musimy myśleć z przekonaniem o kolejnym meczu. To będzie nasze czwarte spotkanie z Juventusem w tym sezonie. Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie i będą czekać nas pewne trudności. Wyciągnęliśmy wnioski z ostatniego meczu i będziemy chcieli zagrać na równym poziomie.

O zmianach w składzie:

W tym momencie ważne jest, aby korzystać z zawodników z rozwagą. Rebić dał z siebie dzisiaj wiele pod względem mentalnym. Ibra i Rebić mogą grać razem. Ibra nie był gotowy na grę przez pełne 90 minut. Calhanoglu? Zobaczymy jak poważny będzie jego uraz. Na szczęście będę mógł skorzystać z wielu opcji. 


Komentarze

 • avatar
  dlugiACM
  Juve sprowadzi nas na ziemię i to szybko
  • avatar
   Dave1986
   Oj tym razem się mylisz.
  • avatar
   BF
   nawet jeśli to co? Ważniejsze są 3 pkt w meczach z Napoli, Parmą ,Bologną Saussolo niż machanie szabelką na Juve
  • avatar
   Levy291178
   To Juve musi z nami wygrać, my możemy sprawić ładną niespodziankę. Wierze, że jeśli będzie normalne sędziowanie to mecz jest otwarty.
 • avatar
  Slaviio
  Zagralismy i tak najlepsze spotkanie w tym sezonie az milo sie ogladalo ..