Pioli: To będzie otwarty mecz

Pioli: To będzie otwarty mecz

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Romą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.o 

O Romie:

 Każdy mecz jest ważny. Zaliczyliśmy dobry początek sezonu i musimy to kontynuować. Jutro będziemy mierzyć się z silnym zespołem, który w ostatnich 6 spotkaniach na wyjeździe wygrał 5 z nich. Latem dokonali kilku ważnych wzmocnień jak Kumbulla czy Pedro. Roma to ambitny zespół, ale my również jesteśmy ambitni. To będzie otwarty mecz.

O sezonie:

 Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi. Musimy dobrze się przygotować do kolejnego spotkania, aby zdać ten trudny egzamin. Ze względu na wymagających przeciwników, będziemy musieli zagrać na wysokim poziomie pod względem technicznym. Każde spotkanie może być dla nas momentem przełomowym. Musimy dawać z siebie wszystko. Potem będziemy mogli oceniać nasze działania. Musimy myśleć o naszej ścieżce i traktować każde spotkanie jak finał. Jutrzejsze spotkanie będzie ważne, także dla pozycji w tabeli.

O rywalizacji Dzeko-Ibrahimović:

Ibra i Rebić mają różne cechy. Zlatan daje nam wiele rozwiązań. Ibra i Dzeko to bardzo dobrzy reżyserowie w ofensywie. Jutro będziemy musieli ograniczyć Dzeko na boisku.

O rotacji:

 Ważne jest podnoszenie konkurencyjności oraz korzystanie z młodych i silnych zawodników. Wprowadzanie zawodników, którzy podnoszą poziom zespołu jest ważne. Możliwość korzystania z 5 zmian daje nam wiele możliwości. Każdy zawodnik w zespole jest ważny, niezależnie od tego, czy pojawi się od początku czy w trakcie meczu.

O kontuzjowanych:

 Do tej pory dobrze sobie radziliśmy pomimo nieobecności ważnych zawodników. Calhanoglu i Rebić czują się coraz lepiej. Rebić nie będzie jutro dostępny. Dokonamy oceny za kilka dni. Hakan ma jeszcze przez sobą 2 sesje treningowe, ale raczej trudno spodziewać się jego obecności w jutrzejszym meczu.

Co można poprawić w grze zespołu?

 Możemy się poprawić pod wieloma względami. Coraz lepiej rozumiemy się na boisku. Każde spotkanie jest szczególne i wiele może się wydarzyć w trakcie spotkania. Musimy stale się rozwijać.

Czy zespół staje się coraz bardziej dojrzały?

 Mam do swojej dyspozycji wielu młodych, ale dojrzałych zawodników. O ich dojrzałości świadczy ich zachowanie. Mamy w swoim zespole wiele silnych osobowości, jak na przykład Romagnoli, Kjaer czy Donnarumma. Jesteśmy świadomi naszych umiejętności. Naszą siłą jest zachowanie odpowiedniej równowagi psychicznej. Niezależnie od naszej sytuacji, musimy myśleć tylko o naszej pracy. Poprosiłem zespół, aby dawał z siebie jeszcze więcej. To miłe, że oczekiwania wobec nas wzrosły.

Dokładnie 5 lat temu Donnarumma zadebiutował w Serie A. Czy martwisz się o jego przyszłość?

 Wcześniej był tylko moim przeciwnikiem i mogłem tylko docenić jego umiejętności techniczne. Jako jego trener spotkałem zawodnika, który mentalnie jest starszy, aniżeli mówi o tym jego wiek. On zawsze jest gotowy do gry i wykazuje się wielką dyspozycyjnością. Gigio cały czas się rozwija i stara się dbać o każdy szczegół. On wciąż ma jeszcze wiele do zrobienia. Jestem zadowolony z jego podejścia. Nie martwię się o jego przyszłość. Jestem spokojny. Wiem, że klub pracuje nad tą sprawą.

O Tonalim:

 Zaliczył trudny początek w meczu z Celticiem, ale potem radził sobie coraz lepiej. On cały czas stara się wrócić do najlepszej dyspozycji. Sandro potrzebuje trochę czasu. To silny i dojrzały zawodnik. Jestem pewien, że Sandro może realnie powalczyć o wyjściowy skład.

O Celticu:

Przy rezultacie 2:0 trochę odpuściliśmy i straciliśmy na koncentracji. Coś takiego nie powinno mieć miejsca. Musimy grać naszą piłkę niezależnie od okoliczności i wyniku. Nie jest łatwo zdominować przeciwnika w każdym meczu. W drugiej połowie, Celtic zaczął grać inaczej, co sprawiło nam wiele trudności. Udało nam się zdobyć trzecią bramkę dzięki szybkiej regeneracji. Silny zespół potrafi utrzymać przewagę przez cały mecz. Musimy jak najdłużej kontrolować przebieg spotkania. Tak naprawdę niczego jeszcze nie osiągnęliśmy. Musimy myśleć o naszej pracy i o kolejnym spotkaniu.

O Kruniciu:

Myślę, że Krunić może grać na wielu pozycjach w pomocy, w tym także jako trequartista. Każdy zawodnik na tej pozycji, niezależnie od tego, czy to Hakan, Krunić czy Diaz musi ciężko pracować i wiedzieć, jak atakować w momencie, kiedy Ibra porusza się między strefami. Krunić posiada takie cechy. Cieszę się z jego ostatniej bramki, ponieważ takie sytuacje wykorzystywaliśmy w trakcie treningu.

 Seria 21 spotkań bez porażki nie jest z pewnością zbiegiem okoliczności. Czy zespół może podnieść poprzeczkę?

Tak. Jesteśmy zespołem, który pracuje wspólnie od niecałego roku. Możemy rozwinąć się pod wieloma względami. Ważne jest, aby nie poprzestać na pozytywnych aspektach, ale koncentrować się na tych negatywnych. Musimy zadbać o każdy szczegół i być świadomi tego, że każda piłka może być decydująca.

 Czy Milan powinien myśleć o czymś więcej niż tylko o Lidze Mistrzów?

 Naszym celem jest pokonanie wszystkich zespołów, które były od nas wyżej w tabeli w poprzednim sezonie. W poprzednim sezonie, straciliśmy tylko kilka punktów do Top 4. Teraz musimy myśleć o poprawie naszej gry i o pokonaniu w tym roku AS Romy i Atalanty. Nasze najbliższym przeciwnikiem jest Roma i musimy myśleć tylko o tym meczu. Zawsze staram się wystawiać najlepszą możliwą jedenastkę w oparciu o naszą dyspozycje i warunki naszych przeciwników.

Komentarze