Pioli: Będziemy starali się wygrać to spotkanie

Pioli: Będziemy starali się wygrać to spotkanie

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z AS Romą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu na San Siro:

 Cieszymy się, że będziemy mogli rozegrać najbliższe spotkanie w naszym domu. Jest to częściowy powrót do normalności i mam nadzieję, że kibice wkrótce wrócą na stadion. 

Capello powiedział niedawno, że Milan i Romę dzieli 9 punktów. Co możesz odpowiedzieć na ten temat?

 Zgadzam się z jego słowami. Milan i Roma są dość podobnymi zespołami, ale rzeczywistość mówi nam, że wciąż jesteśmy daleko za nimi. Jutro czeka nas bezpośrednie starcie. Będziemy starali się wygrać to spotkanie i zaprezentować nasze cechy na boisku. 

 Co będzie ważne w jutrzejszym meczu?

 Bardzo ważne jest, aby umiejętnie odczytywać pewne wydarzenia na boisku. Jutrzejsze spotkanie będziemy rozgrywać w wielkim upale i będziemy musieli odpowiednio rozłożyć nasze siły. Będziemy musieli być agresywni, skoncentrowani i być gotowi zaprezentować nasze umiejętności, podobnie jak w meczu z Lecce. Jutro będziemy mierzyć się z przeciwnikiem, który prezentuje jakość, ale potrafi też oddać trochę przestrzeni na boisku.

Czy należy spodziewać się takiej samej formacji jak w meczu z Lecce?

 Lubię zawodników, którzy budzą wątpliwości w defensywie przeciwnika. Silny zespół to taki, który potrafi wykorzystać cechy swoich zawodników.

Jak się miewa Ibrahimović?

 Dużo pracował w tym tygodniu. Wczoraj odbył pierwszy trening zespołem i nie jest jeszcze gotowy do gry. W jutrzejszym meczu nie będzie dostępny. 

W ostatnim meczu Rebić dobrze sobie radził jako środkowy napastnik. Co możesz powiedzieć o jego grze?

Ante dobrze radzi sobie jako środkowy napastnik jak i skrzydłowy. Podczas meczu z Lecce pokazał się z bardzo dobrej strony i zaprezentował odpowiednią intensywność na poziomie fizycznym i psychicznym. Z każdym meczem staje się coraz ważniejszym zawodnikiem dla zespołu. Ante musi zawsze grać z odpowiednią intensywnością. Posiada odpowiednie cechy fizyczne i psychiczne. Ktokolwiek pojawia się na boisku, musi myśleć o jak najszybszym odzyskaniu piłki i stworzeniu odpowiedniej szansy dla zespołu. Posiadanie zawodników o odpowiedniej mentalności będzie decydujące.

 Jak bardzo zmienił się zespół w porównaniu do pierwszej rundy sezonu?

 Wykonaliśmy wiele kroków do przodu. Potrafimy wyciągać wnioski z naszej gry i staramy się unikać pewnych błędów. Nasz obecny kalendarz jest bardzo trudny, ale bardzo stymulujący. Jutro czeka nas bardzo wymagające i trudne spotkanie. 

Castillejo również zaprezentował się z dobrej strony podczas meczu z Lecce...

Castillejo dobrze wie, jak musi pracować i co musi poprawić w swojej grze. On dobrze wie, jak atakować z głębi pola i, że prezentuje odpowiednią jakość. Zarówno on, jak i Theo mogą się tylko rozwijać pod względem fizycznym. 

W zeszłym roku Twoja Fiorentina wygrała aż 7:1 z Romą. Jutro czeka was wielkie spotkanie...

 Według mnie nie ma idealnych spotkań. Tamto spotkanie było bardzo blisko ideału. Musimy poprawić naszą pozycję w tabeli. W tym sezonie nie wygraliśmy z żadnym zespołem, który jest przed nami w tabeli. Będziemy mieli 5 okazji do zademonstrowania poziomu naszego rozwoju. Do tej pory, w meczach z zespołami z czołówki to tylko Atalanta postawiła nas pod ścianą.

Czy Kjaer będzie dostępny w jutrzejszym meczu?

 Jeśli dzisiaj będzie trenował z zespołem to jutro może zostać powołany. Simon to inteligentny zawodnik. Cieszę się również z powodu powrotu Duarte, który posiada wiele dobrych cech. Biorąc pod uwagę absencję Musacchio to potrzebujemy jak najwięcej zawodników.

Czy Bennacer może zostać najlepszym pomocnikiem na świecie?

Bennacer bardzo dobrze sobie radzi w pojedynkach jeden na jednego i z każdym meczem poprawia swoje umiejętności. Jego przeznaczeniem jest stanie się zawodnikiem klasy światowej.

Czy zamierzasz udzielać rad Donnarummie w sprawie przyszłości?

To bardzo spokojny, zdeterminowany i przywiązany do Milanu zawodnik. Myślę, że podejmie on najlepszą decyzję. Jeśli o mnie chodzi to nie widzę go poza Milanem. Nie rozmawiałem z nim o przyszłości. Na ten moment koncentrujemy się tylko na rozgrywkach ligowych.

Komentarze