Pato: To wspomnienie na zawsze pozostanie w moim sercu

Pato: To wspomnienie na zawsze pozostanie w moim sercu

Alexandre Pato udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O Ibrahimoviciu i Robinho:

 To zupełnie różni zawodnicy, którzy wnieśli wielkie entuzjazm do szatni i całe swoje doświadczenie. Dali nam pomocną dłoń.

O Allegrim:

 Stanowiliśmy wspaniałą grupę z wielką chęcią do wygrywania. W szatni było wielu doświadczonych zawodników, którzy byli dla nas prawdziwym przykładem. Pod okiem Allegriego dużo trenowaliśmy. Mógł liczyć na wsparcie całego klubu. Jako zawodnicy od razu wiedzieliśmy, czego oczekuje od nas trener. Allegri wprowadził do zespołu nową chęć wygrywania.

O derbach Mediolanu z 2011 roku:

 Porażka z Palermo była dla nas ciężkim ciosem. Przed derbami trenowaliśmy bardzo ciężko, ponieważ wiedzieliśmy, że musimy wygrać z Interem. Pamiętam jak poprosiłem Abbiatiego, aby pilnował dostępu do swojej bramki, a ja będę próbował zdobyć bramkę. Po kilku sekundach zdobyłem bramkę i byłem pewny, że wygramy ten mecz. Rozegraliśmy świetne spotkanie. W drugiej połowie zdobyłem kolejną bramkę, a Cassano podwyższył prowadzenie po rzucie karnym na 3:0.

O zdobyciu Scudetto:

 Mam wiele pięknych wspomnień. Na początku nie byłem świadomy tego, co zrobiliśmy, ale potem uświadomiłem sobie, co to znaczy zdobyć mistrzostwo we Włoszech. Pamiętam kopniak Ibry podczas wywiadu Cassano czy przebieżkę wokół boiska z Oddo. Przez wiele dni oglądałem zdjęcia z celebracji mistrzostwa w Rzymie. To wspomnienie na zawsze pozostanie w moim sercu.

Chciałbym znowu zobaczyć Milan, który zdobywa Scudetto. Mam nadzieję, że nastąpi to wkrótce.

Komentarze