Pioli: Zagraliśmy najgorsze możliwe spotkanie

Pioli: Zagraliśmy najgorsze możliwe spotkanie

Stefano Pioli wypowiedział się dla po meczu z Atalantą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

Zagraliśmy najgorsze możliwe spotkanie. Tak nie może grać prawdziwy Milan. W ostatnich meczach pokazaliśmy się ze zdecydowanie lepszej strony. 

Musimy wziąć odpowiedzialność za ten rezultat. Popełniliśmy zbyt dużo błędów, za które zapłaciliśmy wysoką cenę. 

Rozpoczęliśmy to spotkanie bez właściwej determinacji i jakości. Jeśli popełniasz błędy na początku meczu, trudno jest wrócić na właściwe tory. Pozostawiliśmy za dużo miejsca Atalancie, jednej z najlepszych drużyn we Włoszech i nawet w Europie. 

Musimy zacząć od nowa. Wydajność, którą dzisiaj pokazaliśmy jest poniżej wszelkiej norm.

Miałem nadzieję, że z czasem uda nam się wrócić na właściwe tory w tym meczu. Przestaliśmy jednak funkcjonować jako kolektyw i oddaliśmy przeciwnikowi przestrzeń na boisku. 

Kiedy posiadasz bardzo młody zespół, trudniej jest zachować chłodną głowę w trudnych momentach. 

Spodziewałem się innej reakcji zespołu w drugiej połowie, ale zamiast tego było gorzej niż w pierwszej. 

Klub dobrze zna pracę i wysiłek, jaki włożyliśmy w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Znam mocne i słabe strony tego zespołu, dlatego też pracujemy nad strategią działania podczas zimowego mercato. 

Można był i dzisiaj odnieść wrażenie, że graliśmy ze sobą po raz pierwszy, choć w rzeczywistości tak nie było. Musimy wrócić do tego, co robiliśmy wcześniej. Możemy i musimy grać lepiej.

Komentarze

 • avatar
  fett85
  Gattuso swoją osobowością scalił tę zbieraninę przygodnych kopaczy w zespół. Pioli nie ma takiej charyzmy i jest ciężej. Do tego Gattuso miał Bakayoko, który był fundamentem w środku pola (pomimo kłótni z Rono). Sezon jest stracony, dlatego nie mam większego żalu za wynik.
  • avatar
   dlugiACM
   sezon byl stracony juz po meczach Giampaolo
 • avatar
  kusniak90
  To jest najlepsze podsumowanie ostatniej dekady. Milan to średniak, łapnąć 5 bramek z Atalantą ? Takie coś nawet najstarszym kibicom Milanu się nie śniło.. jak to mój kolega powiedział coś jest nie tak jak Milan przegrywa 5:0 z drużyną lotniskową.. nic nie można ujmować Atalancie bo to zespół od poprzedniego sezonu poukładany i grający dobrą, skuteczną piłkę. Grają w 1/8 LM więc czapki z głów, ale.. można grać słabsze spotkanir, można przegrać z Atalantą 3:0 w Bergamo, ale wbić sobie 5 bramek na takim poziomie i taki klub jak Milan nie może sobie pozwolić. Jeśli zarząd się nie obudzi i nie zacznie sprowadzać kluczowych graczy, z nazwiskiem gwarantującym jakość na boisku to Milan będzie kolejne lata odbijał się od dna. A my już dno osiągnęliśmy więc na co czekamy ? Czy naprawdę zarząd i właściciele nie widzą, że Ci piłkarze to pionki biegające po boisku ? Sezon jest stracony, nic tutaj już się nie wydarzy, ale po sezonie cały zarząd do wymiany i wszystko trzeba zacząć od początku. Przede wszystkim od trenera, bo Pioli jest mimo wszystko mało doświadczony i podziękować większości z tych piłkarzy co sa, Hakan, Suso, Kessie na początek. Pomocy nie ma i tutaj sprowadzić piłkarzy bo inaczej dalej będziemy oglądali taki chłam jak dzisiejszego dnia..
 • avatar
  pavel
  Ja to bym chciał wiedzieć panie Pioli co miała dać zmiana Rodrigez Calabria?
  • avatar
   Jacubinho7
   RR jest kontuzjowany.
 • avatar
  swiety33
  Spoko. W styczniu przyjdzie snajper Giroud, ostoja defensywy i doświadczenia gry na środku obrony Todibo i wybitny kreator środka pola - Matic i zacznie się seryjne wygrywanie...
  • avatar
   pawel12908
   A jakby potrzebny był trener to wolny jest np.Maciej Skorża
 • avatar
  spodziewalem się ze Atalanta bedzie dla nas prawdziwym sprawdzianem. i teraz mamy realny obraz sytuacji. jestesmy na kompletnym dnie. przegrac derby Lombardii z Atalanta 5-0 to wstyd i hanba. zero do potegi entej!
 • avatar
  MK92
  Aż mi go trochę szkoda się zrobiło. Firmować swoim nazwiskiem największą klęskę Milanu od ponad dwudziestu lat to na pewno nic przyjemnego. Dzisiaj Pioli zupełnie nie trafił ani z wyborem składu, ani ze zmianami.
  • avatar
   kusniak90
   Mi szkoda nas kibiców. Każdy idzie/jedzie na te mecze, ogląda, kibicuje i wierzy, a Ci Panowie na boisku i z zarządu robią sobie z nas jaja. Szczerze to takiego Milanu nie widziałem i po chińskich właścicielach już myślałem że gorzej nie będzie, a jest masakra. Zero jakiegokolwiek stylu, walki, szacunku do kibiców. Wstyd i tyle że taki klub jak Milan dostaje wpie***l od Atalanta 5:0. Gorszy mecz może się zdarzyć ale równia pochyła od 17 kolejek ? Głowy powinny polecieć. Sezon stracony, ale już teraz powinniśmy zacząć to porządkować. Zarząd powinien zostać usunięty, następnie piłkarze, którzy oprócz brania pensji nic nie wnoszą do klubu. Mamy zbieraninę kopaczy a nie kolektyw. Coś musi się zmienić bo z takim zarządzaniem klub naprawdę się pogrąży. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy się da to da się bo najlepszym przykładem jest Liverpool. Zmienili wszystko i widać efekty.
  • avatar
   MK92
   Niestety, ale rzeczywiście masz sporo racji. Mnie też szkoda i Ciebie, i mnie, i wszystkich innych Milanistów, którzy od ładnych paru lat kochają ten nasz niegdyś wspaniały klub bez żadnej wzajemności. Ten sezon to jakiś istny koszmar, a nie sądziłem po 2016 roku, że może jeszcze przydarzyć nam się gorszy czas niż za Inzaghiego czy Brocchiego. Tymczasem pierwsza część sezonu za Chińczyka to był nie mniejszy dramat, a na to, co się w drugiej połowie 2019 roku dzieje, to po prostu nie ma słów. Zwijamy się z mapy już nawet nie piłkarskiej Europy, ale piłkarskich Włoch. Albo zarząd pójdzie po rozum do głowy i zacznie stawiać realne, a nie pozorowane kroki, albo niech się latem stąd wszyscy wynoszą. Tak naprawdę czekam na Bernarda Arnault. Jedynymi dobrymi rzeczami, które przez półtora roku zrobił Elliott, to obniżenie nieadekwatnych wydatków na pensje piłkarzy oraz ruszenie kwestii stadionu. Sportowo zanotowaliśmy regres.
 • avatar
  Pablo80
  Łysa pała, pół składu i zarząd do wyjebana w trybie natychmiastowym!
 • avatar
  Pato
  Dziś przede wszystkim obnażona została przeciętność naszego trenera. ZERO pomysłu, dostosowywanie się do dominacji przeciwnika - straty punktów ze wszystkimi mocniejszymi rywalami, i średnimi też, i próba udawania Milanu Gattuso, który był w praktyce niewiele lepszy, jeżeli mamy trzymać się szczegółów a nie relatywizować wszystko względem dzisiejszego wyniku.. czy porażek Giampaolo, W tym kontekscie to nawet zespół Giampaolo prezentował się lepiej niż dzisiejsze 0-5, i straty punktów we wszystkich możliwych spotkaniach z druzynami z czołówki.
  • avatar
   kusniak90
   To nie wina Pioliego, z gówna bata nie ukręcisz, tutaj są po prostu przeciętni piłkarze.