Paqueta: Moim głównym celem jest wywalczenie sobie miejsca w składzie i wygrywanie z Milanem

Paqueta: Moim głównym celem jest wywalczenie sobie miejsca w składzie i wygrywanie z Milanem

Lucas Paqueta wziął udział w konferencji prasowej w Casa Milan, podczas której został zaprezentowany jako nowy zawodnik AC Milan. Oto, co nowy nabytek ekipy Rossonerich miał do powiedzenia: 

O Gattuso:

Bez wątpienia Gattuso był świetnym zawodnikiem. Kiedy byłem dzieckiem wielokrotnie grałem nim na PlayStation. 

To wyjątkowe uczucie dołączyć do tego klubu. Zostałem bardzo dobrze przyjęty i dano mi dużo spokoju, który sprawił, że czuję się lepiej. Mam nadzieję, że przełoży się to również na moje występy.

O pozycji:

Najlepiej czuje się w środku pola, ale mogę grać również w ofensywie. Moja wszechstronność może przydać się zespołowi. Trener zadecyduje na jakiej pozycji będę grał.

O wyborze numeru:

Z numerem 39 zacząłem swoją przygodę z Flamengo. Lubię ten numer i mam nadzieję, że przyniesie mi wiele szczęścia w tej nowej przygodzie.

O Serie A:

Obejrzałem wiele spotkań w Serie A. To bardzo fizyczny i taktyczny futbol, który różni się od tego brazylijskiego. Postaram się doskonalić swoje umiejętności i wchodzić na boisko z wielką radością oraz z chęcią wygrywania.

O Kace:

Wielokrotnie rozmawiałem z Kaką na temat transferu do Milanu. Opowiedział mi o mieście i o klubie. Powiedział mi też, że będę musiał poradzić sobie w nowym otoczeniu wraz z moją rodziną i, że mnie przywita. Postaram się postępować zgodnie z jego radami i doświadczeniem jakim dysponuje.

Kaka jest moim idolem, widziałem wszystkie jego spotkania. On był jednym z najlepszych zawodników na świecie i najlepsze lata spędził w Milanie. Przez wielu jestem porównywany właśnie do mojego idola, ale ja chciałbym napisać swoją historię w Milanie. Mam nadzieję, że będzie mi dane święcić sukcesy w Milanie podobnie jak on.

O celach:

Tak jak już powiedziałem przy innych okazjach, muszę bardzo szybko dostosować się do włoskiego futbolu. Jestem gotowy do wejścia na boisko, aby pomóc Milanowi także w zdobywaniu bramek.

O zespole:

Mam świetnych kolegów z zespołu. Higuain jest najmocniejszym punktem zespołu. Mam swoje cele. Moim głównym celem jest wywalczenie sobie miejsca w składzie i wygrywanie z Milanem.

Myślę, że gdy ktoś decyduje się zakładać koszulkę Milanu, musi czuć się przygotowany na każdą sytuację. Jestem gotowy do wejścia na boisko w każdej chwili. Wszystko zależy jednak od Gattuso.

O Milanie:

Myślę, że moją największą motywacją jest zakładanie koszulki Milanu. Mam nadzieję, że będzie mi dane występować regularnie na boisku i wykonywać swoją pracę w najlepszy możliwy sposób.

O swoim stylu gry:

Jestem zawodnikiem technicznym, zawsze staram się zrozumieć jak zespół gra w danej chwili i pomóc mu w osiągnięciu celu. Zawsze staram się zrozumieć czy gra może zostać rozstrzygnięta w bocznych sektorach boiska czy też nie. Mogę grać zarówno z piłką przy nodze jak i bez niej. We Włoszech to bardzo ważna cecha. Jestem ofensywnym zawodnikiem, który również próbuje kreować grę.

Jak Leonardo przekonał Cię do transferu:

Pierwszym słowem okazał się Milan. To świetny zespół ze wspaniałą historią. Kiedy jesteś łączony z takim klubem, jest to naprawdę powód do dumy i świetne uczucie. Zostałem zaproszony do tego projektu. Wspólnie z moją rodziną zdecydowaliśmy, że Milan jest dla mnie właściwym miejscem.

O pierwszych wrażeniach w nowym otoczeniu:

Jestem bardzo szczęśliwy i zaangażowany w nowe wyzwanie. Chcę podziękować wszystkim za zaufanie jakim mnie obdarzono i chcę odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób na oczekiwania jakie wiążą ze mną kibice oraz klub.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Bardzo fajne wypowiedzi. Zrazu widać, że Paqueta nie przyszedł do Milanu z przymusu, lecz autentycznie identyfikuje się z zespołem Rossonerich i jego piękną historią.
  • avatar
    Pato
    "Jestem zawodnikiem technicznym" ...no to może nie być ławto pod nowym trenerem.. :-/