Piątek: Zawsze wiele oczekuję od siebie

Piątek: Zawsze wiele oczekuję od siebie

Krzysztof Piątek udzielił wywiadu dla ESPN. Oto, co napastnik Milanu miał do powiedzenia

Zawsze wiele oczekuję od siebie. Cieszę się, że przybyłem do Serie A i udało mi się zdobyć wiele bramek dla Genoi i Milanu. Myślę, że urodziłem się, aby zdobywać bramki. Rywalizacja w Serie A zawsze jest bardzo trudna. Kiedy przybyłem do Serie A, moim celem było od razu pokazać wspaniałe rzeczy i myślę, że to mi się udało.

O swojej cieszynce:

 Kiedy przybyłem do Włoch od razu, dowiedziałem się, że ludzie nazywają wielkich napastników bombowcami  lub "bum bum", co dla mnie oznacza bombowca. Kiedy zdobyłem bramkę dla Genoi w Pucharze Włoch, zaprezentowałem swoją cieszynkę i wszyscy oszaleli z jej powodu.

O Giampaolo:

 Wiąże duże nadzieje wraz z pojawieniem się Giampaolo. Mam nadzieję, że będziemy grać z dwoma napastnikami z przodu. Realizujemy wiele sesji treningowych w oparciu o taktykę, aby zrozumieć jak się poruszać po boisku. Naprawdę mam nadzieję, że wszystko będzie wyglądać wspaniale, a przede wszystkim, że w tym sezonie będziemy grać dobrą piłkę nożną.

O fanach Milanu:

 Fani Milanu są wspaniali. W zeszłym sezonie czułem się naprawdę dobrze na San Siro i myślę, że w następnym sezonie będzie podobnie.

O fanach w Polsce:

 To było szalone. Po strzeleniu gola w Serie A zacząłem wykonywać tę samą cieszynkę także w reprezentacji Polski i ludzie zaczęli mnie rozpoznawać. Nie chcę na tym poprzestać. Chcę nadal dobrze radzić sobie w drużynie narodowej.

 O swoich wzorcach:

 Zawsze starałem się nauczyć się czegoś od najlepszych napastników. Jednym z najlepszych jest z pewnością Cristiano Ronaldo, ale także Thierry Henry, kiedy był w Arsenalu. 

Jaki jest Twój cel na przyszły sezon?

 Oczywiście nadal chcę zdobywać wiele bramek. Chciałbym, aby zespół jak najlepiej prezentował się na boisku. Następnie chciałbym awansować z zespołem do Ligi Mistrzów.

Komentarze