Piątek: Mam nadzieję, że wciąż będziemy się rozwijać

Piątek: Mam nadzieję, że wciąż będziemy się rozwijać

Krzysztof Piątek udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co napastnik Milanu miał do powiedzenia.

 O przytuleniu Piolego po bramce z Bologną:

Pioli jest zawsze pozytywnie nastawiony. Dla zespołu, z dużą ilością młodych zawodników jest to bardzo ważne. Przeciwko Bologni zagraliśmy bardzo dobrą, pozycyjną piłkę zarówno w defensywie jak i ataku. To było wspaniałe spotkanie. 

O Euro:

 Myślę o mistrzostwach Europy, ale teraz jestem zawodnikiem Milanu i mamy przed sobą wiele ważnych spotkań do rozegrania. Na ten moment to jest najważniejsze. 

Czy marzyłeś kiedykolwiek o grze w Lidze Mistrzów w barwach Milanu?

 Wielu zawodników, którzy są w Milanie marzy o grze w Lidze Mistrzów. Teraz skupiamy się na naszych obecnych wyzwaniach, ponieważ mamy przed sobą wiele spotkań do rozegrania. Musimy zagrać tak, jak w meczu z Bologną. Zobaczymy. W piłce nożnej wszystko jest możliwe.

 Która bramka najbardziej zapadło Ci w pamięć?

 Myślę, że ta zdobyta przeciwko Chievo w zeszłym sezonie. To nie było piękne trafienie, ale bardzo ważne dla nas, ponieważ po mojej bramce zdobyliśmy 3 punkty w trudnym meczu. Nie graliśmy źle w tym meczu, ale przez większość czasu utrzymał się rezultat 1:1. Zzdobyłem zwycięską bramkę i wszystko dobrze się skończyło. 

 Czego spodziewasz się po niedzielnym meczu?

 Chcemy wygrać z Sassuolo, ponieważ dobrze wiemy, że to ważne spotkanie dla fanów i dla klubu. Chcemy, aby w tym dniu wszystko było perfekcyjne dla nas i dla kibiców. Musimy zdobyć 3 punkty.

 Jaka atmosfera panuje obecnie w zespole?

 Myślę, że panuje pozytywna atmosfera, ponieważ wygraliśmy 2 spotkania i zdobyliśmy 6 punktów z rzędu po raz pierwszy w tym sezonie. W poprzednim meczu udało mi się zdobyć bramkę, która była bardzo ważna dla mnie i dla zespołu. Mam nadzieję, że wciąż będziemy się rozwijać.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Mam nadzieję, że występ Piątka w starciu z Bologną - zdecydowanie jego najlepszy w tym sezonie - zacznie pozytywną tendencję u Polaka. Przyjście Ibrahimovicia też może mu wiele pomóc w rozwoju.
  • avatar
    Krzysio ma krótką pamięć, wygraliśmy dwa mecze z rzędu z Veroną i Brescią na początku sezonu :)