Pioli: To był pozytywny wieczór

Pioli: To był pozytywny wieczór

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV i Milannews.it po meczu ze SPAL. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 To był pozytywny wieczór. Chcieliśmy awansować do kolejnej rundy i zapewnić ciągłość w wynikach po meczu z Cagliari. Spodziewałem się dzisiaj trudnego meczu. Przypomniałem drużynie o trudnościach jakie napotkaliśmy niedawno w lidze. Odnieśliśmy dzisiaj zasłużone zwycięstwo.

 O znaczeniu pucharu Włoch dla Milanu:

 Jeśli powiem, puchar jest dla nas ważny to zaraz powiecie, że Pioli chce wygrać Puchar Włoch. Wszystkie drużyny we Włoszech chcą to zrobić. Musimy myśleć z meczu na mecz. Jesteśmy klubem z wielką historią i musimy dążyć do dawania z siebie maksimum. Wygranie tych rozgrywek będzie trudnym zadaniem, ale musimy spróbować. 

O formacji:

 Poza formacją, ważna jest koncepcja gry. Zachowaliśmy odpowiednią intensywność na boisku, zarówno mając piłkę przy nodze jak i będąc bez niej. 

 Czego można spodziewać się po Milanie w czasie mercato?

 Jestem zadowolony z odpowiedzi, jaką udzielili zawodnicy, którzy zagrali w dzisiejszym meczu. Zaprezentowali oni bardzo dobrą postawę na boisku. Jeśli pojawi się okazja do wzmocnienia zespołu, z pewnością to zrobimy.

O gwizdach w kierunku Suso:

 To nie jest łatwy moment dla niego. Podziwiam tych, którzy wspierali go w momencie, kiedy inni kibice go wygwizdywali.

O Castillejo:

Od kiedy przybyłem do klubu, Samu prezentuje się bardzo dobrze. Po kontuzji w meczu z Lazio trochę obniżył noty. Samu dobrze wie, jak atakować z głębi pola. Samu może być ważnym zawodnikiem dla tego Milanu. 

O Theo:

Theo musi poprawić swoje podejście do gry. Na początku spotkania zazwyczaj nie zachowuje odpowiedniej koncentracji i nie reaguje zbyt szybko. Musi on lepiej czytać sytuacje na boisku, aby się rozwijać. Jego rola na boisku jest bardzo delikatna i wymagająca. Theo jest fantastycznym zawodnikiem. Niewielu obrońców potrafi poruszać się z piłką tak jak on. Theo jest inteligentnym zawodnikiem i to od niego zależy czy zostanie w przyszłości wielkim zawodnikiem.

O Rebiciu:

 Rozegrał dzisiaj dobre spotkanie i zaprezentował wysoką jakość. Moim zdaniem Ante jest bardziej cofniętym napastnikiem aniżeli skrzydłowym.

O entuzjazmie:

 Poprosiłem zawodników, aby wykazali się odpowiednim entuzjazmem po zwycięstwie w Cagliari. W dzisiejszym meczu widziałem bardziej odważny i zrównoważony zespół. 

O taktyce:

 Pozycje na boisku nigdy nie są ustalone. Wszystko zależy od spotkania i przeciwnika. Zawsze musimy starać się jak najbardziej wypełnić boisko i dokonywać właściwych wyborów. Dzisiejszego wieczoru tak często robiliśmy i stworzyliśmy sobie wiele możliwości do zdobycia bramki.

O Kjarze i Begoviciu:

 Obaj są prawdziwymi profesjonalistami, którzy są świadomi swoich możliwości. Potrzebujemy w naszym zespole profesjonalizmu i poczucia odpowiedzialności. Podczas tego mercato stawiamy właśnie na takich zawodników. Zarówno Ibra jak i ta dwójka mogą nam bardzo pomóc.

Czy Piątek może grać z Ibrahimoviciem?

 Myślę, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Trzeba zachować jednak odpowiednią równowagę.

O Piątku:

Kris dobrze pracuje i zawsze wykazuje odpowiednią gotowość. Fakt, że gramy teraz dwoma napastnikami daje nam wiele możliwości. Myślę, że Kris może zdobyć jeszcze wiele bramek w tym sezonie. 

O fanach:

 Nasi kibice są fantastyczni i zawsze zasługują na satysfakcję. Musimy dać im wiele powodów do radości i satysfakcji.

O mentalności:

 Jestem przekonany, że nie jest to kwestia taktyki, ale kwestia odpowiedniego nastawienia i interpretacji wydarzeń na boisku. Byliśmy dobrze przygotowani do dzisiejszego meczu i dobrze interpretowaliśmy zamiary naszego rywala. Prezentowaliśmy dzisiaj odpowiednią intensywność i agresywność pod bramką rywala.

Komentarze

  • avatar
    pavel
    Ale mydlenie oczu ...wiadomo coś musi powiedzieć.