Peruzzi: Donnarumma jest teraz jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji

Peruzzi: Donnarumma jest teraz jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji

Angelo Peruzzi wypowiedział się dla Tuttosport na temat Gianlugiego Donnarummy. Oto, co były bramkarz reprezentacji Włoch miał do powiedzenia:

Czy patrząc na niego, widzę siebie z przeszłości? On jest wysokim i szczupłym zawodnikiem. Gigio jest prawie dwa razy wyższy ode mnie. To nowoczesny tym bramkarza, który już teraz jest jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji.

Miałem sześć stóp wzrostu [około 183 cm, przyp.red.] i już wtedy wydawało mi się, że to za mało jak na bramkarza, ale nigdy nie miałem z tym żadnych problemów. Te 5-10 centymetrów mniej nigdy nie były dla mnie ciężarem. 

Komentarze

  • avatar
    Krisu
    Ostatnio kumpel wysłał mi grafikę z "6 top bramkarzy w Europie" na której znalazł się Courtois a nie było Gigio. Szybko udowodniłem mu że już w tym momencie nasz bramkarz przewyższa w statystykach belga, fakt że nie znacznie ale przewyższa.
  • avatar
    MK92
    Donnarumma w tym sezonie bez wątpienia gra najlepiej od momentu debiutu w Milanie w październiku 2015 roku. Myślę, że sporą rolę odegrało uspokojenie się sytuacji wokół niego, a także obecność Reiny, no i po prostu z każdym meczem nabiera doświadczenia, a w wieku dwudziestu lat rozegrał ich już naprawdę wiele. Na pewno zasłużył sobie na pochwałę ze strony takiej legendy jak Peruzzi.