Papin: Droga, którą podąża klub jest właściwa

Papin: Droga, którą podąża klub jest właściwa

Jean-Pierre Papin udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O Leão:

 Dajmy mu czas. To wciąż bardzo młody zawodnik, który jest szybki i silny, ale brakuje mu doświadczenia. Koszulka Milanu swoje waży

O Ibrahimoviciu:

 Ibra jest prawdziwym fenomenem. Każdy zawodnik rozwija się dzięki niemu. Kiedy on mówi, inni słuchają. Ten zespół potrzebuję takich Mistrzów.

O Rebiciu:

 Lubię go. Jego gra opiera się na szybkości. On nie jest bombardierem, nawet jeśli w ostatnich miesiącach zrobił naprawdę wspaniałe rzeczy. 

W dzisiejszych czasach środkowy napastnik w czystej postaci nie istnieje. Są napastnicy pokroju Ronaldo, Messiego czy Mbappe, którzy zdobywają wiele bramek, ale to nie są autentyczne dziewiątki jak Benzema, Aguero czy Icardi

 O wymarzonym napastniku dla Milanu:

 Gdybym pracował w Milanie, postarałbym się sprowadzić do zespołu Cavaniego. Widzieliście ile on robi na boisku? Broni, buduje akcje i nigdy nie traci na jakości.

O obecnym Milanie:

 Ten zespół potrzebuje cierpliwości. Droga, którą podąża klub jest właściwa. Zaufanie do młodych zawodników bez szalonych wydatków wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Tej drużynie niewiele brakuje do szczęścia. Szkielet zespołu jest dobry. Jeśli do zespołu dołączy 2 lub 3 zawodników o odpowiedniej jakości, Ta drużyna może dokonać skoku jakościowego.

 Jest mi przykro z powodu odejścia Bobana. W gazetach słyszy się o możliwym odejściu Paolo. Maldini to Milan i nie wyobrażam sobie rozpoczęcia czegoś nowego bez niego.

O trenerach:

Lubię Piolego i doceniam jego pracę. Rangnick? Nie znam go zbyt dobrze. Widok Niemca trenującego we Włoszech byłby trochę dziwny.

Komentarze