Pato: Milan na zawsze pozostanie w moim sercu

Pato: Milan na zawsze pozostanie w moim sercu

Alexandre Pato udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia. 

O Scudetto:

 Wspaniale było wygrać Scudetto i świętować mistrzowski tytuł na Piazza Duomo.

O grze dla Milanu:

 Kiedy zdecydowałem się na transfer do Milanu, spotkałem trenera, który przedstawił mnie wszystkim zawodnikom. Gra w Milanie wiązała się z wielką odpowiedzialnością. Zdobycie mistrzowskiego tytułu poza Brazylią i z klubem, który był i jest najpiękniejszy na świecie, było czymś wspaniałym. Wiele nauczyłem się od tych wszystkich mistrzów. Mam tylko dobre wspomnienia z Milanem. 

O swojej karierze:

Mam 30 lat i jestem innym zawodnikiem niż wcześniej. Myślę zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy byłem w Milanie. To normalne, że z upływem czasu zdobywasz więcej doświadczenia. Żałuję, że doznałem aż tak wielu urazów. Musiałem dużo trenować i uważać na swoje ciało. Dziś wiem, co muszę robić, jak jeść i jak wykonywać swoją pracę. Moim obecnym celem jest powrót do reprezentacji i zdobycie kilku tytułów także w Brazylii.

O bramce przeciwko FC Barcelonie:

 To było coś pięknego i niezapomnianego. Przy bramce przeciwko Barcelonie kopnąłem piłkę w nieodpowiedni sposób, ale na szczęście piłka przeszła między nogami Valdesa.

Pamiętam także moją bramkę na Santiago Bernabeu i mecz, który wygraliśmy 3:2. To było coś niesamowitego.

O kontuzjach:

 Z powodu kontuzji straciłem pewność siebie. Często zastanawiałem się, dlaczego nie mogę zdobywać bramek tak, jak wcześniej. Teraz lepiej rozumiem swoje ciało i myślę zupełnie inaczej. Niestety nie miałem wtedy dużego doświadczenia. Uważam, że ludzie, którzy mi pomagali w tym czasie, powinni być bardziej wyspecjalizowani. Musiałem wykonywać odpowiednie treningi. Mam nadzieję, że kibice pamiętają tylko moje najlepsze momenty w Milanie. 

Anegdota o Scudetto:

 Po zdobyciu mistrzowskiego tytułu prawie w ogóle nie płaciłem za obiad. Prosiłem właścicieli o rachunek, ale niemal zawsze odpowiadali mi, że nie muszę za nic płacić, ponieważ Milan wygrał Scudetto. Bardzo często chodziłem wtedy do restauracji, ponieważ uwielbiam włoską kuchnię (śmiech).

 O ewentualnym powrocie do Włoch:

 Milan na długo pozostanie w moim sercu. Nigdy nie jest łatwo podjąć decyzję o odejściu, ale musiałem to zrobić. Czuję się bardzo dobrze w São Paulo. Chciałbym wygrać coś jeszcze w tym roku. Moja przyszłość nie jest znana. Włochy, Włosi i Milan na zawsze pozostaną w moim sercu.

Komentarze