Paqueta:  Zamierzam ciężko pracować, aby mój naród był ze mnie dumny

Paqueta: Zamierzam ciężko pracować, aby mój naród był ze mnie dumny

Lucas Paqueta wziął udział w konferencji prasowej reprezentacji Brazylii przed meczem z Panamą. Oto, co Brazylijczyk miał do powiedzenia.

O zakładaniu koszulki z numerem 10

Neymar, Ronaldinho, Pele, Zico - było wielu zawodników, którzy nosili na plecach ten numer. Teraz mam okazję pójść ich śladami. Mam nadzieję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby spełnić oczekiwania. Koszulka reprezentacji Brazylii to ogromny ciężar, wielka historia oraz 5 gwiazdek. To dla mnie zaszczyt móc reprezentować tę wspaniałą reprezentację z dowolnym numerem na moich plecach. Zamierzam ciężko pracować, aby mój naród był ze mnie dumny.

O powołaniu do drużyny narodowej:

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Gra w Milanie dała mi pewność siebie i zapewniła mi otrzymanie powołania do kadry narodowej. Jestem wdzięczny Rossonerim, ponieważ tempo we Włoszech jest szybsze, a gra jest bardziej taktyczna aniżeli w Brazylii. Gra w Milanie pozwala stać mi się lepszym zawodnikiem oraz człowiekiem. Otrzymałem bardzo dobre przygotowanie fizyczne i kondycyjne. Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości reprezentowania swojego kraju. 

O Gattuso:

Gattuso jest świetnym trenerem i człowiekiem, który zachęca Cię do dawania z siebie czegoś więcej. Mam nadzieję, że w tym sezonie osiągniemy wspaniałe rezultaty.

O roli na boisku:

W Milanie gram na lewej stronie boiska. Lubię grać na tej pozycji. W drużynie narodowej mam więcej przestrzeni i mam możliwość gry bliżej bramki przeciwnika. O tym, gdzie zagram decyduje trener. 

Komentarze

  • avatar
    Bartol
    Potwierdził to o czym mówię. W kadrze ma więcej przestrzeni bliżej bramki...... Rino ogarnij się bo chłopa zmarnujesz. Gretulacje za powołanie do kadry Brazylii.